Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

temperatura płynu chłodzącego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomek d.

tomek d.
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Janikowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:42, 06.07.2010

Mam pytanko dla osób posiadajacych hondę szóstej generacji, jak u was zachowuje sie wskazówka od temperatury płynu chłodzącego? U mnie po nagrzaniu zatrzymuje sie na 7 kresce przedziałki i nigdy wiecej. Jeszcze nigdy nie była w poziomie czyli na połowie przedziałki cy to normalne czy mam coś popsute?
  • 0

#2 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 21:46, 06.07.2010

Masz popsute...Wyszukiwarkę ;-) Było o tym ładnych parę razy. Wszystko OK, tak ma być.
Pozdrawiam
  • 0

#3 tomek d.

tomek d.
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Janikowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:49, 06.07.2010

Dzięki nie wiedziałem. Pozdrowienia.
  • 0

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:18, 06.07.2010

Podepnę się do tematu. Podczas ostatnich dni przy temp zewnętrznej ponad 30 C zauważyłem na trasie że temperatura podskakuje niebezpiecznie wysoko - dochodzi do 5/6 zakresu prawie po9 czerwone - przy dłuższej jeździe ok 150 km/h. Jak zwolniłem do 120 to temp spadła do 3/4 zakresu wskaźnika. Dodam ze wentylator się włącza i to że akurat podczas tej trasy spieprzyła mi się klima (wężyk gumowy od parownika sparciał i pękł). Tutaj pytanie - czy taka wysoka temperatura jest normalna? Jeżeli nie to co powinienem sprawdzić lub wymienić najpierw (termostat, termowyłącznik?). Jeszcze jedno pytanie - czy wentylator chłodnicy nie działą przy wyłączonym silniku? Jak wyłącze zapłon to wyłącza się też wentylator pomimo wysokiej temp silnika. Bardzo proszę o podpowiedzi.
  • 0

#5 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:05, 07.07.2010

czy taka wysoka temperatura jest normalna

Nie jest normalna... Wskazówka powinna być trochę poniżej połowy i nie ma prawa podnieść się wyżej - wszystko wiem z własnego doświadczenia. Sprawdź poziom płynu chłodniczego, sprawdź czy czasem nie spadł Ci wężyk w zbiorniczku wyrównawczym (przez co płyn nie wraca do układu). Skoro mówisz, że wentylator się włącza to termowłącznik i termostat działają - pytanie tylko czy poprawnie :roll: (tz. czy termostat się otwiera całkowicie i czy się nie blokuje i czy termowłącznik włącza wentylator przy odpowiedniej temperaturze). Na rozgrzanym silniku sprawdź czy oba węże od chłodnicy są twarde i ciepłe (szczególnie ten dolny, dłuższy). Sprawdź też w jakim stanie jest chłodnica (może jest uszkodzona lub zakamieniona i nie przepuszcza płynu)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq