Skocz do zawartości


RODO w HAKP

słabe światła mijania


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:57, 02.10.2010

witam mam takie pytanko w moim autku bardzo slabe są zarówki w nocy nieda sie jezdzic.... niewiem chcialbym cos zrobic z tym doradzcie cos drodzy koledzy czy jest mozliwosc rozebrania przednich lamp by je np wytrzyscic myslaem tez o ksenonach lecz niewiem czy prócz zarówek trzeba cos jeszcze zakladac mam na mysli te przetwornice czy wystarczą zarówki zwykle h1 lecz wiekszo watowe DORADZCIE I POZDRAWIAM
  • 0

#2 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • SkÄ…d:WieÅ› Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:53, 02.10.2010

Kolego a kiedy wymieniałeś ostatnio żarówki ? Są w sprzedaży gotowe zestawy ksenonów do podłączenia ale lampa nie jest przystosowana do tego typu światła. Jeśli włożysz mocniejsze żarówki spalisz żarnik. Kup sobie Philips blue vision lub Osram night breaker w zależności ile chcesz wydać pieniędzy
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • SkÄ…d:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 22:30, 02.10.2010

Raczej kup nowe lampy. W 17-letnim aucie odbłyśniki mogą już nie spełniać swojego zadania.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 qbaxs

qbaxs
  • Forumowicz
  • 9 postów
  • SkÄ…d:Irlandia
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:59, 19.10.2010

Szukam opini o tych żarówkach
Które są lepsze?

- Philips H1 X-TREME VISION
- Philips H1 BLUEVISION ULTRA XENON
- Philips H1 NightGuide
- OSRAM NIGHT BREAKER PLUS

a może jakieś inne - co polecacie
  • 0
qBO \____H____/ ODP

#5 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • SkÄ…d:DÄ™bica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:13, 19.10.2010

- Philips H1 NightGuide
- OSRAM NIGHT BREAKER PLUS

miałem jedne i drugie świecą bardzo ładnie zwłasza jak sa dobrze ustawione reflektory, ale maja jedna wadę - dość krótki żywot - trochę ponad pół roku
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:00, 12.11.2010

Sprawdz czy zarowki sa zalozone poprawnie!
H1 maja to do siebie ze mozna je zalozyc do gory nogami :roll:
ja mialem to samo ale moje lampy soczewkowe i tez nic nie bylo widac..
sprawdz to moze pomoze...
pozdrawiam
  • 0

#7 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:24, 09.12.2010

Szukam opini o tych żarówkach
Które są lepsze?

- Philips H1 X-TREME VISION
- Philips H1 BLUEVISION ULTRA XENON
- Philips H1 NightGuide
- OSRAM NIGHT BREAKER PLUS

a może jakieś inne - co polecacie


Odgrzebałem temat bo ostatnio kupiłem bardzo fajne żaróweczki. A dokładniej Philips Diamond Vision 5000K.
Cena całkiem przystępna ok 60zł za 2 sztuki (w przypadku H1).
Światło naprawdę fajne. Jest dużo jaśniejsze niż w żarówkach +60% itp. Wcześniej jeździłem na żarówkach z halfordsa +90% i byłem zadowolony. Ale jednak po założeniu philipsów halfordowskie żarówki wypadają blado. Nie wiem tylko jak jest z ich żywotnością(okaże sie w testach ;-) ). Założyłem do mijania i długich zobaczymy ile wytrzymają.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#8 Iron

Iron
  • Forumowicz
  • 83 postów
  • SkÄ…d:Radom PL / Hove UK
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:33, 10.12.2010

Odgrzebałem temat bo ostatnio kupiłem bardzo fajne żaróweczki. A dokładniej Philips Diamond Vision 5000K.
Cena całkiem przystępna ok 60zł za 2 sztuki (w przypadku H1).
Światło naprawdę fajne. Jest dużo jaśniejsze niż w żarówkach +60% itp. Wcześniej jeździłem na żarówkach z halfordsa +90% i byłem zadowolony. Ale jednak po założeniu philipsów halfordowskie żarówki wypadają blado. Nie wiem tylko jak jest z ich żywotnością(okaże sie w testach ;-) ). Założyłem do mijania i długich zobaczymy ile wytrzymają.


Miałem takie żarówki, spaliły się momentalnie, światło niebieskie - porażka, w deszczu nie było widać kompletnie nic, poza tym nie mają homologacji więc uważaj na psiaków bo będziesz je szybko zmieniał. Testowałem trochę żarówek, najlepsze jakie miałem to PIAA extreme white plus - białe światło, ale cena 50 funtów za komplet. Pojeździłem na nich tydzień, dałem je kumplowi i założyłem HID-y :-)
  • 0
-= moja Hania =-
.......................................................................................................................................................................................................

#9 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • SkÄ…d:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 07:13, 10.12.2010

no te wszystkie żarówki +XX% padają szybciej niż muchy, świecą ładnie, ale żywotność to porażka
teraz mam jakieś z carefura made in germany pisze na metalowym grzybku i świecą jasno i już dosyć długo
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#10 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • SkÄ…d:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 07:36, 10.12.2010

a miał ktoś doczynienia z żarówkami HB3 i HB4, testował ktos takie żarówki bo mam takie w lampach i sie zastanawiam co kupic bo jedna padła
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#11 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • SkÄ…d:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 11:14, 10.12.2010

W HB4 za wielkiego wyboru nie ma,ja używam Philips Premium HB4 od 2 lat(nie jeżdżę na światłach w ciągu dnia) i wszystko jest cacy,światła sporo.Można jeszcze Blue Vision znaleźć.
http://allegro.pl/za...1325556734.html
  • 0

#12 KamilM

KamilM
  • Forumowicz
  • 511 postów
  • SkÄ…d:WieÅ› Radom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 10:50, 11.12.2010

od lipca jeżdżę na osram night breaker`ach i jestem zadowolony
  • 0

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:47, 12.12.2010

Prosze was o pomoc :).....jak mam wymienic zarowke w przednim reflektorze....nigdy tego nie robilam w Hondzie i wydaje mi sie,ze to skomplikowane......tylko sie ze mnie nie smiejcie hehe

[ Dodano: 2010-12-12, 15:52 ]

Fuga do zobaczyska na trasie :B

...do zobaczenia...jesli bedziesz na mojej trasie Jarku :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#14 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 17:08, 12.12.2010

Więc zacznijmy od tego, czy masz seryjne lampy, czy zamienniki.
W seryjnych są żarówki chyba 2x H1, zamienniki (DEPO) H4 na mijania i H1 na drogowe.

Ja opiszę wymianę przy zamiennikach - powinno być podobnie w seryjnych.

Przy żarówce mijania prawej lampy najlepiej zacząć od zdemontowania obudowy filtra powietrza :) W środku jest drucik, który jest zapięty na zapinkach. Trzeba ścisnąć zapinki i pociągnąć do tyłu. Polecam zacząć od lampy po stronie pasażera i wyciągnięcia obudowy filtra. Wtedy zobaczysz na czym polega zabezpieczenie.
Przy lewej lampie trzeba ściągnąć zbiornik płynu wspomagania. Przesunąć do tyłu auta i będzie miejsce na włożenie ręki.
Co do wymiany żarówek świateł drogowych nie próbowałem jeszcze i nie mam zamiaru dopóki nie padną. Dostępu nie ma prawie w ogóle.
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:18, 12.12.2010

Więc zacznijmy od tego, czy masz seryjne lampy, czy zamienniki.
W seryjnych są żarówki chyba 2x H1, zamienniki (DEPO) H4 na mijania i H1 na drogowe.

Ja opiszę wymianę przy zamiennikach - powinno być podobnie w seryjnych.

Przy żarówce mijania prawej lampy najlepiej zacząć od zdemontowania obudowy filtra powietrza :) W środku jest drucik, który jest zapięty na zapinkach. Trzeba ścisnąć zapinki i pociągnąć do tyłu. Polecam zacząć od lampy po stronie pasażera i wyciągnięcia obudowy filtra. Wtedy zobaczysz na czym polega zabezpieczenie.
Przy lewej lampie trzeba ściągnąć zbiornik płynu wspomagania. Przesunąć do tyłu auta i będzie miejsce na włożenie ręki.
Co do wymiany żarówek świateł drogowych nie próbowałem jeszcze i nie mam zamiaru dopóki nie padną. Dostępu nie ma prawie w ogóle.




To jade do warsztatu,bo to nie jest robota dla kobiety hehe.......niezly numer,a takie fajne autko.Bardzo dziekuje za wyjasnienia.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq