Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Ogrzewanie Pomocy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:00, 21.10.2010

Witam, mam dziwny problem w moim accordzie mianowicie jak włącze ogrzewanie w aucie na full czy 27 stopni i zaczne jechadz to dość szybko w samochodzie robi się ciepło i przyjemnie (to akurat mnie cieszy) ale powiedzmy silnik rozgrżany jest w połowie i zatrzymam się na światłach to zaczyna wiać mi zimne powietrze i na nowo jak rusze zaczyna dmuchać ciepłem, dopiero jak silnik się rozgrzeje do maximum to nonstop wieje ciepłym powietrzem tzn. wtedy nie ma różnicy czy stoje na postoju czy jade, zawsze dmucha ciepłem. Następny przykład mam nagrzany na maxa silnik wieje ciepłem i na postoju i w czasie jazdy i zgasze silnik np. na 10min to po ponownym rozruchu na postoju nie zacznie wiać ciepłem chodź silnik wciąż jest rozgrzany dopiero jak rusze zaczyna odrazu dmuchać ciepłem. Czy ktoś się spotkał z takim problemem a może to normalne przy tym modelu bo nigdy się z czymś takim nie spotkałem. Na marginesie klimatyzacje mam sprawną i nie ma różnicy z moim problemem, z ogrzewaniem czy mam na auto, czy manual, i czy z klimatyzacją on, of.
Z góry dziękuje za okazaną pomc.
  • 0

#2 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:00, 21.10.2010

Moze masz zapowietrzony układ? Zobacz tez czy jak stoisz ale dajesz gazu tak na te 3tys obr to czy grzeje cieplym ?
  • 0
kupie zderzak i blotnik prawy accord V

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:01, 21.10.2010

Nie sprawdzałem na postoju na wyższych obrotach ale zauważyłem że w czasie jazdy jak wchodziłem powyżej 3 tyś obrotów to lepiej grzeje. Jutro sprawdze na postoju jak się zachowuje, a jak byś miał racje to wiesz może jak można odpowietrzyć układ?

[ Dodano: 2010-10-22, 18:58 ]
Sprawdziłem po 3tys obrotów na postoju zaczyna wiać ciepłem. To jak odpowietrzyć ten układ z góry dziękuje za odpowiedź

[ Dodano: 2010-11-06, 21:34 ]
Witam.
Podpowiedź Cuca77 okazała się trafną, miałem zapowietrzony układ chłodzenia teraz ogrzewanie grzeje aż miło.
Dziekuje za pomoc
  • 0

#4 DykuS17

DykuS17
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tarnów-OKOLICE
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:20, 30.11.2010

Witam, nie chcę tworzyć kolejnych tematów, wiec rozwinę swój w tym, mianowicie mój accordem 2.2 ictdi zaparkowany w garażu (blaszak) temperatura -4 stopnie, jadąc wolno do ok 1,5 tys obrotów, w trasie prędkość nie przekraczała 60 km/h nagrzewa się chyba zbyt długo ? chyba że TTTM, bo po około 15 km osiągnął temperature 90 stopni. Nadmieniam że przy dalszej jeździ temperatura się nie wacha i nie wiem czy nie mam padnięty termostat ? chociaż temperatura się utrzymuje. Prosze o odpowiedź czy tak jest w accordie ? poprzednio w bmw e46 320d które miało dogrzewanie układu webasto nagrzewało się po około 4 do 5 km - zmieniałem obydwa termostaty. Jeszcze chciałbym o jedno zapytać :-D Pytanie do znawców tematu diesli, czy zaczynacie ostrzej jechać jak silnik osiągnie temperature 90 stopni ? czy zwraca ktoś uwagę na to że nie ma wskaznika temperatury oleju i olej nawet pomimo temperatury "wody" nie ma jeszcze swoich właściwości ? kolega wrzucił mi ten temat bo ma czujnik temperatury w Audi A6 ....

[ Dodano: 2010-12-10, 22:08 ]
po co jest to forum skoro nikt dla mnie nie może czegoś takiego sprawdzić ? poprzednio bybylem na forum bmw i odpowiedz miałbym w kilka godzin :db :db :db :db :db
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq