Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Coś "szoruje" przy lewoskręcie. Łożysko koła?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:02, 28.07.2010

Od jakiegoś czasu pojawił się dziwny dźwięk. Dochodzi od tylnej osi-jakby od prawego koła. Jakby coś ocierało-szorowało. Tylko przy skręcie w lewo. Nie jest to bardzo głośne, ale denerwujące.
Ściągałem koła i je dokładnie obejrzałem czy opona nie ocierała. Obejrzałem też dokładnie wnękę nadkola. Nie ma żadnych śladów. Ściągałem też bęben prawego koła-wyczyściłem okładziny i przesmarowałem ruchome części.

Jedyne co jeszcze przychodzi mi do głowy to łożysko koła-które odzywa się tylko przy lewoskręcie.
Co tam jeszce może hałasować /ocierać/?
Moje acco ma 222.000km-może już czas na nie?
  • 0

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:17, 28.07.2010

Czołem.
Rant z korozji na tarczy - do zeszlifowania. Łożysko wyje, nie szura.

Podobnie było u mnie w zeszłym roku. Tez zachodziłem w głowę co to jest. Pojechałem do ASO. Przyjęli zlecenie. Mechanik wziął auto na podnośnik, obejrzał, wsiadł, odbył jazdę próbną i stwierdził, że... nic nie słyszy i wszystko jest ok :lol: . Wyjechałem za bramę i znów "szuranie" :mrgreen: :k . Nie wracałem - bez sensu.
Pojechałem na Parowcową (gdzie myślą jak robią :B ), powiedziałem o problemie i problem został "zeszlifowany".

Pozdro
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:33, 29.07.2010

Czołem.
Rant z korozji na tarczy - do zeszlifowania.


Korozji na prawej tarczy nie było jako takiej. Ale rant mały, ale był. Myślisz,że sam rant może tak hałasować? Jak tak, to leciutko go można szlifierką potraktować czy pilnikiem?
  • 0

#4 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 13:40, 29.07.2010

Jeśli tylko przy skręcie, a koło o nic nie ociera to prawdopodobnie łożysko
  • 0

#5 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:16, 29.07.2010

U mnie jak padało łożysko to szumiało cały czas, najpierw były takie ciche szmery a po paru tys km szumiało już ostro a teraz zaczyna mi się to samo z drugim
  • 0

#6 13Homer

13Homer
  • Forumowicz
  • 166 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:147
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG4
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:08, 29.07.2010

U mnie był "rant starości" na tylnych tarczach, szorowało przy hamowaniu. Zdjąłem koło, potraktowałem kombinerkami i wystarczyło, bardzo łatwo się kruszy.
  • 0

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:56, 29.07.2010

U mnie jak padało łożysko to szumiało cały czas, najpierw były takie ciche szmery a po paru tys km szumiało już ostro a teraz zaczyna mi się to samo z drugim

Przy jakim przebiegu zaczęło ci padać?
  • 0

#8 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
  • Skąd:Ełk
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Z dokładkami
  • KM:1
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 18:32, 29.07.2010

Przy jakim przebiegu zaczęło ci padać?


U mnie się zaczęło jakoś po 170.000 ale ja obstawiam że to przez lekko zwichrowane felgi i ponad 30 tys km na nich przelatane bo tak dwa prawie na raz to raczej nie przypadek
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:48, 29.07.2010

No to chyba znalazłem przyczynę. Tarcza u góry i bliżej piasty prawie nie miała żadnego rantu , grubej rdzy także.
http/img413.imageshack.us/img413/7125/img2260yb.th.jpg

Dołączona grafika


Ale nie podarowałem-ściągnąłem zacisk i całą tarczę. I okazała się pięknie przedarta na wylot osłona tarczy. W dwóch miejscach-na dole osłony.
Dołączona grafika


To tu tarło :k :k :k
Dołączona grafika


A przyczyną był ten zewn. rant. Zeszlifowałem go lekko i wygładziłem pilnikiem i papierem.
Dołączona grafika


Po pierwszej krótkiej przejażdżce nie usłyszałem poprzedniego tarcia-które wzmagało się wraz ze wzrostem obciążenia. Dam znać później czy to na pewno tylko to.



Punkciki powędrowały za pomoc a Hitch-masz u mnie dużego plusa :db -pierwsza odpowiedź i chyba trafna diagnoza :B
Dzięki wszystkim za pomoc :ok



Ps.Ciekawi mnie co się dzieje w drugim kole...
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:47, 05.08.2010

:mrgreen:
Dzięki, dzięki.
Ciesze się, ze mogłem pomóc. Mnie też szlag trafiał, jak nie mogłem zlokalizować przyczyny.

Pozdro :-D
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq