Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Interfejs oryginalnego wzmacniacza PSS

VIII PSS android radio wzmacniacz

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 rupert_s

rupert_s
  • Nowy
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:201
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 08:34, 08.04.2022

Witam forumowiczów. 

Accord 8 z 2012 roku, Executive 2,4l, Premium Sound System.

Interesuje mnie czy ktoś z Was wie coś na temat przewodów "ELS_Data +/-" pomiędzy wzmacniaczem a radiem.

W mojej wersji do wzmacniacza podłączone są tylko kanały prawy i lewy. Domyślam się, że we wzmacniaczu jest wbudowany DSP, którym steruje radio za pomocą przewodów "ELS_Data +/-" . Po wymianie radia na takie z Androidem tracę możliwość sterowania tym wbudowanym DSP (a tym samym kontrolą głośności z poziomu wzmacniacza, oczywiście mogę kontrolować głośność poziomem wejścia). Do radia z androidem dołączony jest canbus box, który podłącza się do tych przewodów, a on robi "coś" i ustawia wysoki (stały) poziom głośności na wzmacniaczu (tak, że daje się słuchać, bo bez tego wzmacniacz po włączeniu ma chyba jakąś domyślną głośność rzędu 20% - na ucho sądząc).

Chciałbym przejąć kontrolę nad wzmacniaczem, bez użycia firmowego radia, ale nie wiem jak ugryźć "ELS_Data +/-" , z niczym mi się to nie kojarzy. System ELS jest dziełem Panasonic, ale nigdzie nie znalazłem żadnych danych dotyczących sterowania. Mogę spróbować przechwycić transmisję pomiędzy oryginalnym radiem, a wzmacniaczem, ale dobrze byłoby wiedzieć czy jest to jakaś pochodna któregoś z popularnych systemów transmisji danych np: i2c lub  UART.

Czy coś wiecie na ten temat?


Użytkownik rupert_s edytował ten post 08:34, 08.04.2022

  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, PSS, android, radio, wzmacniacz

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq