Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Głośniki z tyłu w drzwiach - jaki rozmiar?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 musiagrz

musiagrz
  • Nowy
  • 9 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:45, 23.12.2008

Jaki jest najlepszy rozmiar głośników do tylnich drzwi?

Może jakaś instrukcja montażu głośników (oczywiście tylnich), tak żeby nie połamać plastiku :)). Przód jest już opisany bardzo ładnie.
POZDRAWIAM

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 13:00, 23.12.2008

Bez obrazy kolego, ale po co głośniki z tyłu? Pluszowy misio chyba muzyki nie słucha. Jeżeli myślisz, że wstawiając głośniki z tyłu poprawisz odsłuch muzyki z przodu, to jesteś w błędzie.

Z tyłu trzeba zdjąć boczek i tyle. Jest to opisane w ESM rozdział 20-16

Do zobaczenia na trasie.


#3 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 17:02, 23.12.2008

Troszeczkę się mylisz ja w swojej mam 8 głośników i system SSP i jest rewelka.Miałem moment,że jeden głośnik w tylnych drzwiach zaniemógł i jakoś czegoś mi brakowało.Teraz jak wszystkie grają to szczerze,żadnych wzmacniaczy czy ulepszeń nie potrzeba.Jestem naprawdę zadowolony i myślę,że koledzy z VI gen pomogą Ci.

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:27, 23.12.2008

pablo.see, zgodnie z Twoja teoria do kina domowego 5.1 tez wystarcza dwa glosniki? tez mam Hanke po lifcie i ma glosniki z tylu seryjnie i gra zdecydowanie lepiej od hanek przed liftem ktore nie maja z tylu glosnikow. Sprobuj wyciszyc glosniki z tylu.
musiagrz, z tylu wydaje mi sie ze sa takie same jak z przodu 165mm ale jesli nie spieszy Ci sie dam odpowiedz po świetach bo sciagam boczek z tylu. Sciaga go sie praktycznie tak samo jak z przodu. Manuala znajdziesz w dziale "zrob to sam". jest to tak opisane ze napewno nic nie polamiesz.

#5 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:59, 23.12.2008

Glinuś, Ty masz już wzmacniacz pod schowkiem obklekjonym niby drewnem i za popielniczką. Wszytskie głośniki grają pod tym wzmacniaczem, schemat masz w ESM. Dlatego w PSS nic nie trzeba poprawiać dla przecietnego entuzjasty dobrego audio w aucie.

Ja bym chetnie ten wzmacniacz, głosniki tylne dołożył, ale rzecz idzie o okablowanie od wzmaka do radia, potem jakoś do pudła bezpieczników, no a II sprawa to czy bede musiał przerabiać schowek obklejony niby karobnem, żeby np. te okablowanie od wzmaka do radia przeszło. czy jest on w Executivach mniejszy bo idzie ten kabel, czy dlatego, że jest zmieniarka i nie potrzea takiego wielkiego.

A do pytanie podstawowego to wydaje mi sie, że jakieś basowe głosniki zeby wstawic w te drzwi, to myśle ze by była poprawa z samego faktu, że są ona bliżej i niżej czyli bezpośrednio bedzie czuć na ... drgania, a nie aż z tylnej półki. Pewnie byłoby trzeba obkleić drzwi przy okazji matą wygłuszającą, bo by trzeszczały strasznie.

#6 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 18:27, 23.12.2008

Ja te 6 czy 8 głośników zostawiam dla kina domowego. Jak gra muzyka to mają być 2 głośniki i już, ew. subwoofer może to wspomagać. Takie moje zdanie.

"Jaki jest najlepszy rozmiar głośników do tylnych drzwi?" - odpowiedni :-P
Na pewno coś w rozmiarze 16,5cm, ew. do tego pierścień dystansowy z MDF od Hondy Civic EJ9. Trzeba uważać na spinki. Jak już jakieś połamiesz, to są na allegro
http://www.allegro.p...accord_crv.html

Przyrząd to wyciągania spinek tapicerki:
http://www.allegro.p..._tapicerki.html
http://www.allegro.p...picerskich.html
http://www.allegro.p...h_dost_0zl.html
parę słów dla wyszukiwarki (dźwignia chwytak do spinek tapicerki)


Tutaj opis rozbiórki drzwi przednich 5gen
http://autorepair.ab...qs/l/bl066e.htm

#7 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:14, 23.12.2008

Bez obrazy kolego, ale po co głośniki z tyłu? Pluszowy misio chyba muzyki nie słucha.


To miałoby sens w coupe ale jeżeli jest 4/5 D to osoby siedzące na tylnej kanapie z dwoma przednimi głośnikami będą czuli różnicę niż seryjne Bose lub inne 4,6 lub 8 głośników.

tez mam Hanke po lifcie i ma glosniki z tylu seryjnie i gra zdecydowanie lepiej od hanek przed liftem ktore nie maja z tylu glosnikow.


Ja mam przed liftem i mam z tyłu głośniki i bas oczywiście na tylnej półce wraz ze światłem stop.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 23:36, 23.12.2008

Ja tam jestem egoistą i dam tylko o swoje wrażenia słuchowe ;-) Tak serio, to wyznaję zasadę, że scenę dźwiękową tworzy się dwoma głośnikami, czy to w aucie, czy w domu.

Co do tych 8-miu glośników, to policzmy:
-dwa z przodu
-dwa tweetery (wysokotonowe z przodu)
-dwa w tylnych drzwiach
-dwa niskotonowe (subwoofer)

U mnie jest tak:
-głośniki seria
-radio JVC KD-G821

Ew. zmiana na
-głośniki przód Helix DB 62.1
-wytłumienie drzwi przednich
-mocno bym się zastanowił nad subwooferem w tylnej półce (liftback CH6), podobnie jak w systemie Bose. Bagażnik robił by z obudowę suba.

#9 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:47, 23.12.2008

-mocno bym się zastanowił nad subwooferem w tylnej półce (liftback CH6), podobnie jak w systemie Bose. Bagażnik robił by z obudowę suba.


Z tego co wiem to CH6 mają suba w bocznej części bagażnika a nie na półce, bo przecież są 5D ;-)

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#10 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 00:01, 24.12.2008

A to w ogóle w CH6 był montowany Bose? W sedanie to wiem jak sprawa się przedstawia.

OK. "dokopałem" się w ESM jak wygląda system Bose dla CH6. Masz rację, sub siedzi sobie z boku. Też bym wybrał to miejsce zaraz po półce. Co dziwne tweetery znajdują się z tyłu. Dla mnie to wbrew sztuce nagłaśniania.

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:08, 18.02.2009

Pdepne sie do tematu, zeby nie zasmiecac forum.
Mam accorda VI sedan bez BOSE, z glosnikami w tylnej polce (porazka). Mozecie mi powiedziec w ktorych modelach byly glosniki montowane w tylnych drzwiach? U mnie nie ma w tapicerce siatek pod glosniki i myslalem nad zmiana tapicerki na taka z siatka i wsadzenie samych wooferkow w drzwi. Niestety boczki, ktore do tej pory widzialem z siatka byly wszystkie czarne a ja mam tapicerke bezowa. Byly bezowe tapicerki z glosnikami w drzwiach?
No i oczywiscie zakladam, ze drzwi sa takie same w wersji z glosnikami i bez, tzn, ze bedzie je gdzie przykrecic...
Z gory dzieki!

#12 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 14:10, 18.02.2009

A co ci dadzą głośniki w tylnych drzwiach z perspektywy kierowcy?
Zamontuj lepsze w przednich i daj wooferki.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#13 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:09, 18.02.2009

Zdaje się że wersja po lifcie miała głośniki w tylnich.
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#14 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:15, 18.02.2009

Niestety boczki, ktore do tej pory widzialem z siatka byly wszystkie czarne a ja mam tapicerke bezowa. Byly bezowe tapicerki z glosnikami w drzwiach?


A np ja mam głośniki z tyłu i autko jest przed liftem:
http://www.accordklu...wtopic.php?t=72

Widziałem kilka anglików z beżową skórą w środku, więc pewnie i głośniki były z tyłu.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#15 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:29, 18.02.2009

Głośniki w tylnych drzwiach bez względu na rocznik występowały w opcji producenta :!:
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!




IPB Skin By Virteq