Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Xenony - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:25, 21.07.2010

Padło mi jedno światło mijania. Poza tym wszystkie światła działają, także żarówka po drugiej stronie.

Nie zaobserwowałem wcześniej żadnego migania, ani objawów zużycia typu inny kolor. Inna sprawa, że poczytałem o nich dopiero teraz, więc wcześniej nie będąc na to wyczulonym nie zwracałem na to uwagi.

Po prostu wracając do domu zauważyłem, że jedno światło nie świeci i tyle.

Czy taki objaw to raczej po prostu padnięcie żarówki, czy może to być też problem z przetwornicą ?

Samochód jest dosyć młody (2006 rok), ale przebieg jest już na tyle duży (prawie 140 tys), że może to jednak po prostu naturalne zużycie ?

Z góry dziękuje za opinie co o tym myślicie. Jutro jadę do serwisu, tak więc fajnie jakby ktoś napisał jakich kosztów mogę się spodziewać.
  • 0

#2 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:31, 21.07.2010

mysle ze przy takim przebiegu zwyczajnie zarnik padl. choc i tak powinien byc wymieniony bo zarniki tak okolo 50-70kkm wytrzymuja chyba ze wczesniej samochod byl uzytkowany w kraju gdzie nie trzeba jezdzic na swiatlach. co do kosztow to zarnik to jakies 100zl.
  • 0

#3 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:35, 21.07.2010

A co za problem włożyć sprawny palnik z drugiego reflektora i sprawdzić czy przetwornica działa?
Jeżeli to tylko palnik to kupujesz takie
http://allegro.pl/it...k_w_wa_35w.html
Palniki ksenonowe wymieniamy parami, bo inaczej będą różne stopnie zużycia i inny odcień będzie. Poza tym na 99% drugi żarnik padnie w przeciągu 1-3 miesięcy. Nie próbuj nawet kupować taniej chińszczyzny bo, to krótkotrwała inwestycja.
Poniżej 100zł kupujesz chińszczyznę. 120-130zł to normalna cena za philipsa. W ASO skasują ciebie 250-300zł za palnik i będzie to pewnie philips. Można popytać w ASO Mercdes, Renault albo innym o palniki D2S. Można znaleźć w cenie 150zł, ale jest pewna jakość.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:07, 21.07.2010

Może to i proste, ale mój manual zniechęca do tego grożąc porażeniem prądem :).

Dzięki za dodatkowe sugestie. Zawsze ceniłem sobie stosunek cena/jakość, więc te najtańsze żarówki i tak bym nie rozważał.
  • 0

#5 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:13, 21.07.2010

bezpieczeństwo to podstawa! dobrze odłączyć aku i odczekać minutę. przynajmniej samą przetwornicę i odczekać minutę. do dzieła!
  • 0

Do zobaczenia na trasie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq