Skocz do zawartości


RODO w HAKP

czujnik ciśnienia oleju??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 14:39, 20.07.2010

Witam:)
Mam taki problem i może ktoś pomoże. Otóż ostatnio bylo urwanie chmury i przejechałem Hanią po wodzie sięgającą do polowy kół i po kilkunastu km zapaliła sie kontrolka od oleju, sprawdziłem olej jest, zapaliłem samochód ujechałem z 10 km znów sie zapaliła i tak z 3 razy. Jak samochód zgasiłem poczekałem kilka minut i jechałem z początku sie nie paliła. Teraz wogóle się nie zapali nawet jak przekręce kluczyki to wydaje mi się że kontrolka oleju powinna sie zapalić bo dobrze nie pamiętam i zaraz zgasńąć. Coś nie tak z czujnikiem jest, spalił sie czy kontrolka nie ma się zapalać wogóle?? dzięki wszystkim za pomoc
Samochód accord 2.0 Tdi 1996r.
  • 0

#2 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 20:25, 20.07.2010

Bardzo proste.. czujnik oleju jak nie ma cisnienia jest zwarty i podaje minus, jak jest ciiśnienie to się rozwiera. Wystarszy że zdemniesz kabelek z czujnika dotkniesz do obudowy silnika lub minusa i ma się świecić kontrolka na liczniku .. jeśl się świeci to jest ok instalacjia, jesli nie szukasz przerwy. Czujnik sprawdzamy tak że między plusem akumulatora a czujnikikiem ma być 12V na zgaszonym silniku po odpaleniu ma byc 0V. możesz sprawdzic to miernikiem lub żaróweczką 5 wat lub mniejszą.
  • 0

#3 Grzeslaw88

Grzeslaw88
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:05, 27.07.2010

Mam identyczny problem jak mmateeusz. Też wiechałem w sporą kaużę podczas ostatnich ulew. I dziś zmierzyłem miernikiem napięcie. Przy zgaszonym silniku mam 0V a na zapalonym 13,7V. Więc tak jak pisze muzyczka to mam nadzieję, że to tylko czujnik, a nie coś poważnego.
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:04, 28.07.2010

ja według rady muzyczka odpiąłem kabel od czujnika i podłączyłem go do masy i na zapalonym silniku zaświeciła się kontrolka oleju więc przypuszczam że padł czujnik i w najbliższym wolnym czasie wezmę się za wymianę
  • 0

#5 Grzeslaw88

Grzeslaw88
  • Forumowicz
  • 41 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:50, 31.07.2010

Byłem dziś u mechanika, aby sprawdził ciśnienie oleju. Podłączył kompresor i badał ciśnienie na niskich obrotach i na 3000 obrotów i mi wyszło, że ciśnienie mam takie jak w katalogu, czyli wszystko wporządku z ciśnieniem, więc to tylko popsuty czujnik. Za pomiar ciśnienia oleju pan mechanik wziął 80zł, trochę dużo, ale jestem spokojny, że to tylko czujnik nawalił. :)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq