Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Modyfikacja systemu BOSE Accord Coupe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:55, 28.08.2010

Posiadam Honde Accord Coupe 1999 i system bose z radiem alpine CBE 101R. Chciałbym aby audio grało troche głośniej. Szczególnie chodzi mi o niskie tony. Kompletnie się na tym nie znam co moża kupić zrobić aby troche wzmocnić ten system? Może jakiś wzmacniacz + tuba basowa?
  • 0

#2 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 10:02, 28.08.2010

jesli chodzi ci o wzmocnienie tylko basów to tak jak piszesz, jesli nie jestes wybrednym audiofilem to zrobisz to za cene nawet 350zl i bas bedzie dużo lepszy. jesli chciałbys troche wyzsza półke to pasowało by wymienic przednie głośniki na jakieś konkretne znaczy zależy jak bardzo jestes wymagający może wystarczył by zestaw http://essa.com.pl/o...id=179&pid=1094 do tego dobre wygłuszenie dzwi i już było by lepiej a jak jescze małobasu to wtedy skrzynia w bagaznik i wzmacniacz. wszystko zalezy jaka masz kase na to i jakie masz wymagania, zazwyczaj dla przecietnego użytkownia wystarcza kupic wzmacniacz klasy blaupunkt magnat czy inne dziadostwo i do tego skrzynia 12 cali tych samych firm i lusterkiem i klapa od bagaznika rusza
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:58, 28.08.2010

Myślę że wystarczy mi tylko ulepszenie basów, średnie i wysokie grają według mnie wystarczająco, tylko basy troche charczą. Do 600 zł mogę wydać jeśli będzie taka potrzeba ale jak mówie wystarczy mi ulepszenie basów reszta dla mnie jest ok, jeśli wydam mniej nie obrażę się :-P A jak będzie to wyglądało od strony montażu czy ten system BOSE ma już swój wzmacniacz? Jeśli możecie to poradzcie mi konkretny model wzmacniacza i tuby.
  • 0

#4 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 15:04, 28.08.2010

Nie kupuj tuby tylko suba jak coś. BOSE ma swój wzmacniacz ale z niego nie skorzystasz do pędzenia suba. Ogólnie do naszego Coupe jest jeden zasadniczy problem z subem - podłoga w bagażniku jest nierówna jak cholera, nie wiem czy znajdziesz taka skrzynke żeby stała po Bożemu za tylną kanapą. U mnie latała po całym bagażniku na zakrętach aż wkońcu postawiłem ją w kącie i rzepami przylepiłem do podłogi... masakra. Teraz planuje pozbyć się suba i założyć sprzęt który kupiłem na przód, ale to niestety droższa operacja ;-)

Jak będziesz zainteresowany to chętnie odsprzedam sub+wzmak do niego. Jest tylko jeden warunek, musiałbyś sprawdzić czy Twoje radio ma LPF (low pass filter) na wyjście do suba ponieważ wzmacniacz nie ma filtrów.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#5 loot

loot
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:25, 28.08.2010

to radio powinno pociągnąć sub bez wzmaka, z tyłu radia masz wyjście na sub, kup skrzynkę basową i zobacz jak to bangla.
  • 0

#6 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 17:48, 28.08.2010

e do skrzyni trzeba troszke mocy nie wydaje mi sie zeby ori radio miało tyle mocy zeby lusterkiem zatrzesło, a co do LPF mozna by załozyc jakis pasywny chyba
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#7 loot

loot
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:Coupe
  • KM:200
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:CG2
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:30, 28.08.2010

co kto woli, ja na przykład nie potrzebuję tyle mocy, żeby mi się samochód pompował :-D
  • 0

#8 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:21, 29.08.2010

Pędzić suba z radia? No proszę Cie... Radio nawet nie poruszy membraną tego głośnika. Ile tam mocy pójdzie na ten sub? 15W? Wzmacniacz wg mnie jest tutaj konieczny i wcale nie chodzi o to żeby było głośno. Chodzi o to żeby faktycznie uzyskać jakiś bas, dynamiczny bas przyjemny dla ucha i niestety, żeby szybko potrząsnąć membranę musisz mieć więcej mocy.

Poza tym nie wiem o co chodzi z

z tyłu radia masz wyjście na sub

przecież to wyjście sygnałowe na czinczach które podają sygnał do wzmacniacza a nie do woofera. Jak chcesz tak podłączyć suba to musisz go podpiąć zamiast tylnych głośników, które na dodatek nadają pełnym pasmem.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#9 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 11:01, 29.08.2010

Shaar, ty pisałeś wyżej że masz do sprzedania sub i wzmak więc napisz jaki to jest ocenimy go wspólnie i może kolegaTomasz1988, go kupi

przecież to wyjście sygnałowe na czinczach które podają sygnał do wzmacniacza a nie do woofera

skoro to wyjscie na sub to pewnie to radio ma filt LPF,a jesli nie mato można pasywna zwrotnice zastosowac
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:31, 31.08.2010

Shaar powiedz jaki sprzet masz do sprzedania i od razu prosze o komentarze i porady. Wydaje mi sie ze takie wyjscie byloby najlepsze czyli wzmaczniaczi sub lub tuba. Jesli wzmacniacz z bose sobie nie poradzi w takim razie jakby to wsyzstko mialo wygladac? Wszystko podpiac pod nowy wzmaczniacz i wywalic stary?. Czy stary zostaje do tego nowy i tuba podlaczony pod nowy?
  • 0

#11 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:55, 31.08.2010

Shaar powiedz jaki sprzet masz do sprzedania i od razu prosze o komentarze i porady.

No właśnie już 2 dni zbieram się żeby zajrzeć do bagażnika i modele pospisywać i jakoś ciągle nie wychodzi :mrgreen: jutro spisze i podam

czyli wzmaczniaczi sub lub tuba

Tuba to sie nadaje do filmów "krzychu, kadetem tera". Serio!

Jesli wzmacniacz z bose sobie nie poradzi w takim razie jakby to wsyzstko mialo wygladac? Wszystko podpiac pod nowy wzmaczniacz i wywalic stary?


Nie tyle, że sobie nie poradzi - on po prostu nie ma możliwości wpięcia suba - w sedanie owszem były wersje z subem seryjnym ale coupe nie m takiej możliwości.
Cały system zostawiasz w spokoju tak jak masz. Do radia podpinasz 2 czincze sygnałowe prowadzące do bagażnika do nowego wzmacniacza + 1 kabelek z opisany w radiu jako "remote". Do tego wzmacniacza wypadałoby też pociągnąć zasilanie z akumulatora jakimś konkretniejszym kablem. No a z wzmacniacza już tylko 2 kablami głośnikowymi podłączasz sub i gra muzyka. Cała reszta BOSE zostaje tak jak była.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:00, 02.09.2010

Jakie sa Twoje wrażenia odnosnie tej modyfikacji? Bas jest lepszy? Rozumiem, że poza wzmacniaczem i subem posiadasz standardowy system BOSE?
  • 0

#13 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:04, 04.09.2010

Jakie sa Twoje wrażenia odnosnie tej modyfikacji? Bas jest lepszy?


Jest sporo lepiej tylko musisz uważać zeby nie podłączyć suba w przeciwnej fazie jak głośniki w półce. (wystarczy nie pokaszanić + z -)
Jak miałem fader na 0 to basu było aż za dużo, obecnie mam fader na maxa na przód tak że te w półce nie graja i wg mnie jest optymalnie ;-)

Rozumiem, że poza wzmacniaczem i subem posiadasz standardowy system BOSE?


Dokładnie tak - nie licząc ofc radia. Stare radio BOSE wala się gdzieś w garażu.
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17


#14 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:23, 13.09.2010

Zupełnie wyciszona tylna półka? Takie rozwiązanie dobrzesie sprawuje? Czyli gra tylko przód i Sub? Gdybym nie wiciszał i rozłożył równo na wszystkie głośniki czy wtedy basy w pozostałych głośnikach oprócz suba nie będą dalej harczały? Napisz jaki masz sprzęt i ile chciałbyś za niego.
  • 0

#15 Shaar

Shaar
  • Forumowicz
  • 203 postów
  • Skąd:Białystok
  • Silnik:3.2
  • Wersja:TL
  • KM:270
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:UA6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:05, 13.09.2010

Zupełnie wyciszona tylna półka? Takie rozwiązanie dobrzesie sprawuje? Czyli gra tylko przód i Sub?

Tak się robi w profesjonalnych instalacjach a jak Ty zrobisz to już Twoja sprawa. Zobaczysz jak Ci bardziej na ucho podpasuje :). Ja obecnie jestem w trakcie zmiany i wygłuszania przodu. Tylne głośniki już mam odpięte i zamierzam je wyjąć w ogóle.

Gdybym nie wiciszał i rozłożył równo na wszystkie głośniki czy wtedy basy w pozostałych głośnikach oprócz suba nie będą dalej harczały?

Harczeć nie powinny... mi się jeszcze nie zdarzyło a miałem jakiś czas właśnie takie rozwiązanie jak opisałeś.

Napisz jaki masz sprzęt i ile chciałbyś za niego.

Chwilowo muszę się z tego wycofać. Buduję właśnie system na przód a że wzmacniacz trafił się 6scio kanałowy to szkoda zostawiać dwa wolne wyprowadzenia ;-)
  • 0

Był: Accord Coupe '02 (CG4) 2.0 VTEC
Jest: Acura TL '05 (UA6) 3.2 V6 VTEC -> CLICK + Yamaha MT09 '17





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq