Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VII

BÅ‚Ä…d P0172 zbyt bogata mieszanka paliwa

VII

  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Jarkus

Jarkus
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • SkÄ…d:Podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:11, 02.03.2024

Witam może ktoÅ› coÅ› podpowie z tym bÅ‚Ä™dem co jeszcze sprawdzić ewentualnie wymienić ponieważ wyskoczyÅ‚ mi dwa razy check z tym bÅ‚Ä™dem P0172 komputer podpiÄ™ty i widać mocno ujemne korekty LTFT1 -21% , a STFT1 -26% i to co zauważyÅ‚em to krótka korekta spada tak mocno na minus gdy auto jest na biegu jaÅ‚owym gdy jadÄ™ ze staÅ‚Ä… prÄ™dkoÅ›ciÄ… i np mam 3000 obrotów korekta STFT1 wraca w okolice 0 do -9% i tak przy dÅ‚uższej jeździe LTFT1 podąża za niÄ… i wraca w okolicÄ™ -17%  gdy zahamuje np na swiatÅ‚ach STFT1 znowu leci natychmiast na -26%, niekiedy na biegu jaÅ‚owym silnik pracuje nierówno jakby go przytykaÅ‚o. Sprawdzony zawór pcv, zawór evap (ten przy silniku) odpowietrzania zbiornika i przewody elastyczne, sprawdzone cewki wtryskiwaczy wykazaÅ‚y 11,5 - 11,8 ohma przy temperaturze 20-25 stopni czyli w normie , zawory ustawiane 5k temu, MAP sensor sprawny, czujnik temperatury powietrza wlotowego też sprawny, Panowie czy ma ktoÅ› jeszcze jakiÅ› pomysÅ‚ dlaczego korekty sÄ… minusowe i w żadnych warunkach jazdy nie chcÄ… wskoczy na dodatnie co jeszcze można by sprawdzić w takiej sytuacji


  • 0

#2 Sacrum

Sacrum
  • Forumowicz
  • 2935 postów
  • SkÄ…d:Lublin
  • Silnik:R20
  • Wersja:Lifestyle
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:CW
Reputacja: 50
Wzorowa

Napisano 20:43, 02.03.2024

Jaka wartość na jałowym z MAPa?

Wysłane z mojego 2311DRK48G przy użyciu Tapatalka
  • 0

#3 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8892 postów
  • SkÄ…d:WrocÅ‚aw
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Tourer
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN2
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 22:37, 02.03.2024

korekty z jazdy na benzynie czy na gazie?
Bo jak na gazie to przełącz na benzynę i dopiero sprawdzaj


  • 0

#4 Jarkus

Jarkus
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • SkÄ…d:Podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:29, 04.03.2024

Map na jałowym pokazuje 39kpa przemkowal korekty są na benzynie gaz jest całkowicie wyłączony czyli butla zakrecona
  • 0

#5 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1296 postów
  • SkÄ…d:WoÅ‚omin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 20:05, 04.03.2024

Map na jałowym ciut za duży. 29-35kpa to takie ok wartości. Do weryfikacji luz zaworów i naciąg łańcucha i nie szczelność w układzie dolotowym od przepustnicy do glowicy
  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie


#6 Jarkus

Jarkus
  • Forumowicz
  • 42 postów
  • SkÄ…d:Podlaskie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:11, 07.03.2024

Nieszczelnośc powiadasz tylko jak to sprawdzić może zdjąć dolot zatkać wlot przepustnicy i wężykiem co do kolektora wchodzi wpompować powietrze pompką lub sprężarką i patrzeć czy gdzieś nie ucieka co myślicie o takim sposobie
  • 0

#7 Kamil2k

Kamil2k
  • Klubowicz
  • 5 postów
  • SkÄ…d:Polkowice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:41, 07.03.2024

Przy takiej wartoaci MAP powinieneś mieć raczej za uboga mieszankę i blad P0171.Prawidlowo sprawdza się wpuszczając dym poprzez specjalne urządzenie do układu wlotowego i sprawdza gdzie się pojawia. Ja właśnie włączę z błędem p0171 i mam korekty krótkie na +46%. Niby map pokazuje 28kPa ale jak zacząłem psikac preparatem w spray do czyszczenia przepływomierza w okolicach łączenia kolektora palstkowego to korekty odrazu zaczął spadać na chwilę i obroty zaczęły się zmieniać. Więc to też jakąś metoda. Możesz popsikac plakiem lub innym podobnym po wszystkim i sprawdzić czy korekty się zmieniają. Ja już zamówiłem komplet uszczelek kolektora ssacego od jarusnet i będę wymieniał
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq