Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Accord Coupe głośniki w przód.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:50, 21.09.2010

Witam. Chciałem zmienić przednie głośniki na jakieś nowsze nawet już 2 razy kupiłem i musiałem oddać ponieważ nie pasowały mi coś zapierało jak by magnes był za szeroki albo obramowanie tylnej membrany było za szerokie to były głośniki clarion 160cm i pioneer 165cm a na pewno są tam 160cm. Dlatego że nie chciały mi żadne wejść i facet powiedział w sklepie że będzie ciężko znaleźć kupiłem na tył pioneera i czytam po tematah i nei wiem czy tp jest dobre rozwiązanie. Dodam że mam z przodu założone tweetery magnata, w bagażniku skrzynie jbl 1000 i wzmacniach blaupunkta 400w. Jak słucham muzyki i włącze same przednie głośniki a potem podgłosze tył to dźwięk jest czystszy i lepszy. Mam możliwość zwrucenia głośników w ciągu 7 dni i nie wiem co mam zrobić...


Usłyszałem dzisiaj że muszę założyć dystnse jak chce wsadzić jakieś głośniki i tu mam pytanie jakie byście proponowali, następne gdzie zamontować zwrotnice bo mam helixa i w mediamarkcie facet mi powiedział że trudno będzie zastąpić fabryczne głośniki innymi żeby grały lepiej i polecił mi żebym kupił jakieś urządzonko co zrobi tk że głośniki będą mi grć samymi średnimi tonami.

[ Dodano: 2010-09-22, 08:18 ]
Halo jest tu ktoś ?:P
  • 0

#2 hubi

hubi
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Ostrów Maz.
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Motegi
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:58, 23.09.2010

Myślę że jak chcesz zastąpić oryginalne to bez dystansów się nie obejdzie.Sam możesz sobie je wyciąć najlepiej z mdefu,lub na allegro kupić.Ale bez wygłuszenia drzwi nawet najlepsze głośniki nie zagrają tak ja trzeba.Zainwestuj w wygłuszenie,nie jest to aż taki drogi interes jak się samemu za to zabierzesz:)jeśli masz skrzynie z tyłu to głośniki w półce są moim zdaniem zbędne.Zwrotnice mocujesz na drzwiach,i tak jej nie będzie widać bo zakrywasz boczkiem.Mam nadzieje że w zwrotnicach masz wyjście na tweetery ,bo bezpośrednio pod radio to lepiej ich nie podłączać.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:49, 23.09.2010

A mogłby ktoś podać link z takimi dstansami co będą pasować do accorda mojego? czyli jak wygłuszę drzwi wstawie dystanse i jakieś nowsze dobrej firmy głośniki wrzucę to lepiejj zagrają od seryjnych? mam zwrotnice helixa na niskie tony i tweetery.
W coupe ile muszę kasy uszykować na wygłuszenie?
  • 0

#4 hubi

hubi
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Ostrów Maz.
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Motegi
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:59, 24.09.2010

hmmmm do accorda w coup to może być ciężko.najlepiej sam je sobie wytnij z mdfu który najlepiej pomalować jakimś impregnatem albo nawet zwykłym bezbarwnym lakierem żeby nie puchły od wilgoci.W twoim aucie jak to w każdym coup e są duże drzwi,więc koło 16-18 mat będzie potrzeba.Jedna na Allegro to koszt w zależności od firmy ale od 4,5zł-12zł.Możesz też użyć taśmy dekarskiej,podobno taniej wychodzi.po wygłuszeniu głośnik zyska przestrzeń rezonansowa dzięki której zagra o niebo lepiej.
  • 0

#5 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:48, 24.09.2010

Jeżeli masz możliwość to oddaj to co kupiłeś na tył. Tam się nie montuje głośników. Zakup coś takiego na przód: http://allegro.pl/mo...1236217357.html i podepnij to pod jakiś porządny piec, choćby używany.
A resztę już Ci opisał hubi, rzeźbienie dystansu i porządne wytłumienie.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:25, 24.09.2010

Dzięki no to dystanse będę musiał zrobić tylko jeszcze muszę sprawdzić czy je wcisne tam pod tapicerkę i wtedy pomyślę nad głośnikami widzę że fajne te są ale troche tańszych będę szukał i z wygłuszeniem też nie tania sprawa ale musi być dobra bo jak wsadziłem 16cm pioneera w drzwi i zrobiłem balans to firmowy grał lepiej od pioneera :) głośniki tylne oddałem mam wsadzone stare ale podgłoszone tylko na 2. Żeby wygłuszyć drzwi muszę w rodku coś demontować? np. szyby czy emchanizm?
  • 0

#7 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:56, 24.09.2010

Te głośniki można za 300 zł kupić i na prawdę warto.. do DLSów R6A za 900 zł+ nie ma podobno teraz lepszego głośnika. Może troszkę naginam ale są warte tych pieniędzy. Do wytłumiania musisz zdemontować boczek i to wszystko.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:03, 25.09.2010

Rozumiem :) może się uzbiera kase to się skusi :) a to z wygłuszeniem też by się przydało bo jak się jedzie nawet to dosyć głośno w aucie jest mówię głośno bo byłem przyzwyczajony do mojej poprzedniej bmw e34 :) tam troche ciszej było choć to 2 różne auta.
A mam prośbę może ktoś opisać jak wygłyszyć drzwi i podać jakiś link do tańszej maty wygłuszającej. Z wygłuszaniem chodzi mi czy matę nakleja się na te wszystkie elementy przed blachą czy na samą blachę za szybą?
  • 0

#9 hubi

hubi
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Ostrów Maz.
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Motegi
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:44, 26.09.2010

http://www.audiobas....enie_drzwi.html
tam masz ładnie zobrazowane i opisane jak to zrobić
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:03, 26.09.2010

Oooo dzięki wielkie!! a widzę że dzrzwi są wygłuszone na blache zewnętrzną i potem jeszcze jedna folia przychodzi na elementy bliżej auta tak? czy potem wrazie "w" nie będzi eproblemów żeby się dostać np. do zamka itp da się jąrozciąć później?
  • 0

#11 hubi

hubi
  • Forumowicz
  • 70 postów
  • Skąd:Ostrów Maz.
  • Silnik:1,8
  • Wersja:Motegi
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:58, 26.09.2010

tą blachę od środka,to ciężko jest wygłuszyć .To zależy jakie tam masz dojście bo każde drzwi są inne.W razie włamania bez problemu da się porozcinać i usunąć.Głownie to chodzi o to żeby głośnik pracował w zamkniętej przestrzeni.
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:15, 27.09.2010

Dziękuję wszytskim, jak wszystko zmajstruje wtedy się odezwę jakie efekty. Może przy okazji porobię zdjęcia. Pozdrawiam!
  • 0

#13 juniek

juniek
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:56, 14.02.2011

Witam. Nie wiedziałem gdzie to wrzucić więc piszę tutaj. Czy może mi ktoś powiedzieć jak rozkrecić drzwi z przodu żeby się dostać do głośników? Nie znalazłem tam ani jednej śrubki i mam dylemat bo nie chce nic połamać lub podrapać. Za linka byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam
  • 0

Piotrek


#14 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:58, 14.02.2011

A wystarczy przejrzeć odpowiedni dział
http://www.accordklu...opic.php?t=1694
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#15 juniek

juniek
  • Forumowicz
  • 25 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sedan
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:41, 14.02.2011

A wystarczy przejrzeć odpowiedni dział
http://www.accordklu...opic.php?t=1694


Dzięki
  • 0

Piotrek





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq