Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Hondzia bum - pierwsza kolizja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
122 odpowiedzi w tym temacie

#76 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:11, 25.11.2010

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


co do czesci zamiennych to sa zamienniki do naszych accordow - dostalem takie info z ASO Hondy w warszawie - od tych samych u których bylem po wycene naprawy...


hmm, widzę, że wycenili jeszcze gorzej niż u mnie. Jak widzę roboczogodzinę na poziomie 45zł to mi się krew w żyłach przelewa szybciej. Jak dzwoniłem do gościa w BDG to powiedział, że sąd przeważnie ustala je na poziomie 100zł za mechanika, i 110zł za lakiernika w kuj-pom. Mój rzeczoznawca wycenił trochę wyżej jeszcze. U mnie też dali podobnie (HESTIA) bo 50zł.

Co do cen części zamiennych to tak jak KARDAS pisze, jak miałeś b.dobry stan lub dobry to musi być 100% i koniec. Chyba, że sprawdzili grubość lakieru, i okazało się że na elementach jest kilka warstw lub szpachla, to wtedy co innego.
U mnie wycenili -51% na części, oczywiście im tego nie daruje :). Jedno odwołanie napisałem, czekam na odpowiedź, jeśli nie zapłacą, drugiego już nie pisze, idę do adwokata od razu :).
  • 0

#77 andrzejk

andrzejk
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:42, 25.11.2010

ASO w warszawie liczy 130 netto za lakiernika i blacharza stad różnica w kalkulacjach 3 do 1 miedzy TU a ASO ciekawe jaka jest srednia na warszawe za roboczogodzine.
co do czesci zamiennych to przy mnie rzeczoznawca sprawdzal wszystkie elementy miernikiem szpachli nie bylo nawet grama tylko tylne drzwi prawe i nadkole bylo malowane wczesniej po obcierce poprzedniego wlasciciela - ale elementy ktore zostaly teraz uszkodzone czyli klapa i zderzak mialy stan idealny wiec amortyzacja za te czesci 65% to przegiecie :)
  • 0

#78 xbialyx

xbialyx
  • Forumowicz
  • 51 postów
  • Skąd:WWA
  • Silnik:1.8
  • Wersja:SE EXECUTIVE
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:42, 25.11.2010

ASO w warszawie liczy 130 netto za lakiernika i blacharza stad różnica w kalkulacjach 3 do 1 miedzy TU a ASO ciekawe jaka jest srednia na warszawe za roboczogodzine.
co do czesci zamiennych to przy mnie rzeczoznawca sprawdzal wszystkie elementy miernikiem szpachli nie bylo nawet grama tylko tylne drzwi prawe i nadkole bylo malowane wczesniej po obcierce poprzedniego wlasciciela - ale elementy ktore zostaly teraz uszkodzone czyli klapa i zderzak mialy stan idealny wiec amortyzacja za te czesci 65% to przegiecie :)


u mnie podobnie, ale musi być 100% więc nie martw się, jak będziesz walczył to pieniądze będziesz miał
  • 0

#79 andrzejk

andrzejk
  • Forumowicz
  • 64 postów
  • Skąd:warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:VII Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:17, 11.01.2011

kardas i jak wyjaśniło się cos z odszkodowaniem? bo ja właśnie wysyłam ostatnie wezwanie do zapłaty... i pewnie skończy się sądem....
  • 0

#80 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:24, 11.01.2011

ja wysłałem przedsądowe wezwanie do zapłaty, IRisk odpisał mi że podtrzymują swoje stanowisko

oddałem sprawę do CITO i niech oni się z tym szarpią
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#81 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:42, 11.02.2011

Witam

mialem w zeszlym tyg kolizje. Otusz wpadlem w poslizg na zakrecie wynioslo mnie i uderzylem w ciezarowke. Uszkodzenia jakie mam to przerysowany caly bok prawy(tylko blotnik wgnieciony). Gorsza sprawa jest z kolem, zawieszeniem i ukladem kierowniczym. Uklad do wymiany(koszt 4800) :-/ . Juz na miejscu ja przydzwonilem to wspomaganie siadlo i nie ruszylem kierownica. Szkoda poszla z AC. Koles wycenil na 4100.(auto bylo wczesniej bezwypadkowe). Ukladu wogule nie policzyl choc dobrze widzial ze jest uszkodzony. Powiedzial ze mam po niego zadzwonic jak mi mechanik wyjmie to wtedy przyjedzie. Auto stoi w garazu juz tydzien i nie wiem co robic. Jutro zamiezam zadzwonic do ASO zeby mi kosztorys zrobili. Niestety nie moge podjechac poniewaz jestem z Jeleniej Gory a najbliszsze ASO to WRC ok 100km. Nie wiem czy oddac na bezgotowkowe do D&D wrc. Najchetniej to bym wziol pieniadze i je sprzedal takie jakie jest. Doradzcie cos :-/
  • 0

#82 shine

shine
  • Forumowicz
  • 426 postów
  • Skąd:WZ
  • Silnik:1,2
  • Wersja:zen
  • KM:130
  • Paliwo:PB
  • Rok:2014
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 23:01, 11.02.2011

Oddaj do ASO, zrób naprawe bezgotówkową. Często tak jest, że dopiero po rozebraniu auta widac uszkodzenia, trzeba wezwac na kolejne oględziny i dodac do kosztorysu.
  • 0

#83 umanek82

umanek82
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin-Urzędów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s-mix
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:06, 12.02.2011

Witam wczoraj miałem kolizje nie z mojej winy dostawczak wjechał mi w tył .Została uszkodzona klapa zagięta zderzak popękany i tylny pas ruszony. Mam pytanie na ile mi wyszacuje rzeczoznawca szkodę z takiego towarzystwa jak Uniqa ?
  • 0

#84 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:16, 12.02.2011

pewnie z 2000 pln, ale jedź do normalnego rzeczoznawcy, od razu kwota będzie x3
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#85 umanek82

umanek82
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin-Urzędów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s-mix
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:23, 12.02.2011

No to w poniedziałek podjadę do znajomego gościa z PZM i zobaczę na ile wyceni szkodę.Dzięki za pomoc .
  • 0

#86 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:28, 12.02.2011

tylko musisz mieć od niego pełną wycenę, bo na gembę to nic u ubezpieczyciela nie załatwisz
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#87 umanek82

umanek82
  • Forumowicz
  • 78 postów
  • Skąd:Lublin-Urzędów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s-mix
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:32, 12.02.2011

Z tym nie będzie problemu gość wypisze mi dokument z ocena uszkodzenia i kosztami części i napraw. Pieniądze za tą usługę bierze dopiero po naprawie, ponieważ sprawdza jakość wykonania naprawy.Najgorzej że autko będzie stało :-x
  • 0

#88 desperat000

desperat000
  • Forumowicz
  • 221 postów
  • Skąd:Warszawa / LLU
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 16:21, 12.02.2011

umanek82, miałem takie same uszkodzenia (tj klapa wgieta, zderzak popekany, wzmocnienie i uszkodzona pekniete wneke na kolo zapasowe nie duzo ale bylo) z link4 rzeczoznawca wycenil mi to a ok 4200. potem troszke ponegocjowalem i mialem 5100...
  • 0

H O N D A Szybsza niż wygląda.....

 

Sreberko VII polift 2.2 i-CTDI "desperat000"


#89 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 16:25, 12.02.2011

desperat000, możesz wrzucić wycenę tu, bo aż nie wierzę że tak uczciwie wyceniają :om:
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#90 desperat000

desperat000
  • Forumowicz
  • 221 postów
  • Skąd:Warszawa / LLU
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 00:02, 13.02.2011

poszukam i zeskanuje (ale to dopiero jutro).. też bylem zdziwiony ale nie protestowałem :)
  • 0

H O N D A Szybsza niż wygląda.....

 

Sreberko VII polift 2.2 i-CTDI "desperat000"





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq