Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Puknięcie jak w pręt/garnek -przód


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 08:14, 24.10.2010

witam.
Wczoraj jak wracałem wieczorem do domu usłyszałem takie jakby pukniecia z przodu.
Na początek myślałem ze to tył bo dźwięk tak się rozchodził i ze to coś w bagażniku.
Brzmi to jak uderzenie w metalowy pręt albo jak gumowym młotkiem w garnek.
Pojawiał się po lewej stronie przy przejechaniu przez poprzećzna przy niewielkiej prędkości.
Obstawiam łącznik stabilizatora. Jak to sprawdzić domowymi metodami?
Żeby już nie tracić czasu na szukanie w warsztatach, tylko konkret zlecenie do mechanika i zrobione.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#2 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 08:34, 24.10.2010

Zdejmij koło i zobacz czy sprężyna jest cała i przy okazji jakąś brechą sprawdzisz łącznik
  • 0

#3 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 09:47, 24.10.2010

domowymi sposobami?no musisz mieć kogoś do pomocy i najlepiej kanał.wchodzisz pod autko,a ktoś ci nim na maksa musi bujać na boki.jak łącznik to powinno być go słychać,albo czuć luz jak o weźmiesz w rękę. co do sprężyny to to by było raczej jak strzelanie, i raczej podczas skręcania.
  • 0

#4 marcoaccord

marcoaccord
  • Forumowicz
  • 620 postów
  • Skąd:Pisz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GX
  • KM:125
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:52, 24.10.2010

Nie te zawieszenie zeby przy skrecaniu sie odzywała. W macpersonie tak jest tutaj amortyzator i sprezyna sie nie skreca.
  • 0

#5 tmc

tmc
  • Forumowicz
  • 633 postów
  • Skąd:Zakopane
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:33, 24.10.2010

to nie łaczniki bo ja mam wymienione, co jakis czas tez mi tak puknie. To chyba efekt jakiegos naprezenia. Najczesciej jak jest zimno. Jak raz puknie to pozniej jest długo spokoj.
  • 0
Moja Hańcza http://www.accordklu...p=106949#106949
=== ZAPRASZAM PO PORTFEL, TOREBECZKE ===
http://allegro.pl/Sh...Show?id=1600961

#6 boryskonin

boryskonin
  • Forumowicz
  • 161 postów
  • Skąd:Konin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:11, 24.10.2010

aprawdz jeszcze czy po przyspieszeniu jak hamujesz silnikiem nie ma takiego odgłosu ... jeeli jest to mocowanie (poduszka) silnika/skrzyni padło
  • 0

#7 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 12:36, 24.10.2010

Nie te zawieszenie zeby przy skrecaniu sie odzywała. W macpersonie tak jest tutaj amortyzator i sprezyna sie nie skreca.


fakt.sory.mój błąd.od niedawna mam aco i się jeszcze we wszystkim nie orientuję ;-)
  • 0

#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:56, 24.10.2010

Zdjąłem koło, no i ręką to se można. Wszystko sztywne jak trzeba, nie do ruszenia.
Ale bardzo podobny dźwięk wydaje puknięta metalowa osłona od tarczy. Ta co jest od wewnętrzej strony.
Tylko jak oglądałem, to tam nie ma co w nią uderzać.

Poza tym to dzieje się tylko jak przejeżdżam przez przeszkodę/dziurę kołem kierowcy. Ta sama przeszkoda pokonana kołem
pasażera to cisza.

Za to zauważyłem coś bardzo niepokojącego, rozwalona osłona przegubu (albo półosi, nigdy nie wiem :bag ).

Dołączona grafika

Nie wiem ile tak jeżdżę, ale wydaje mi się, że nie długo bo ostatnio zdejmowałem to koło jakiś miesiąc temu i było ok.

Czy takie pukanie to może być coś od przegubu. Nie ma żadnego odgłosu przy ruszaniu, hamowaniu. Jedynie na tej przeszkodzie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 18:17, 24.10.2010

no właśnie o to chodzi,że jak zdejmiesz koło, to ręką nigdy nie zrobisz takiego naprężenia jak podczas jazdy. w domu jedyna chyba opcja to jak ktoś Ci będzie bujał autem.bo inaczej to już tylko szarpaki na diagnostyce.i ja bym z tego skorzystał,chłopaki Ci sprawdzą i przeważnie nic za taką usługę nie biorą.
  • 0

#10 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:27, 24.10.2010

no to tak zrobię, ale najpierw trzeba ogarnąć tą osłonę, a przy okazji wymiana sworzni dolnego i łączników, może ucichnie

osłona w ASO około 175pln, jak byłem na przeglądzie w ASO to miły pan powiedział, że te moje są już bardzo
sparciałe i lada moment może pęknąć, pękła po 6 miesiącach
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#11 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 18:46, 24.10.2010

Przy wymianie osłony wyczyść dokładnie przegub wewnątrz i krzyżak zanim nałożysz smaru. Jak dostał Ci się tam piasek i go nie usuniesz to za jakiś czas będziesz miał całą półoś do wymiany
  • 0

#12 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:51, 24.10.2010

To już mechanik będzie robił, ale zwrócę mu na to uwagę.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#13 Davidowski

Davidowski
  • Forumowicz
  • 622 postów
  • Skąd:sosnowiec
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL 7
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:26, 26.10.2010

mi tez tak cos tak puka czesami zrobiliem diagnostyke zawieszenia i wszystko ok
noze cos innego sie tam poluzowalo
  • 0

#14 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 18:02, 28.10.2010

auto wróciło z kliniki, po wymianie łączników stabilizatora oraz dolnych sworzni pukania nie ma, więc dokładnie nie wiem co pomogło
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#15 eXtReMeDMG

eXtReMeDMG
  • Forumowicz
  • 230 postów
  • Skąd:WR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:41, 28.10.2010

Heh, zabawne... Miałem się was pytać co to może być, a tu post na zawołanie. Ja u siebie też już kilka razy (może ze 3) słyszałem to puknięcie. Zdarzyło mi się podczas zjeżdżania z wyższego krawężnika i dzisiaj na wyższym policjancie. Ale ja miałem wrażenie jakby to z tyłu coś puknęło, a nie z przodu...
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq