Skocz do zawartości


RODO w HAKP

K24 jaki najlepszy?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:40, 15.07.2010

Witam H3M
Przymierzam się do kupienia silnika K24+skrzynia oczywiście manual ale nie wiem jaki najlepiej wybrać...
Chciałbym taki ktory nadawałby sie najlepiej pod mody, albo taki ktory jest najocniejszy, albo te 2 opcje w 1 H3M

Co do skrzyni zastanawiałem się nad 6 biegową manualną,fajnie byłoby znaleźć skrzynię z LSD.
Wszelkie informacje na temat skrzyń i silników miło widziane.
z góry dzięki :B
  • 0

#2 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:39, 15.07.2010

k24 z naszego Acco 7 gen 190KM
Skrzynia z CTRa jest najlepsza :-P
O ile z tym pierwszym bedzie nawet łatwo i nie za drogo,
To ze skrzynią bedziesz miał wręcz przeciwnie :mrgreen:
Albo do skrzyni od tego k24 dołożyć szpere, ktoś ma u nas na forum taki myk zastosowany
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:17, 15.07.2010

Znalazłem skrzynie biegów 6cio biegową manualną... Chyba nawet nie drogo bo 800zł http://allegro.pl/it..._2003_2007.html

niestety ciężko mi znaleźć skrzynię manualną z LSD w pl, na ebayu jest tego duzo, lecz koszty dostawy do polski są kolosalne i cała inwestycja nie opłacalna ;/

Chciałbym do mojego accorda cb7 wrzucić właśnie k24 zmodować go, może jakieś turbo? 8-) , byłaby to pierwsza sztuka w pl :mrgreen: :ok
Teraz siedzi F20B6 do dokończenia, głownie trzeba przerobić instalację z obd1 na obd2b, gdy juz to wszystko zrobię sprzedam silnik a jego miejsce zastąpi właśnie k24 ;) Dlatego szukam jak najwiecej informacji na temat tego, który jest podatny ma mody a który nie. Generalnie fajnie byłoby gdyby wypowiedział się ktoś kto już modował taki silniczek:)
Dzięki Aero87 za informacje :B
  • 0

#4 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:38, 15.07.2010

Jest u nas na forum nawet nie jedno K24 ze slimakiem 8-)
ALe ja bym założył czapke od K20 z CTRa i wtedy już to miałoby rece i nogi :mrgreen:
Myślę ze po takim modzie lekko 250kunia by wyszło, a tym bardziej ze i tak wszystko budujesz od nowa (chodzi mi o wydech, dolot).
Koszt porównywalny jak soft turbo a osiągniesz prawie ze to samo ale w NA :vtec:
Przyjemniej sie bedzie jezdzić, taniej i zdrowiej dla silnika :banan:
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:38, 16.07.2010

No ok to mamy już kilka ważnych informacji... K24A3 + czapa od k20A2
Jeśli sie mylę co do silników popraw mnie.
no ok, silnik powiedzmy ze mamy tak samo głowica i skrzynia i co jeszcze potrzebujemy?
Dowiedziałem się także, że wersja USDM K24A3 to nie to samo co EURO K24A3. Na USDM K24A3 nie da się założyć głowy K20A2 bez wymiany tłoków
Co do wersji EDM to " Wielkość zaworów (ssących i wydechowych) i wysokość komory spalania jest taka sama.
A wiec nie kazdy silnik pasuje do takiego moda idealnie... Właśnie dlatego szukam kazdej informacji na temat tych silników, jak znoszą różne transplantacje części itd...

jeszcze trzeba było by oszacować ile taki podstawowy modzik będzie kosztował
głowica K20A2 ok 1200-2000zł skrzynia 3000zł silnik K24A3 jakieś 2000-3000zł,
Tylko mam dylemacik;/
Chcę wrzucić to wszystko do mojego Accorda CB7 coupe będzie to pierwszy w pl taki accordeonik :mrgreen: znalazłem łapy lecz w opisie jest napisane "HASPORT ENGINE MOUNT KIT 90-93 ACCORD K24 SERIES
REQUIRES ACCORD / TSX TRANMISSION ONLY"

a wiec czy skrzynia od TSX'a różni się czymś od skrzyni z CTR?? czy wszystkie skrzynie k20-k24 są takie same i niczym się nie różnią jesli chodzi o mocowania i inne "pierdoły"?
  • 0

#6 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:27, 16.07.2010

Do tego kolektory dochodza, jednym słowem to co sobie wyliczysz to +min5tys wyjdzie pewnie, przy takich projektach jest sporo "niespodzianek".
Co do skrzyni to mocowanie silnik/skrzynia na 95% jest takie samo, a co do łap to już tego nie wiem :roll:
Najlepiej napisz na hondatech.pl tam sa bardziej oczytani ludzie w sprawie Kserii "Daniel" jest dobry w te klocki i posiada bogata wiedze.
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#7 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:59, 16.07.2010

Jeszcze raz dzięki za wszystkie informacje :ok :B

A powiedz mi kolego, dolot od czego i jaki??
Jeśli mamy już taką hybrydę to co wysteruje taką jednostkę??
mam jeszcze pytanie odnośnie tego, czym różnią się głowa od k24a3 a k20a2?
Gdzieś tam wyczytałem ze coś jest innaczej jeśli chodzi o v-teca
  • 0

#8 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:10, 16.07.2010

Dolot to już chyba bedzie costumowy jakis bo nie wiadomo jak Ci tam wyjdzie z miejscem w komorze silnika.
Głowa z CTRa to co najważniejsze ma ostre walki, co jezcze tego dokladnie nie wiem ale napewno sprężynki zaworowe twardsze.
Najlepsze bedzie K-pro ale słono kosztuje :evil:
Nie chce Cie wprowadzac w błąd, napisz najlepiej tam gdzie Ci pisałem.
Jeśli coś powiedziałem nie tak to sorka ale juz nie pamietam wszystkiego bo dosyc dawo czytalem o tym wszystkim ;-)
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:29, 17.07.2010

Tutaj mozna obejrzeć fotki z całej "całej operacji" swap :P
a tutaj krótki opis. Niestety widziałem tylko 3-4 accordeoniki z k24 i obydwa USA.
Co do miejsca pod maską, dolocik nie kombinowany, lecz chłodnica customowa i 2 płaskie wiatraczki .
za wszystkie info bardzo Ci dziękuję ;-) jak coś ciekawego się dowiem to napisze na forum.

no i sie dowiedziałem, że skrzynia od K20 ma inną obudowę w miejscu gdzie są łapy niż ta z TSX/Accord/K24 no to trzeba szukać czegos dobrego od k24

Mam jeszcze takie pytanko, czy jest ktos tutaj na forum, kto mógłby ściągnąć graty z USA?? Chodzi przede wszystkim o łapy pod k24
  • 0

#10 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:36, 18.07.2010

Pejot, czy jakoś tak... :roll:
Zagadaj z nim ;-)
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 01:54, 19.07.2010

Dzięki :)
  • 0

#12 Aero87

Aero87
  • Forumowicz
  • 272 postów
  • Skąd:Podlasie/BHA
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:05, 19.07.2010

Tak wiec pod moim postem masz taki guzik "pomógł" :-D
  • 0
Vin Diesel says, "VTEC just kicked in, yo!"




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq