Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Uwaga - radzę się pospieszyć z serwisem klimy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:56, 14.07.2010

Spieszę z informacją dla tych, którzy nie wiedzą, że lada dzień serwis klimy a konkretnie wymiana czynnika może podrożeć i to doś poważnie. Spowodowane jest to tym, że brakuje czynnika na rynku, amerykanie wszystko kupują i cena samego czynnika może wzrosnąć w najbliższym czasie nawet czterokrotnie.
Skąd wiem?
Dzwoniłem TU :arrow: http://www.unixcar.pl/o-firmie i tak mi powiedział facet z którym rozmawiałem. Cena 150 tylko dla osób które umówią się w tym tygodniu.
TU :arrow: http://www.czasnaopony.home.pl/ gość powiedział to samo, cena 160zł za wszystko co jest napisane na stronie obowiązuje do końca tego sezonu.

Jeśli codzi o jsk service to gorąco polecam. Konkretna, miła i bardzo profesjonalna obsługa, można do woli pytać, patrzeć itd... Robi wszystko co jest napisane na stronie. Można do niego jechać z naprawdę konkretnym smrodem w aucie (opowiadał o takich przypadkach). Po serwisie i ozonowaniu klima chodzi u mnie perfekcyjnie :ok
  • 0

#2 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:20, 14.07.2010

Od 2011 roku będzie zakaz stosowani r134a w nowych autach. Zastąpi go CO2 pod większym ciśnieniem. Sztuczne wywoływanie paniki żeby pozbyć się zapasów.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#3 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:18, 14.07.2010

Może tak ale w Mińsku na przykład taniej niż 270 już nie zrobisz. Sztuczne czy nie ceny w górę idą
  • 0

#4 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:26, 14.07.2010

Druga strona medalu ze takie upaly sa i zapewne wszyscy na tym chca zarobic WIdomo ze kazdy chce miec chlodek czy to w aucie czy w domq a czyms trzeb anapelniac te klimy a kaska leci Im wiekszy popyt tym wyzsze ceny
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#5 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:29, 14.07.2010

mam brata w branzy moge podpytac, wiem ze niektorze warsztaty maja jeszcze zapasy czynnika starego typu, i mozna nawet takie auta napelnic (na przyklad merca w124), mysle ze nie bedzie z cena gazu r134 tak zle, a jak juz to zmaleja kolejki w serwisach ;-)

pozdr :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#6 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
  • Skąd:Wilkowice, Bielsko
  • Silnik:K24
  • Wersja:TypeS
  • KM:200 i troszki
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 22
Super

Napisano 14:49, 15.07.2010

Druga strona medalu ze takie upaly sa i zapewne wszyscy na tym chca zarobic WIdomo ze kazdy chce miec chlodek czy to w aucie czy w domq a czyms trzeb anapelniac te klimy a kaska leci Im wiekszy popyt tym wyzsze ceny


Dokładnie. A przyjdzie grudzień , styczeń i znowu po stówce będzie
  • 0

#7 marlubin

marlubin
  • Forumowicz
  • 98 postów
  • Skąd:k/Krakowa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:154
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:Sedan CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:16, 15.07.2010

Od 2011 roku będzie zakaz stosowani r134a w nowych autach. Zastąpi go CO2 pod większym ciśnieniem. Sztuczne wywoływanie paniki żeby pozbyć się zapasów.


Były takie plany aby zastąpić r134a CO2, niestety na planach się skończyło, obecnie rozwój klimatyzacji z czynnikiem CO2 został wstrzymany z dwóch powodów trudności w wykonaniu instalacji na ok 160 - 200bar bo przy takim ciśnieniu musi pracować CO2 oraz ryzyko związane eksploatacją instalacji o tak wysokim ciśnieniu, w przypadku wypadku i rozszczelnienia układu działa jak bomba. A skraplacz jest zamontowany na samym przodzie samochodu....
  • 0

#8 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 19:36, 15.07.2010

marlubin, ciekawe co wymyślą/wymyślili.

Co do serwisowania to ludzie nigdy się nie nauczą. Zamiast jak człowiek pojechać na wiosnę, to w lato jak są już upały, wszyscy jadą klimę "nabijać" To samo z oponami. Wszyscy czekają aż śnieg spadnie i na hurra do oponiarza. Głupota. Ja w zeszłym roku robiłem dezynfekcję i uzupełnienie czynnika, bo chyba od nowości nikt nie uzupełniał. W tym roku tylko dezynfekcja ozonem (filtr samemu zmieniłem) i 60zł zapłaciłem. Za roku full serwis bo trzeba sprawdzić ile i czy ubyło czynnika.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq