Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

regeneracja skóry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 22:49, 01.08.2010

Witka , mam pytanie jako że mam aco V gen i mam skóre ale niestety bardzo zniszcvzona czy da sie ja jakos naprawic . kiedys widziałem jakąś szpachle do skóry czy jest ona elastyczna i da sie nia naprawic popekana skóre ? czy sa jakies inne srodki do poprawy jakości skóry ?
  • 0

#2 Trojan

Trojan
  • Forumowicz
  • 1426 postów
  • Skąd:Wawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:S3
  • KM:322KM/406Nm
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:HTB
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 23:04, 01.08.2010

Naprawić się na pewno da tylko za jakie pieniądze...?
http://lederzentrum....mochodowej.html
http://lederzentrum....arta-skora.html
  • 0

#3 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 23:04, 01.08.2010

generalnie lipa, z tego co ja się orientowałem to jeśli są pęknięcia itp to już tego
niczym nie naprawisz tak żeby było dobrze. Można malować jakimiś farbami do skóry, czary z mleka,
ale efekt końcowy mnie nie zadowalał.
Interesowałem się również renowacją, ale podobno ona tylko dobrze wygląda na początku. Szybko wraca do
stanu sprzed renowacji. Koszta też nie małe.

Szukaj używek w lepszym stanie. Takie moje zdanie.
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#4 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 20:57, 02.08.2010

Rozmawiałem o tym w profesjonalnym zakładzie czyszczenia skór samochodowych. Mówili mi, że to do czego nie wolno dopuścić to pęknięcie lica. Jeśli to się już stanie to na dłuższą metę nic już nie uratuje skóry oprócz jej wymiany. Wszystkie sposoby (malowanie farbami do skóry itp.) to pic na wodę i będzie to już tylko cerowanie dziurawego.

Zapobiegać pękaniu można tylko regularnie konserwując skórę - trzeba ją regularnie czyścić i natłuszczać/nawilżać - nie dopuszczać do wysychania.

Tu wchodzi oczywiście biznes zakładu - mnie polecali przyjeżdżać i robić to co 3 miesiące. Gdybym nie chciał tak często to radzili robić to chociaż samemu. Najpierw myć wodą z szarym mydłem a następnie konserwować środkami do konserwacji skóry ale nie polecali kupowania żadnych pianek, sprayów itp. dostępnych w supermarketach (nawet tych supermarketach "samochodowych" typu FeuVert). Wyłącznie środki do konserwacji skóry dostępne w obrocie profesjonalnym.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#5 wujasss666

wujasss666
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:krk-nh
  • Silnik:H22
  • Wersja:V-TEC
  • KM:ponoć 200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:kupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:28, 02.08.2010

kupiłem skórkę do mojej V (kawa z mlekiem) :mrgreen: i właśnie jestem na etapie czyszczenia tylnej kanapy, używam do tego fajnego mleczka jutro dam ci jego nazwę, jeżeli się do tego przyłożysz to dobrze wyciąga brud z popękanych zakamarków ;-) , na koniec kanapę smaruję zwykłą wazeliną z apteki która kosztuje jakieś 2 pln. co do foteli przednich było trochę gorzej fotel kierowcy był do reperacji typowo przetarty od wsiadania natomiast pasażera miał już rozwalone szwy, tapicer dopasował skórę. fotel kierowcy 3 elementy do wymiany a pasażera 2. Długo szukałem tapicera taniego i dobrego co raczej rzadko idzie w parze, jakiegoś znalazłem po opiniach to tu to tam :roll: ale po obejrzeniu aut na podwórku i tego co się w nich działo jestem spokojny tym bardziej ,że wstępnie powiedział 300pln za robotę :lol: jak coś to mam namiar ale to pod Krakowem, w tym tygodniu odbieram :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
  • 0

#6 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 22:48, 02.08.2010

No ja na szczęście nie mam jeszcze popękanej skóry. Ale zwrócili mi uwagę, że w paru miejscach jest już za sucha - poprzedni właściciel nie dbał o nią za bardzo. I dlatego radzili mi przynajmniej przez jakiś czas zajmować się nią porządnie co najmniej co te wspomniane 3 miesiące.
  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#7 wujasss666

wujasss666
  • Forumowicz
  • 421 postów
  • Skąd:krk-nh
  • Silnik:H22
  • Wersja:V-TEC
  • KM:ponoć 200
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:kupe
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:12, 03.08.2010

zapraszamy do apteki po wazelinkę :-P
  • 0

#8 slasz129

slasz129
  • Forumowicz
  • 1326 postów
  • Skąd:rzeszów
  • Silnik:2.4
  • Wersja:type s
  • KM:270KM 285Nm
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 20
Super

Napisano 20:11, 03.08.2010

moja juz jest bardzo popękana więc zostaje szukac uzywki w dobrym stanie
  • 0

Crystal Black Pearl CD7 http://www.accordklu...t=11836&start=0


#9 Ranczo

Ranczo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Puławy i okolice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:chyba 190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 06:17, 21.08.2010

Panowie ja sie dołącze do tematu.
Ja mam czarną skore w dobrym stanie, nie przetarta(u kierowcy w jednym miejscu tylko) A reszta jest git.

jak mam konserwowac i czym w lato i w zimie(najbardziej sie boje że popęka).


Czym smarować myć itd???:-/

Czekam na odpowiedz
  • 0

#10 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 07:56, 21.08.2010

Panowie ja sie dołącze do tematu.
Ja mam czarną skore w dobrym stanie, nie przetarta(u kierowcy w jednym miejscu tylko) A reszta jest git.

jak mam konserwowac i czym w lato i w zimie(najbardziej sie boje że popęka).


Czym smarować myć itd???:-/

Czekam na odpowiedz

tak jak kolega wcześniej pisał, woda z mydłem (żadnych innych specyfików) delikatna szmatka lub miękka szczoteczka i czyścisz skórę. Później czekasz ok 1 dnia aby to wszystko ładnie wyschło i wtedy wszystko smarujesz kremem (mleczkiem) Nivea.
Pamietaj, musisz to robić w słoneczne dni tak aby skora ladnie wpiła krem.
Takie operacje ze skórą robi się w okresie letnim, gdy temperatura w samochodzie jest bardzo wysoka a skóra wysusza się bardzo szybko. W zimę nie polecam takich operacji.
  • 0

#11 Ranczo

Ranczo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Puławy i okolice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:chyba 190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:31, 21.08.2010

Dzieki zuraw. Zapewne chodzi o zwykły krem nive do skóry??

CZy jakiś inny???

pozdr
  • 0

#12 ZURAW

ZURAW
  • Forumowicz
  • 76 postów
  • Skąd:Tychy
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 20:21, 22.08.2010

Dzieki zuraw. Zapewne chodzi o zwykły krem nive do skóry??

CZy jakiś inny???

pozdr

a jaki krem używasz do skóry np. rąk ? ;-) to taki sam typ materiału tzn. skóry tylko że pochodzi z krówki. :ok
  • 0

#13 Ranczo

Ranczo
  • Forumowicz
  • 81 postów
  • Skąd:Puławy i okolice
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:chyba 190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CL9
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:28, 24.08.2010

Aha rozumie dzieki :-P
  • 0

#14 misio40

misio40
  • Forumowicz
  • 47 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:3.0
  • Wersja:EX V6
  • KM:200
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CG1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:23, 19.11.2010

a jaki krem używasz do skóry np. rąk ? ;-) to taki sam typ materiału tzn. skóry tylko że pochodzi z krówki. :ok

Tu bym polemizował - skóra bydlęca różni się od ludzkiej, tak samo jak skórzana tapicerka, która w procesie technologicznym jest obrabiana, garbowana, natłuszczana, farbowana, itp. Skórzana tapicerka musi wchłonąć ludzki pot, natomiast skóra człowieka wydala pot.
Oczywiście każda pielęgnacja, np. kremem nivea, jest lepsza od żadnej, jednak środki do pielęgnacji tapicerki są tworzone w specjalnej technologii i muszą jednocześnie czyścić, nawilżyć i odżywić.
Koncerny farmaceutyczne opracowują kosmetyki pod kątem pielęgnacji żywej tkanki i tu jest ta subtelna różnica - skóra ludzka wchłania preparaty, w skórę w fotelu preparat jedynie wsiąka.
  • 0
raz honda - zawsze honda

#15 krisss111

krisss111
  • Klubowicz
  • 1568 postów
  • Skąd:Mińsk Maz/Szczytno
  • Silnik:2.0
  • Wersja:CG4
  • KM:147
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:coupe
Reputacja: 9
Neutralna

Napisano 11:11, 19.11.2010

ja też wtrącę swoje.
do czyszczenia, tak, jak najbardziej, woda i szare mydło.
a do konserwacji ja osobiście używam " turle wax leather cleaner & conditioner "
ładnie wsiąka i nadaje fajny połysk.jak się dobrze nasączy to skóra jest delikatnie miększa w dotyku.
oczywiście są różne preparaty(tańsze),ale na skórę nie ma co oszczędzać, bo można ją szybko zniszczyć
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq