Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Korozja nadkoli w 8 letnim Accord VI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
65 odpowiedzi w tym temacie

#46 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:04, 15.05.2011

to znaczy tyle ze auta z zachodu gdzie uzywaja bardziej agresywnej chemi w zimie - bodajrze w przeważającej mierze chlorku sodu ktory jak wiadomo może rozpuścic nawet powierzchnie ocynkowaną, ktore na dodatek bedzie stało długo na placu przed kupnem i nie bedzie od czasu odpuszczenia z fabryki konserwowane od dołu ma prawo miec jakies naloty rdzawe na elementach podwozia i nadkolach od wewnatrz - nie utozsamiac tego z purchlami :)
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#47 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 15:15, 15.05.2011

elementy podwozia to inna bajka bo wystarczy jedna pechowa obcierka od dołu po zakupie auta i przez 5-8 lat
sól zrobi spustoszenie, a u nas raczej konserwacja podwozia czy mycie go po zimie to ciągle margines zleceń
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#48 miodzios

miodzios
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:F
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:24, 20.05.2011

panowie z uporem maniaka szukam reperaturek. Czy naprawdę coś takiego w świecie nie występuje i mam dać sobie spokój czy może głupim fuksem się udać ?

Może kupić z jakiegoś dawcy a jeśli to na ile to pomoże?

Czy dolna część tylnego błotnika jest taka sama w accordach 98-02 czy w wersjach po 2000 roku są inne (góra napewno jest inna choćby z uwagi na brak anteny) ?
  • 0

#49 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:39, 20.05.2011

kiedyś widziałem reperaturki do VIg (tak było w opisie i wyglądały jak nasze nadkole) na allegro, ale to było dawno temu,


jak już rudzielec wlazł Ci porządnie to sprzedaj swojego i kup drugiego - miałeś pecha z tą rdzą :-/
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#50 miodzios

miodzios
  • Nowy
  • 5 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2002
  • Nadwozie:F
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:22, 20.05.2011

Nie wygląda to jakoś mega strasznie. ogólnie bez zajrzenia od spodu nie widać rdzy jest tylko na rancie. Autka szkoda, bo nie dużo dałem, przebieg mały i oryginalny. Pomyślałem, że kupie a za zaoszdzędzone pieniądze sobie zrobie tą blache a nie wiedziałem, że taki problem z tym.

Blacharz powiedział, że z reperaturkami i profilaktyką spokojnie potrzyma kilka ładnych lat. A koleś jest dobry, kiedyś pracował jako warsztat naprawczy PZU. Kumplowi zrobił reparaturki w Vectrze to 5 lat śmiga i nic nie wyłazi.
  • 0

#51 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 14:46, 29.05.2011

Ciekaw jestem jak u Was?
Dziś zdjąłem przednie nadkole i zapłakałem na widok

Dołączona grafika
By cob_ra2 at 2011-05-29
Dołączona grafika
By cob_ra2 at 2011-05-29
Dołączona grafika
By cob_ra2 at 2011-05-29
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
w miejscach gdzie gromadził się piach woda nad oraz pod plastikami i nawet pod tą gumą, pod którą jak się patrzy to nie widać nic i zabezpiecza zgrzew- korozja...jedną stronę dziś wyczyściłem zabezpieczyłem i złożyłem, 2 strona niestety taka sama. Wczoraj na podnośniku oglądałem podłogę i wygląda dobrze, ale na zime trzeba bedzie zrobić zabezpieczenie aby nie obudzić się z ręką w nocniku.
  • 0

Pozdrawiam,


 


#52 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:18, 29.05.2011

jak dla mnie wyglada to masarka - i nie obraż się ale nie uwierze ze ten samochód nie miał jakichkolwiek przejść......... coś musiałoby mało profesjonalnie robione
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#53 cob_ra

cob_ra
  • Forumowicz
  • 354 postów
  • Skąd:skierniewice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 15:29, 29.05.2011

to jest tylko w miejscach, gdzie było kupe piachu, ziemi i soli. w miejscach odsłoniętych zdrowo, sprawdź u siebie jak wygląda....co do przygód to nie widać nic nie pokojącego jak również w serwisie hondy przy zakupie nie mieli się do czego przyczepić. Do znajomego przyjechał dziś kolo bmw z 2006 od nowości u niego, dzięki soli ma z tyło korozje na nadkolach.
  • 0

Pozdrawiam,


 


#54 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:55, 29.05.2011

wiesz nie zabierałbym glosu jakbym nie miał pewności jak jest u mnie - wiadomo ze te samochody mają juz swoje lata i jakas droba rdza na miejscach zgrzewu blach to norma ale to co pokazałes na zdjeciach przeraża
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#55 mario111-75

mario111-75
  • Forumowicz
  • 24 postów
  • Skąd:Kraków/okolice
  • Silnik:1,8
  • Wersja:S
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:51, 24.04.2012

Witam.
Takie coś wygrzebałem w moim ACCO.
To są nadkola pozbawione {tam gdzie się dało} tej gumowej konserwacji
MASAKRA!

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
:szczena:
  • 0

#56 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:01, 24.04.2012

o kurde no to faktycznie masakra
u mnie była tylko rdza na łaczeniu blach na szerokości 1-2cm i to nie wszędzie
ale prawda jest taka , że nasze rdzewieją na łączeniach blach i każdy co mówi , że u niego nie ma , tzn że nie zrywał uszczelnień na łaczeniach ;-)

Sprawdzałeś łaczenie nadkole- ściana grodziowa? pod maską ? tam to dopiero hardcore :mrgreen:
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#57 infidel

infidel
  • Forumowicz
  • 73 postów
  • Skąd:Szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Lexus
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:10, 11.07.2012

Witam pozwólcie,że odgrzeje temat problemów z nadkolami.Otóż mam Acco z 99 roku,kupiłem je z uszkodzonym tylnym zderzakiem,był on także przesuniety w taki sposób,że z lewej strony zderzak stykał sie bezpośrednio z z dołem nadkola.Naprawiłem zderzak,już nie dotyka do błotnika ale pojawiło sie ognisko korozji w miejscu styku.Jeździłem z tym prawie 3 lata zderzak obcierał o nadkole i uszkodzilo powłoke lakierniczą.Wrzoraj po myciu zauwazyłem ognisko korozji w miejscu styku.Chciałbym to zabezpieczyć,aby rdza nie posuneła sie dalej.Czy istnieją jakieś dobre środki(neutralizatory rdzy)?Czym to wyczyścić i usunąć.Co po kolei zrobić,i jakich srodków użyć.NIe mam doświadczenia z blacharką i nie znam sie na tych wszystkich specyfikach.Polecicie mi coś?
  • 0

#58 Dymek00

Dymek00
  • Forumowicz
  • 384 postów
  • Skąd:Slask
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:18, 11.07.2012

Z tego co widzialem to dobrym preparatem jest brunox epoxy.Przed operacja zetrzec rdze i wokol niej jakies 0,5cm.Pozniej odltluscic i dac preparat na rdze.Jak wyschnie malujemy w kolor.
  • 0
Zapraszam do oglądania i komentowania.
Accord VI - Klik
Jeśli pomogłem to kliknij "pomógł" :)

#59 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 17:50, 11.07.2012

Przed operacja zetrzec rdze


.Pozniej odltluscic i dac preparat na rdze



to jak?
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#60 west

west
  • Klubowicz
  • 2304 postów
  • Skąd:Katowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 29
Super

Napisano 17:59, 11.07.2012

brunox epoxy

bardzo dobry specyfik , ale i tak za jakiś czas znów wyjdzie ruda na to niema lekarstwa
  • 0
<p>Nie sprawdzam numerów VIN . Nie sprawdzam cen części .Nie polecam nikogo ani niczego <br>
​Po prostu nie mam czasu ......................................<br>
Pozdrawiam , co złego to nie ja</p>




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq