Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Instrukcja montażu bagażnika dachowego Accord VIII sedan 08l02-tl0-600

08l02-tl0-600 dachowy

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ggstaw

Ggstaw
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:180
  • Paliwo:ON
  • Rok:2013
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:34, 02.07.2023

Dzień dobry.

Przeszukałem forum, ale niestety nie ma tego czego szukam.

 

Będę bardzo wdzięczny za udostępnienie instrukcji montażu oryginalnego bagażnika dachowego w Accord VIII sedan.

Part number 08l02-tl0-600

Niby mogę go zamontować na oko, ale jednak wolałbym zgodnie z zaleceniami producenta, żeby się nie zdziwić jakimiś gniotkami od zaczepów.

Internety niestety również nie odnajdą manuala.


  • 0

#2 mszydlow1

mszydlow1
  • Klubowicz
  • 80 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:37, 04.07.2023

Witam 

Mam sedana . Instrukcja jest  moim zdaniem niepotrzebna . W sedanie ( przynajmniej w moim) na wewnętrznej stronie wnęk drzwi sa wytłoczone znaki ( u mnie trójkaty ) oznaczające środek montażu belki . Tak jest ( było )  w wielu samochodach. Wystarczy kupić markowe belki ( ja mam Thule ) i zlecić montaż sprzedawcy . To nie jest lot na księżyc , dasz radę sam . W przypadku Thule jest nawet specjalny klucz imbusowy który pozwala z właściwa siłą dokręcić śruby trzymające belki . Na końcówkę łapy trzymającej bagażnik sugeruje nałożyć kawałek ( szerokość ok. 1 cm ) uciętej dętki rowerowej , aby nie drapała lakieru. Przygotuj sobie jakąś miarkę aby belki były  dokładnie równoległe i w równej odległości od  początku dachu. Pamietaj że po przejechaniu kilkudziesięciu km trzeba sprawdzić czy BOX jest nadal dobrze przykręcony . 

Pozdrawiam 


  • 0

#3 AdiK

AdiK
  • Klubowicz
  • 10 postów
  • Skąd:ZMC
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:04, 09.07.2023

Są znaki tak jak kolega wyżej napisał, ale w moim wypadku konstrukcja boksu nie pozwoliła ustawić belek tak jak pokazywały znaki na karoserii auta. Dlatego też belki zostały o kilka cm rozsunięte od tych znaków i nic się nie działo, ani nie ma śladu na słupkach ani na uszczelkach drzwi, nic się nie przesunęło i trzymało bardzo pewnie niedawno wróciłem z wakacji z boksem na dachu i nic. Raz się zdarzyło zaznaczam raz, że było nawet 160km/h i żadnych dziwnych rzeczy nie zauważyłem, prędkość do 120-130km/h jest znośnie spalanie odpowiednio wzrasta. Jeżdżę też z rowerami i tez jest spoko, także dasz rade spokojnie trzeba tylko zachować odległość taka samą z dwóch stron. Pozdrawiam


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq