Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Światła po przekręceniu zapłonu ver. skandynawia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:28, 09.10.2010

Witam. Mam skandynawską wersję CG9 i nie mogę sobie poradzić ze światłami. Mianowicie po przekręceniu zapłonu zapalają mi się światła i za każdym razem odpalam acco na światłach. Nie znalazłem żadnego modułu który by tym sterował, poprostu nie ma go nigdzie. Może wiecie który przekaźnik odpowiada za światełka, bo może ktoś podpiął się tam ze stacyjką. Macie jakieś pomysły jak ten temat ruszyć.
  • 0

#2 cieszyn5

cieszyn5
  • Forumowicz
  • 14 postów
  • Skąd:Toruń
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:25, 09.10.2010

moj znajomy ma civic'a, tez skandynawke i tez tak ma- odpala na swiatłach
  • 0

#3 wert

wert
  • Forumowicz
  • 60 postów
  • Skąd:wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport MilanoRed
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:30, 09.10.2010

tez miałem skandynawke i potwierdzam ze było identycznie , jedyna opcja to było odpalanie na postojówkach
  • 0

#4 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:54, 09.10.2010

Witam. Mam skandynawską wersję CG9 i nie mogę sobie poradzić ze światłami. Mianowicie po przekręceniu zapłonu zapalają mi się światła i za każdym razem odpalam acco na światłach. Nie znalazłem żadnego modułu który by tym sterował, poprostu nie ma go nigdzie. Może wiecie który przekaźnik odpowiada za światełka, bo może ktoś podpiął się tam ze stacyjką. Macie jakieś pomysły jak ten temat ruszyć.


Popatrz w instrukcję serwisową, jest w niej schemat układu świateł z automatem dziennym. Sprawa wygląda na nieco skomplikowaną gdyż swoje palce macza tam układ multiplex (nie ma oddzielnego modułu do tego celu). Trzeba trochę pokombinować (coś rozłączyć, coś połączyć) ale wg. mnie da się to bez problemu przerobić na "zwykły" układ.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:14, 11.10.2010

układ multiplex

kolego a wiesz może w którym miejscu znajde ten układ.Pewnie bym go znalazł ale przy tym rozebrał bym pół auta, a nie o to chodzi
  • 0

#6 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:28, 11.10.2010

Hmm, multiplex to jest elektroniczny mózg Accorda ;-) - składa się z dwóch modułów - lewego i prawego, które komunikują się ze sobą cyfrowo tylko jednym przewodem :-o
Oba pudełka znajdują się chyba gdzieś za tymi plastikami które kierowca może dotknąć lewą a pasażer prawą stopą ale tego dokładnie nie pamiętam. Możliwe, że nieco wyżej. Po stronie kierowcy i pasażera ew. może być więc konieczne zdjęcie plastiku/maskownicy znajdujących się nad podudziami kierowcy/pasażera.

Podeślę Ci na PW jak wg. mnie należy to przerobić. Nie mam pewności czy sam multiplex po tej przeróbce nie dojdzie do wniosku że coś jest nie tak ale wg. nie powinno się tak stać a układ powinien działać tak jakby automatu świateł dziennych nie było.

Dokładnej lokalizacji wszystkich komponentów nie znam, po takiej przeróbce układ będzie funkcjonalnie odpowiadał temu z auta "zwykłego" z tym drobnym ulepszeniem, że "zwykłe" auto nie ma przekaźnika sterującego światłami drogowymi (zestyki przełącznika zespolonego są bezpośrednio obciążone przez żarówki świateł drogowych).
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq