Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Spryskiwacze reflektorów - jak długo Wam działają?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 ahaman

ahaman
  • Forumowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.7
  • Wersja:Executive+
  • KM:300
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:KB2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:11, 10.09.2010

Hej,

takie pytanko, bo mam wrażenie, że u mnie się coś pokopało - jak długo (przez jaki czas) u Was działają spryskiwacze reflektorów po uruchomieniu spryskiwania (przełącznik ciągniemy ku sobie i trzymamy, jednocześnie uruchamiają się spryskiwacze przedniej szyby oraz wycieraczki)? U mnie teraz spryskiwacze reflektorów wyłączają się po ok. 0,5s, a mam wrażenie, że kiedyś dłużej pryskały (co najmniej 1-1,5s).
Może pytanie i problem wydawać się śmieszny, ale wiecie jak to jest jak człowiek obie jakiś problem wymyśli i potem to za nim chodzi... ;-)
  • 0

Pozdrawiam,
Andrzej


#2 krzys78

krzys78
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Stargard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:49, 12.09.2010

Jak długo to nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym. Jednak te spryskiwacze reflektorów wydają się być wydajniejsze od tych na szybę. Gdy spryskuję mgiełka z tych od świateł spryskuje mi szybę. Natomiast te od szyby ledwie sięgają połowy jej wysokości. I raczej nie jest to kwestia ustawienia, a słabego ciśnienie. Teraz tak myślę czy może gdzieś nie cieknie przewód? Muszę to sprawdzić.
  • 0

#3 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
  • Skąd:Police
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:55, 12.09.2010

Przy zbiorniku sądwa osobne silniki - jeden do reflektorów a drugi do szyb.
Napewno więc nie mają one nic do siebie.
Radzę sprawdzić drożność wężyków przewodzących płyn od zbiornika do zraszaczy szyb ;-)

P.S. Sprawdź też same zraszacze - może też są przypchane ??
  • 0
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#4 drobson

drobson
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:34, 15.09.2010

u mnie spryskiwacze reflektorów działają też jakieś 0,5 sek po włączeniu i zaraz przestają. Co do wydajności to mają niezłą, bo czasami kropelki z reflektorów padają na szybę. Tak więc czas działania wydaje mi się prawidłowy :-)
  • 0

#5 bouli76

bouli76
  • Forumowicz
  • 150 postów
  • Skąd:TJE PL / FY3 UK
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:41, 15.09.2010

U mnie to jest chwila - z 0,5 sec moze. Sila strumienia zalezy od ilosci plynu w zbiorniczki - jak jest malo plynu spryskiwacze reflektorow nie sa zby wydajne - a jak plyn zejdzie ponizej jakiegos poziomu (nie pamietam dokladnie ale gdzies na forum o tym bylo) to sryskiwacze reflektorow nie dzialaja a spryskiwacze szyb tak.
  • 0

#6 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 19:52, 03.11.2010

podepnę się pod temat,bo nie chcę tworzyć nowego.mam chyba jakąś awarię. dziś sobie prysnąłem na światła dwa razy a trzeciego już nie było,bo stanęły.co to może być.słychać że jakiś przekaźnik pyka jak naciskam na przycisk,ale pompka nie pracuje. jest na to jakiś bezpiecznik,albo może pompka nie będzie działać poniżej jakiegoś poziomu płynu w zbiorniczku?czy raczej mi po prostu zdechła(ale tak nagle?)?
  • 0

#7 tafun

tafun
  • Forumowicz
  • 340 postów
  • Skąd:KRK
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Type-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 03.11.2010

pompka nie będzie działać poniżej jakiegoś poziomu płynu w zbiorniczku

dokladnie tak. Oczywiscie mogla rowniez zdechnac. Ale jak dolejesz plynu to sie dowiesz, ktora wersja jest prawdziwa.
  • 0

#8 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 21:30, 03.11.2010

jutro sprawdzę.ale przestały działać tylko spryski reflektorów.a na szybę dalej mogę "psikać"
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq