Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zmiana orginalnych głośników na JBL.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
34 odpowiedzi w tym temacie

#16 SamKoks

SamKoks
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Przodkowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:13, 21.08.2010

calzone nie najgorszy pomysł z tą płytą nagrałbym tam parę utworów z takim audio do którego by były głównie nastawione i jechana.
  • 0

#17 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:31, 21.08.2010

Calzone a dlaczego montowanie glosnika na samej blasze jest nie za dobre? Cholera bo ja tak zalozylem glosniki na polke z tylu..
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#18 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:23, 21.08.2010

Ellipsis, ja kupilem dystanse mdf do civica/accorda jednak przy accordzie musialem lekko przyciac krawedz bo jest tam wygieta blacha i nie przylegaloby idealnie. Dystans daje sie po to zeby glosnik sie zmiescil i nie przeszkadzal, a z mdf sa najlepsze bo tlumia drgania i sa stabilne. Na tylnej polce warto podlozyc mate wygluszajaca w miejscu styku glosnika z metalem polki wlasnie w celu eliminacji drgan.

co do hertzow dsk to trodno ocenic czy mocno gra gora bo to jest woofer a tweetery sa osobno, mnie osobiscie nie przeszkadza ze mocniej graja bo sa daleko pod szyba. co wiecej slucham przeroznej muzyki od mensona, deep purple, rainbow po hemp gru, peje czy black eyed peas, i wlasnie hertze najlepiej sie sprawdzily. Na tyl chce kupic cos z mocnym basem myslalem o magnacie podobno fajnie graja i nie kosztuja majatku. Co do HSK to sa na pewno duzo lepsze niz DSK ale czy warto ladowac tyle kasy w glosniki gdzie radio nie ma nawet wzmacniacza? gdybym mial PSS to moze bym kupil ale tutaj i tak bym roznicy wielkiej nie uslyszal. a za ta roznice wolalem kupic maty STP, chcialem dynamax ale nie bylo a czytalem ze te stp tez sa dobre i maja lepsza cene. efekt naprawde spoko jestem bardzo zadwolony:)
  • 0

#19 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:01, 21.08.2010

Wlasnie dlatego ze gwizdki sa pod szyba graja jakby glosniej niz reszta i akurat mnie to denerwuje. Co do Magnatow to wmiare dobra firma ,kiedys mialem kupic suba do domu wlasnie tej firmy bo byl tani i ladnie basowal.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#20 SamKoks

SamKoks
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Przodkowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:17, 22.08.2010

Ja mam z tyłu w półce zainstalowane głośniki pod połka tak że tylko skykacze wystają lekko ponieważ były tam 13cm głośniki a mam teraz 6x9 a zrobiłem tak ponieważ nie chciałem ciąć pułki bo jest z blachy nie wiem czy to dobre rozwiązanie ale tak zrobiłem a głośnik od metalu oddzieliłem samo przylepną gąbką.

teraz drzwi może wygłuszenie dystans i będzie spoko.
  • 0

#21 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:48, 22.08.2010

Ellipsis, ja nie mam tych fabrycznych gwizdkow a te z hertza moim zdaniem sa przyjemne dla ucha, zanim je podlaczylem brakowalo mi gory, teraz jest ok chce jeszcze zeby z tylu gralo mi cos co da mocniejszy bass, nawet moge podlaczyc je przez przetwornice tylko niskich tonow, co by zastapily suba. myslalem nad wzmacniaczem i subem ale pozniej jak przeczytalem ze i tak radio jest daremne to dalem sobie spokoj, wazne ze cos mi gra i jak dam glosniej to nie charczy no i nie meczy uszu jak seria. poza tym i tak mam pelno szumow dookola z opon czy silnika wiec wole muzyki posluchac na spokojnie w domu niz ladowac fortunek w klocki do CA.
  • 0

#22 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:05, 23.08.2010

Zadne filtry nic nie pomoga bo nawet jesli glosnik dostanie pasmo samego basu to nie zagra ponizej swojej dolnej granicy . Lepiej zaloz dobre 6x9 ktore beda graly basem srodkiem i gora. Jesli chcesz naprawde niskiego basu ktory poczujesz brzuchem to nie ma wyjscia musi byc sub. Pytanie czy oplaca sie przerabiac wszytko.. Ja wole w domu w spokoju posluchac dobrego brzmienia bo w aucie to muzyka jest uzupelnieniem ,ja mam zwykle radio i te jbl na polce i styka. :)
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#23 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:46, 23.08.2010

nie chce basu takie ze zatrzesie mi fotelem:) po prostu fajnie byloby gdyby byl troche pelniejszy, bo glosniki w drzwiach po wygluszeniu daja fajny bass ale z tylu zwyczajnie czuc niedosyt. jak juz pisalem suba nie chce montowac chocby dlatego ze woze dodatkowe pudlo w bagazniku, musze ciagnac kable, wyciagac radio, a jak znam zycie za 2miesiace znowu powiem ze czegos mi brakuje:)
  • 0

#24 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:24, 23.08.2010

to tylne głośniki kup 16cm ale jednodrożne - basowe i podepnij pod wyjście SUB z jakimś malutkim 2kanałowym wzmacniaczem i do tylnych drzwi, będziesz miał na tyle sam bas a z przodu sopran. Naturalnie tylne drzwi wygłusz. W radiu zdejmujesz bas z głośników i dajesz na SUB... aa no tak mówimy o seryjnym radiu zdaje się...

co do MDFu to stosuje się też dlatego, że seryjne głośniki właśnie po to, żeby ich nie wymieniać tylko kupować w ASO, mają popier...ne mocowania typu na 3 śruby itp
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:54, 24.08.2010

Ja proponuje wszystkim klasyczny schemat przód woofery 16cm + tweeter a na tył nieduża skrzynka basowa. Wszystko ładnie wzmocnione 4 kanałowym wzmacniaczem.

Tak jak kolega wcześniej wspominał omijać z daleka sprzęt typu: magnat, jbl itp.
Jeśli ktoś raz słuchał Focala to będzie wiedział o co mi chodzi. Pozdrawiam
  • 0

#26 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:30, 24.08.2010

Jedni powiedza omijac a drudzy beda zachwyceni, kazdy ma inne ucho i co innego go interesuje:)

ja dzisiaj zamontowalem na tyl glosniki 6x9 pionka jakies 3drozne nie pamietam modelu, i powiem tylko tyle - wiecej w samochodzie nie potrzebuje, gra fajnie z przodu a z tylu dopelnia ten caly dzwiek, co wiecej jestem przekonany ze ten co pojedzie z tylu nie bedzie narzekal na jakos dzwieku jak to bylo teraz:)
  • 0

#27 Ellipsis

Ellipsis
  • Forumowicz
  • 774 postów
  • Skąd:PL
  • Silnik:2.0
  • Wersja:SkyPassion
  • KM:165
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:HB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:11, 25.08.2010

Gust jak tylek kazdy ma swoj. Ja np gram na piecu Ashdown ktorego wiele osob krytykuje z powodu zbyt duzej ilosci dolu. Mnie akurat takie brzmienie pasuje .

Tak wiec stwierdzenie alana aby omijac takie a nie inne firmy jest troche nie na miejscu bo kazdy kupuje to co odpowiada jemu bo wkoncu to ja ma tego sluchac i ma mi sie to podobac a nie ludziom z forum. Aczkolwiek zawsze mozna popytac aby miec wieksze rozeznanie.
  • 0

Jest : Honda CBR 600 RR i inne... 

Była : Honda Accord 2.2 I-CTDI FL


#28 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:26, 25.08.2010

A co mi polecicie tak w cenie 250-300 zl zestaw odseparowany na przod (chyba 16cm) slucham raczej ciezszej muzy typu rock hip-hop-reggae. lubie slyszec cale pasmo anie same lupanie czy soprany. ZNajdzie sie cosik?? ewnwtualnie zeby gralo bardziej srodkiem i gora a na tyl za bass odpowiadaly by jakies 6x9 (tez cos mozecie polecic :-P ) Myslalem nad hertzem ale nie wiem ktory model konkretnie A w swoim big Siti nie mam opcji zeby przesluchac czegos tej firmy
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#29 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:20, 25.08.2010

moje subiektywne zdanie bo zaraz ktos moze powiedziec ze wg niego jest inaczej:)

na przod dalem hertz DSK 165 woofery i tweetery, na tyl jakies 6x9 pioneera 3drozne czy jak to sie tam nazywa kosztuja w granicach 220zl i maja dosyc basowe brzmienie w porownaniu do innych. ogolnie jest fajnie i mi sie bardzo podoba, suba tez juz nie potrzebuje:)
  • 0

#30 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:29, 25.08.2010

moje subiektywne zdanie bo zaraz ktos moze powiedziec ze wg niego jest inaczej:)

na przod dalem hertz DSK 165 woofery i tweetery, na tyl jakies 6x9 pioneera 3drozne czy jak to sie tam nazywa kosztuja w granicach 220zl i maja dosyc basowe brzmienie w porownaniu do innych. ogolnie jest fajnie i mi sie bardzo podoba, suba tez juz nie potrzebuje:)


To ja polecę Powerbass S-6C na przód. Można dostać nówki za 250zł a dźwięk na podstawie wielu opinii (w tym mojej) jest bezkonkurencyjny. Basik niziutko schodzi, tweetery nie charczą, piszczą. Polecam poczytać i wziąć je pod uwagę.

Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq