Skocz do zawartości


RODO w HAKP

honda accord palą się kontrolki komputer nie pomógł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:46, 27.07.2010

witam mam problem z accordem 99 rok sedan limuzyna pali mi się kontrolka od abs i recznego...byłem w serwisie hondy i podłaczyli kompa i komputer nie mógł się połaczyć z ABS ze wszystkim mógł z silnikiem z poduszkami ze skrzynia biegów itd podpinali mi tam coś do kostek sprawdzali czy kontrolka mryga a tu nic nie dawala żadnych znaków sprawdzali bezpieczniki płyn i nic kontrolki dalej się świeca kazali mi jechać do jakiego elektryka zęby sprawdzić instalacje i cały komputera ABS.....może polecicie mi jakiego dobrego i niedrogiego elektryka.z gdańska
  • 0

#2 krzys78

krzys78
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Stargard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:58, 28.07.2010

Też mam ten problem. Auto hamuje klocki jeszcze dość grube a kontrolki ABS i ręcznego świecą.
  • 0

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:05, 28.07.2010

sprawdz sobie żarówki od stopu od wstecznego ja sprawdzilem i mam wszystkie cale i musze szukac dalej
  • 0

#4 krzys78

krzys78
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Stargard
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:40, 29.07.2010

Niestety... żarówki świecą.
  • 0

#5 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 09:59, 29.07.2010

kazali mi jechać do jakiego elektryka zęby sprawdzić instalacje i cały komputera ABS.....może polecicie mi jakiego dobrego i niedrogiego elektryka

jedź do serwisu :) ..... serwis nie wie co to jest to co to za serwis.. jeszcze jak skasowali od ciebie kasę za podłączenie to ja na twoim miejscu bym się .... zdenerwował... na modulatorze sprawdź szynę transmisji danych F-CAN i H-CAN biały i czerwony kabelek one idą z modulatora ABS-u do licznika i na ECU .. jak coś nie łączy to nie ma komunikacji i świeci się ABS i ręczny... a jaki błąd wywaliło ECU bo skoro powiedzieli w "serwisie" żebyś jechał do elektryka to musieli odczytać jakiś błąd....
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:05, 30.07.2010

na gazie to ty chyba jestes codziennie...a serwis nie wziol ani grosza....
  • 0

#7 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 17:54, 31.07.2010

Też mam ten sam problem.
Troche jest tutaj na ten temat http://www.accordklu...opic.php?t=6931

Ja u siebie sprawdziłem
- czujniki koła
-"pierścienie" z których szczytują czujniki
- wymieniłem olej hamulcowy i odpowietrzyłem układ
- sprawdziłęm czujnik poziomu oleju hamulcowego
- mase która znajduję się pod zbiorniczkiem wspomagania ale polecam sprawdzić wszystkie

I sprawdziłem złącze modulatora i wychodzi mi na to ze to modulator
po połączeniu styku 19 i 20 lampki gasną. Co według manuala znaczy ze albo jest luzne złącze albo trzeba wymienic modulator na nowy[działający]
Dodam jeszcze ze jak odepnę złącze od modulatora to gaśnie kontrolka od ręcznego.
Na początku nie świeciły sie kontrolki odrazy tylko po przejechaniu kilku kilometrów. I z każdym dniem coraz ten dystans się skracał aż w końcu zaczęły się świecić cały czas . Co świadczyło by o siadającym modulatorze ale mogę się mylić

na modulatorze sprawdź szynę transmisji danych F-CAN i H-CAN biały i czerwony kabelek one idą z modulatora ABS-u do licznika i na ECU .. jak coś nie łączy to nie ma komunikacji i świeci się ABS i ręczny... a jaki błąd wywaliło ECU bo skoro powiedzieli w "serwisie" żebyś jechał do elektryka to musieli odczytać jakiś błąd....


Do modulatora nie idze żaden kabel biały lub czerwony.Większość kabli jest 2 kolorowa. Pamiętasz może nr styków?
Dołączona grafika

Pozdrawiam luk2103

[ Dodano: 2010-08-27, 12:28 ]
Witam
Ja już się uporałem z problemem wymieniłem zespół modulatora ABS i lampki nie świecą, ABS działa :-D
Ogólnie wymiana jest prosta, no chyba że trafimy na zapieczona śruby to wtedy pojawia się problem :k

Pozdrawiam luk2103
  • 0

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:58, 27.08.2010

gdzie sie znajduje te zlacze modulatora mozesz jakas fotke wkleic jak to wyglada
  • 0

#9 luk2103

luk2103
  • Forumowicz
  • 239 postów
  • Skąd:Tarnów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iLS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG85
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 22:37, 27.08.2010

Dołączona grafika
Proszę
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 06:58, 28.08.2010

dzieki bardzo za rysunek
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq