Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

jak zdjac kierownice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 09:09, 27.07.2010

Czesc wszystkim:)

poniewaz w accordzie VIIgen kierownica jest dosyc duza a do tego "obrecz" za ktora trzymamy jest chuda postanowilem oddac ja do zakladu tapicerskiego pok-pol aby obszyli ja skora i dodatkowo pogrubili pianka (jakas sztywna i podobno seryjnie mercedes ja stosuje). moje pytanie jest nastepujace jak zdjac kierownice (dodam ze po odlaczeniu akumulatora wydobywaja sie dziwne tyk tyki z pod maski...)

kolejna sprawa czy znacie gdzies na slasku najlepiej w poludniowej czesci slaska jakis zaklad ktory obszywa kierownice i moze go ktos polecic? Ci chca ode mnie kierownice na 24h i nie daja zadnej w zamian a ciezko bedzie mi pracowac bez samochodu.

pozdrawiam
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:34, 27.07.2010

Aby zdjąć kierownicę należy odpiąć poduszkę.Poduszka trzyma się na dwóch śrubach od spodu.Jeżeli masz obawy możesz odpiąć aku.Po zdjęciu "jaśka" rozpinasz kostki i odkręcasz główną nakrętkę.Kierownica powinna po równomiernych uderzeniach ręką od spodu zejść.
  • 0

#3 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:00, 27.07.2010

a pozniej moge jezdzic bez poduszki powietrznej jak zaloze jakas inna kierownice? czy poduszka musi byc podpieta nim podlacze akumulator?

Glinuś, dzieki za informacje.
  • 0

#4 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 12:00, 27.07.2010

Dodam od siebie, że śruby trzymające poduszkę są przyklejane na "stop śrubę". U mnie jedna wyszła z dość sporym oporem w drugiej wyłamały się zęby torxa i był spory problem.... Całe szczęście udało się to ogarnąć bez dodatkowego kosztu wymiany poduszki. Największym problemem okazało się wyjęcie tego wszystkiego z kierownicy. Także najpierw radzę w ogóle spróbować odkręcić śruby- jeśli nie uda się wykręcić zastanów się czy chcesz to robić :-)

[ Dodano: 2010-07-27, 13:01 ]

a pozniej moge jezdzic bez poduszki powietrznej jak zaloze jakas inna kierownice? czy poduszka musi byc podpieta nim podlacze akumulator?

Poduszka musi być założona jak włączasz zapłon. Jeśli włączysz bez poduszki złapie błąd.
  • 0

#5 bartoszwrc

bartoszwrc
  • Forumowicz
  • 593 postów
  • Skąd:RRS/Lincolnshire
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Executive+
  • KM:174
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:06, 27.07.2010

Poduszka musi być założona jak włączasz zapłon. Jeśli włączysz bez poduszki złapie błąd.

Ja od siebie dodam, ze nie swieci mi sie nic na desce mimo, iz wlaczalem zaplon gdy poduszka byla odpieta. Moze i zalapal blad, ale nic nie sygnalizuje.
Powodzenia blackfly, u mnie torxy poszly gladko, choc spodziewalem sie najgorszego :ok
  • 0

:shock:...jak dla mnie fura No.1 na UK

To szelma jest ------> http://www.accordklu...i-dirty-diesel/

www.typeaccord.co.uk


#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:14, 27.07.2010

Zdjęcia kierownicy to nic trudnego, wypada mieć tylko porządne klucze..nie takie z biedronki. Miałem manualkę jak zdjąc kiere w hondzie...może jest to w serwisówce. Zdecydowanie należało przestrzegać zasady odpięcia akku i nie zapalania bez poduszki..bo wyskakiwał błąd potem. Nie chce kolegi powyżej straszyć ale kumplowi tez nie paliła się kontrolka od poduszek..a wiedział że ma błąd bo wychodziło na kompie..nie skasował go..pare miesięcy temu wymusił pierszeństwo - szkoda całkowita a żadna poduszka nie odpaliła..potem sobie przypomniał że grzebał i błędu nie skasował. pzdr
  • 0

#7 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:48, 27.07.2010

no to najwiekszym problemem okazuje sie brak mozliwosci jezdzenia samochodem bez poduszki. tapicer mowi ze maja jakas inna kierownice co pasuje do hondy ale przeciez nie powiesze poduszki na kabelkach... ehh okazuje sie ze bede musial sobie zalatwic jakis inny samochod. powiedzcie mi jeszce czy jest niezbedny sciagacz? do kierownicy? nie chce tego targac na fizola bo kiedys tak robilismy w samochodzie kolegi i kolumna kierowniczya pekla:)
  • 0

#8 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:56, 27.07.2010

Jak odkręciłem śruby to od góry wystarczyło uderzyć ręką na godzinie 12 później na 6 o sama w zasadzie zeszła. Jak już ściągniesz śrubę kontrującą oznacz sobie na frezie i na kierownicy jakieś punkty które pomogą w założeniu.

no to najwiekszym problemem okazuje sie brak mozliwosci jezdzenia samochodem bez poduszki.

Zapytaj Malina_f1 on miał na zbyciu skórzaną kierownicę bez poduszki za niewielkie pieniądze. Albo obszyjesz sobie kupioną albo tymczasowo założysz. Ja obszywałem zniszczoną skórzaną kupioną z allegro za 40zł.
  • 0

#9 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 15:59, 27.07.2010

jak nic nie wykombinuje to kupie jakas kierownice. w kazdym razie na pewno ja obszyje bo zalezy mi na tym zeby byla grubsza nie wiem czemu zrobili takie cienkie te kierownice.
  • 0

#10 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
  • Skąd:Goleniów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Prestige
  • KM:152
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Wagon
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 17:00, 27.07.2010

Bo to na małe japońskie rączki :-P
A swoją drogą skórzana zdecydowanie lepiej leży i nie ślizga się tak jak ta z comforta
  • 0

#11 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 19:05, 27.07.2010

wlasnie wszystkie samochody jakimi wczesniej jezdzilem mialy skorzana kierownice i jezdzilo sie znacznie lepiej, rece sie tak nie poca i trzyma sie pewniej ale wydaje mi sie ze samo obszycie skora to nie bedzie to czego oczekuje wiec niech mi to podkleja jakas ta pianka zeby byla taka fajna gruba:) szkoda jeszcze ze nie jest troche mniejsza ale to jakos przezyje:) wrzuce fotki jak zrobie;)
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:18, 27.07.2010

koniecznie - a może skusisz się na zrobienie manuala?
  • 0

#13 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:55, 27.07.2010

jezeli sam bede zdejmowal kierownice to tak:) juz wczesniej zawalilem ze nie zrobilem przy wymianie sprezyn ale jak bede zmienial amortyzatory to na pewno zrobie:)
  • 0

#14 ampimax

ampimax
  • Forumowicz
  • 183 postów
  • Skąd:Kraków
  • Silnik:2.0
  • Wersja:oem
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:18, 28.07.2010

jak masz problem ze znalezieniem kierownicy to mogę ci pożyczyć. Mam drugą nieużywaną. Jak coś to pisz na PW.
  • 0

#15 voith

voith
  • Forumowicz
  • 12 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:34, 09.02.2014

Mam pytanie do was - czy ktoś mi może powiedzieć jak po kolei zabrać się za zdjęcie kierownicy w CL7 ?


  • 0
amor patriae nostra lex




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq