Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Accord 2.0i ES (CG9, F20B6, '99) - jaki rozrząd i pompa?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:58, 15.12.2008

ktos wie jakie są oryginalne części (paski, napinacze, pompa wody) albo co najlepiej założyć? troche sie naczytałem o różnych wynalazkach a nie chcę mieć problemów po wymianie.
na allegro coś takiego znalazłem

http://www.allegro.p..._gates_gmb.html

http://www.allegro.p...rd_odyssey.html

http://www.allegro.p...lude_warto.html

http://www.allegro.p...nda_accord.html

http://www.allegro.p...le_odyssey.html

poprostu można zgłupieć, help :idea:

[ Dodano: 2008-12-15, 23:07 ]
a tu za 155 zł

http://www.allegro.p...de_1_8_2_0.html

:shock:

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#2 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:11, 15.12.2008

marco1973, a jakbyś tak dał sobie spokój z Allegro i zamówił w sklepie internetowym ??

Tutaj chyba zacytuję kolegę Blade'a www.sklepmoto.pl sam miałem kupić filtr paliwa na Allegro firmy Knecht, ale coś mnie tknęło żeby sprawdzić. W opisie było że jest to filtr do mojego autka i oczywiście sprzedający podał symbol towaru. Sprawdzając na stronie knecht okazało się że ten filtr jest do całkiem innego modelu :olaboga:

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#3 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:27, 15.12.2008

marco1973, a jakbyś tak dał sobie spokój z Allegro i zamówił w sklepie internetowym ??

(...)


chcę przede wszystkim wiedzieć co kupić ;-)
a gdzie to już zdecyduje, nie wykluczam że gdzieś w sklepie na miejscu nawet, ale musze miec pewnośc że mi nie wcisną czegos czego nie powinienem zakładać.

tu np. moge podjechać bo to na miejscu
http://www.allegro.p..._gates_gmb.html

pytanie czy to jest to co powinienem kupić

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#4 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:48, 15.12.2008

marco1973, rocznik i pojemność to nie wszystko, jeżeli podasz sprzedawcy. Musisz wiedzieć, że w Twoim jak i moim przypadku część musi być do nadwozia CG9 i do silnika F20B6. Bywa, że czasami w katalogach nasze CG9 czyli 6 gen. są w katalogach jako MK VII. Najważniejsze szukaj według powyższych kryteriów.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:51, 15.12.2008

chcę przede wszystkim wiedzieć co kupić ;-)


Moim zdaniem to bylby optymalny zestaw:
1. Paski: Mitsuboshi
2. Rolki napinajace: Koyo albo GMB albo NSK

Jesli nie chcesz kupic przez allegro, to kiedys kupowalem w tym sklepie i bylo 100%OK :)
http://www.hdmot.pl/...zadu-honda-rh-5

#6 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 00:00, 16.12.2008

generalnie wszędzie przewijają się paski Gates albo Mitsuboshi a rolki Koyo lub GMB. które paski i które rolki lepsze?

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#7 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:16, 16.12.2008

Ja osobiscie bralbym tylko oryginaly. To nie wymienia sie co jakis czas, tylko co 120tys km. Rozrzad itp stawialbym na oryginaly, na tych rzeczach sie nie oszczedza, takie jest moje zdanie.

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#8 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:26, 16.12.2008

Ja osobiscie bralbym tylko oryginaly. To nie wymienia sie co jakis czas, tylko co 120tys km. Rozrzad itp stawialbym na oryginaly, na tych rzeczach sie nie oszczedza, takie jest moje zdanie.


tu się zgadzam, ale które części to te oryginalne? jak widzisz we wszystkich linkach piszą że to oryginalne części zakładane na pierwszy montaż ;-)

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#9 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:37, 16.12.2008

witam
pozwole się wypowiedzieć na ww. temat...
pierwsza sprawa, tylko pierwszy rozrząd wyminia się przy 120 tys. km, następne już co 80 tys. km
- paski MITSUBOSHI oraz SUN są produkcji "made in japan" reszta jak CONTITECH, GOODYEAR, BOSCH, GATES mają pochodzenie europejskie (nie wiem jak bando)
- roli, GMB, KOYO też japonia, EVR, INA SKF to wszystko jest europa...
- pompa cieczy, szczerze mówiac nie słyszałem żeby ktoś ją wymieniał przy rozrządzie, mają opinie "nie zniszczalnych", ale zawsze są odstępstwa od reguły...
na rorządzie się nie oszczędza, bo się nie opłaca, allegro zostawiłbym w spokoju...
rozrząd kupuje się w dużych sklepach typu INTER CARS, gdzie dają gwarancje etc.

P.S.
nie zapomnij o paskach na ALT i PS ;-)

pozd.

#10 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:49, 16.12.2008

tu się zgadzam, ale które części to te oryginalne? jak widzisz we wszystkich linkach piszą że to oryginalne części zakładane na pierwszy montaż ;-)


Ja pojechalem do ASO. I mowili mi ze od razu jak wsio bedzie rozebrane mozna od razu sprawdzic luzy zaworowe, ewentualna korekta i ewentualna wymiana pompy wody, i w sumie sie liczylem ze przekrocze z rozrzadem i wszystkim innym 1tys zl. Ale zadzwonili i powiedzieli ze pompa nie wymaga wymiany i ze jest w b.dobrym stanie. Z tego wynika, ze mnie nie chcieli naciagnac, za to plus. Koszt robocizny wymiany rozrzadu, czesci: paskow, rolek itp., regulacji zaworow, wyniosl mnie ok 850zl. Takze uwazam ze to niezbyt wygorowana cena.

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#11 kiziol

kiziol
  • Forumowicz
  • 504 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:31, 16.12.2008

Polecam - Gates !!
Sam używam i jest :ok
Nareszcie szczęśliwy tatuś - mam zdrowe i silne bliźniaki !!

#12 Marco

Marco
  • Forumowicz
  • 643 postów
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:11, 16.12.2008

dziś trochę poszperałem, trochę podzwoniłem i upewniłem się w przekonaniu, że należy kupić paski Gates lub Mitsuboshi, natomiast napinacze Koyo lub GMB. kolejność nieprzypadkowa :-) jak więc widać to opinie zgodne z sugestiami forumowiczów. moim zdaniem bardzo dobrze świadczy to o towarzystwie, które tu zagląda ;-) pozdrawiam.

myslę, że w 500 zł z robocizną rozrząd da się spokojnie zrobić w dobrym warsztacie. przy okazji - dzwoniłem z ciekawości doASO, gdzie powiedzieli mi że to wyniesie ok. 1.100 zł. powiedzieli, że pompa przy przebiegu 150kkm raczej nie powinna być do wymiany.

[ Dodano: 2008-12-16, 23:23 ]
mam jeszcze pytanko: jak to jest, że ten sam zestaw (paski mitsuboshi + napinacze koyo) kosztują na allegro od 155 do 245 zł)?

"Niektórzy marzą, by uciec od rzeczywistości, inni - by na zawsze ją zmienić" (Soichiro Honda)

Accord 1: 2011 VIIIgen Tourer CW1 Lifestyle 2.0 ; Accord 2: 2003 VIIgen Sedan Comfort CL7 2.0; Accord 3: 1999 VIgen Sedan CG9 ES 2.0


#13 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 16:40, 17.12.2008

Ja szukałem pompę wody do F18B2, ani widu ani słychu, nigdzie nie ma.
Co do wymiany rozrządu w ASO. Jak wymienimy w ASO to mamy gwarancję i jak nam padnie rozrząd to robią silnik i tyle.

Do zobaczenia na trasie.


#14 Lukasz F18B2

Lukasz F18B2
  • Forumowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:02, 17.12.2008

NO wlasnie, a gwarancja jest na cale 120tys km wiec zastanowmy sie co sie bardziej oplaca :-) ja polsrodkow nie lubie osobiscie ;-)

Czarna i piękna HA VI :) Ś.P. :depresja:


#15 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 17:15, 17.12.2008

Ja jak wymieniałem u siebie rozrząd to wymieniłem pompę wody Znalazłem hurtownię co za 2 dni mi ściągnęła pompę GMB za 150zł, pasek Mitsuboshi 55zł oraz rolkę KOYO za 110zł




IPB Skin By Virteq