Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

CHIP w VTEC'u 1.8/2.0


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 aeste

aeste
  • Forumowicz
  • 4 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:33, 17.12.2008

Witam

2 dni temu podjechałem ze znajomym do firmy VTECH w krakowie - zakładał tam CHIP'a do forda mondeo wolnossącego 2,5 V6 z mocą katalogową 170PS - po zhamowaniu okazało się że mondziak (4 lata, 100tys przebiegu) dysponuje mocą jedynie 152ps - po założeniu chip'a przybyło 10PS ..... ta przyjemność kosztowała kumpla 1500 zeta

Rozmawiałem tam na temat mojego accorda i zastanawiam się czy się nie szarpnąć też na chip'a - mam silnik 1,8 - pracownik powiedział, że hondy w przeciwieństwie do fordów raczej osiągają moc i moment katalogowy a czasem jest nawet troszkę lepiej niż katalogowo - mówił, że z wolnossących silników można wyciągnąć 8-12% wzrost mocy i momentu

Pytanie do was: Czy ktoś hamował już któryś z tych silników/ bądź też zakładał chip';a no i oczywiście prośba o pochwalenie się wynikami.

Cenowo w tym autku wygląda bardzo ciekawie, gdyż koszt załozenia chip'a do tego silnika w firmie VTECH ma wynosić 750zł brutto :ok

Czekam na wasze opinie :)

#2 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:39, 17.12.2008

Wiesz moze jakiej firmy jest to chip? i jakie daje mozliwości?

Do Hond najlepsze jest Hondata ale jej koszt to ok 2000-3000zł + strojenie ok 500zł. W takim chipie nie chodzi o uzyskanie przyrostu max mocy ale raczej wyrównanie wykresu:
- równy przebieg Nm
- spokojniejszy przyrost KM...

No i jesli chipować to po konkretnych modyfikacjach minimum:
- dolot + wydech

a jak masz zmienione wałki, kułka to juz w ogole bajka :) Ale nie w F-serii

#3 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:48, 17.12.2008

Dokladnie :-) dlatego zastanawiam sie czy po dolozeniu kompletnego wydechu nie jechac na strojenie. Ale ja myslalem o ecu-perforance bo boje sie dac auto do kogos kto slabo sie zna na hondach i chipa wszezie wtyka gdzie sie da.

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#4 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:07, 17.12.2008

Łukasz.... kup H22 i kombinuj! NIE MA SENSU DŁUBAć W F-serii! Strojenie bedzie Cie kosztowalo jakies 15% wartości Twojego samochodu :-P

#5 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:42, 18.12.2008

Wiem wiem. Ale bardzo jestem zrzyty z moja Hania, silnik igla i wsio inne tez, szkoda mi sprzedawac autko i kupowac znowu w ciemno, tyle stresu ponownie :-( takze strojenie to tak lo zapytalem tylko :-P ogolnie dokladam tylko caly wydech i na tym koniec. Pozniej zbieram na VII 2.4 TypeS lub S2000 albo 1 rok dluzej i bedzie Dodge Magnum 5.7 HEMI :mrgreen:

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#6 skubiszek

skubiszek
  • Forumowicz
  • 2301 postów
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 01:08, 18.12.2008

hmm nie takie głupie... z f serii ciężko coś wymodzić.. ja się ostatnio zastanawiałem nad swapem na silnik ctra ale...10tys to nie dam za silnik... chociaż za 5 widziałem kompletny z prelki h22 200km :-) mi na razie starcza f18... żwawy i wytrzymały... felunek i do przodu na przyszły rok... a co dalej to się okaże

Wowi Funclub- Kuzyn od strony brata ojca po matce chrzestnej stryjenki 😂😂





IPB Skin By Virteq