Skocz do zawartości


RODO w HAKP

diagnoza łożyska i możliwość jazdy przy buczeniu...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:02, 03.09.2010

No więc po dłuuuugiej jeździe (Bułgaria Polska) full załadowanym acco pojawił mi się dziwny objaw. Jak rozładowałem już samochód i się odciążyło wszystko pojawiło mi się buczenie, póki co niewielkie i radiem albo wentylatorem skutecznie można je zagłuszać, ewidentnie prawy przód, chociaż chyba też lewy delikatnie.

Oczywiscie podejrzenie padło na łożysko z przodu, tymbardziej że drogi na rumunii to była masakra jakaś i miało prawo pójść ale koszty tego ustrojstwa są dość znaczne, tymbardziej że chyba parami to się wymienia.

Natomiast - słyszałem że to może być też tak, że winne są opony - zanim więc wywalę szmal na łożyska nowe proszę o radę - co z oponami trzeba zrobić żeby spróbować wyeliminować to buczenie. Tymbardziej dziwi mnie to, że jak jechałem załadowanym to buczenia nie było, a jak się odciążył to zaczęło buczeć (zbieżność????).

Aha - ponieważ mam póki co problem z kasą rozważam póki co olanie tematu. Do jakiego stopnia można na lekko buczącym lożysku jeździć? Nie chcę się zabić ale nie hałasuje jeszcze tak żeby to przeszkadzało (no może delikatne wibracje na pedałach sprzęgła czuję, takie jakby mrowienie lekkie).

Aha - przy skręcaniu w lewo hałas ustaje (w ten sposób sprawdziłęm że to prawa strona jest coś nie halo).
  • 0

#2 majstor

majstor
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Gdańsk-Grajewo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:15, 03.09.2010

ja z hukiem lozyska jezdzilem jakies 2,500 tys kilometrow (jakis miesiac ) od momentu pierwszych odglosów na poczatku delikatnie nastepnie coraz glosniej :) szkoda Twoich nerwow i sie zastanawiac ile przejedziesz zbadaj ktore i wymien. :) a objaw przy przechyłach jest ok poprostu jedne lozysko jest mniej obciązone te własnie ktore ma juz luz.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:26, 03.09.2010

Ile cie to kosztowało?
  • 0

#4 majstor

majstor
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Gdańsk-Grajewo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:32, 03.09.2010

raz wymienilem przednie bo myslalem ze szlak je trafił to kosztowalo 240 pln okazalo sie niepotrzebne :/ łozysko bylo w super stanie- moj bład. Tylne w lutym wymienialem to jak dobrze pamietam 460 pln kosztowalo lub 560 teraz nie pamietam juz ale mniej wiecej kolo 500 pln placilem za nowe
  • 0

#5 Zigi

Zigi
  • Klubowicz
  • 1176 postów
  • Skąd:Wrocław/ Głuchołazy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Supercharged
  • KM:?
  • Paliwo:PB
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG9
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:39, 03.09.2010

KANACO
H14022 H14022 211,12 zł

one sa made in japan, pierwszy montaż w toyocie nic lepszego szukac nie musisz

cena w intercars bez znizki, wcale parami wymieniać nie trzeba, ale miej na uwadze by sie tym w najbliższym czasie zająć póki co jeżdzij, nic zlego sie nie stanie
  • 0

c5b439f22f806cd5m.jpg

 

www.mkmlawyers.pl 


#6 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 20:44, 03.09.2010

nie wiem czy sa jakies inne sposoby zeby sprawdzic czy to opony czy nie jak zalozyc inne:) mi na letnich buczy i to bardzo az myslalem ze trafilem na jakis felerny egzemplaz ale jest ok bo to wina opon:)
  • 0

#7 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 07:39, 04.09.2010

Aha - przy skręcaniu w lewo hałas ustaje (w ten sposób sprawdziłęm że to prawa strona jest coś nie halo).


Jak ustaje przy skręcie w lewo to lewe łożysko do wymiany :!: Prawe się wtedy dociąża i by wyło
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:48, 05.09.2010

po prostu przełóż koło z tyłu na przód jeśli nie jesteś pewien czy to łożysko czy opona! ja stawiam na łożysko!
  • 0

#9 KANCLERZ111

KANCLERZ111
  • Forumowicz
  • 61 postów
  • Skąd:LUBIN
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:29, 06.09.2010

Poprostu podnieś auto, zdejmij koła, daj na luz i obracaj tarczą, ja mam z tyłu prawe łożysko zarżnięte to jak się obraca bez koła samą tarczę to strasznie szumi, więc od razu wiadomo... :ok
  • 0

#10 umanek82

umanek82
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin-Urzędów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s-mix
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:47, 08.09.2010

Witam miałem podobny problem z buczeniem z przodu. U mnie troszkę inaczej się to objawiało.Na początku jazdy czyli po dłuższym postoju było cicho w miare przejechanych kilometrów zaczynało buczeć.Po podróży zjadłem koła i sprawdziłem łożyska obracając tarcze powoli okazało sie że lewe było do wymiany czuć było wyczuwalne opory przy obrocie tarcza.Ja wymieniłem parę na przodzie koszt wymiany ok 100zł para łożysk ok 500zł zależy co się założy można i za parę dać 700zł.
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:03, 12.09.2010

nie zawsze obracając na zdjętym kole wyczujesz łożysko a może wyć! po za tym gdzie kolega kupował łożyska taka cena?
  • 0

#12 umanek82

umanek82
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin-Urzędów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s-mix
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:55, 09.02.2011

Kupiłem łożyska SKF za ok 500zł za dwie sztuki w Opolu Lubelski .W NABORZE (Kraśnik Fab.) krzyknęli ok 320zł za sztukę i nie polecam nikomu tego sklepu.Jeśli chce ktoś kupić w miarę tanio dobre markowe części to jest taka hurtownia w Opolu Lubelskim teraz aby tam zamawiam ;)
  • 0

#13 JPARTS

JPARTS
  • Nowy
  • 2 postów
  • Skąd:Tarnów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:57, 09.02.2011

umanek82, piszesz o lozysku z przodu?
  • 0

#14 umanek82

umanek82
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin-Urzędów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s-mix
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:40, 10.02.2011

Tak.

Dzisiaj wymieniałem piasty z tyłu też zamówiłem w Opolu.Zapłaciłem za sztukę 286zł firma SNR-NTN.Oferowali mi tez jakieś BTA za ok 300zł za sztukę niby japońskie ale gość nie dała reki uciąć więc wybrałem tą pierwsza. Co się okazało po wyjecie starych miałem założone takie same (SNR-NTN) od samego początku czyli na pierwszy montaż ;). Wymiana dwóch piast z tyłu zajęła mi około godzinki z mała przerwa na kawkę wszystko ładnie pasuje a jaka teraz cisza ;-). Jeśli kogoś interesuje taka firma mogę dać namiary na sklep.Pozdro
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq