Skocz do zawartości


RODO w HAKP

cb radio


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
284 odpowiedzi w tym temacie

#31 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:02, 22.12.2008

Uniden jest git :ok zdaje się że to jest produkowane w tym samym miejscu co President, wygląda tez identycznie. Zawsze uniden słynął z dobrego sprzętu, jedyne co to teraz nie ma na niego homologacji. Nie wiadomo do końca dlaczego, podobno producent Presidenta zadziałał. Także teoretycznie Policja się może doczepić, ja mam wydrukowaną homologacje z czasów kiedy uniden był legalny.

Ja z kolei mam inny problem. Jako że po świętach śmigam w góry założyłem wczoraj CB i zapaliłem ksenony. No i jest masakra, zakłócenia są potężne. Musiałem zdjąć ksenony i szukam teraz jakiegoś rozwiązania, podobno można kupić jakiś filtr przeciwzakłóceniowy. Czy ktoś już może rozwiązał podobny problem?

#32 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:54, 22.12.2008

z ksenonami zakłocenia? ojoj, to nie za dobrze, bo u siebie tez mam ksenony ;p

#33 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:14, 22.12.2008

To właśnie słyszałem Uniden jest firmą na której wzozuje się President,a cena za firmę jest nieporównywalnie większa.Trochę mnie niepokoi to,że u niektórych działa świetnie i nie ma w miarę jakich zakłóceń,a co u niektórych np.w VII jest dużo elektroniki i różnie z tym może być co zrobić?

#34 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:26, 22.12.2008

szukaj klubowicza z wawy i przymiarka, chyba że jednak będziesz w poznaniu albo okolicach niedługo to możesz mój zestaw przetestować.

co do ksenonów to myślę że takie seryjne mają filtry i jest ok

#35 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 14:34, 22.12.2008

Już kończę sesję z W-wy i wyjeżdżam do Konina i myślę,że powinniśmy się gdzieś spotkać i jak będziesz taki uprzejmy to z chęcią skorzystam.Myślę spotkać się z Kolegą z Wrześni to może.Do zobaczenia i powodzenia.

#36 pegal

pegal

    pegal

  • Forumowicz
  • 1802 postów
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 20:04, 22.12.2008

Niestety chińskie (takie mam) przetwornice wspaniale zakłócaja odbiór CB. Po ich załozeniu maskara-raczej nie dało sie pogadać. Musiałem skręcać blokade szumów prawie na 3/4 żeby cokolwiek odbierać-a co za tym idzie -zasieg spadł drastycznie. Pocieszające było to, ze nie zakłócałem nadawania i innym nie przeszkadzałem. Potem walka z zakłóceniami: wstawiony filtr na zasilaniu CB, w tor antenowy wpięty filtr dolnoprzepustowy CB, żeby nie łapało wyższych harmonicznych z siejących przetwornic, na przewód antenowy przy samym radiu jak i przy samej antenie założyłem ferrytowe filterki: http://sklep.rms.pl/...bosci-do-6-5mm. Same przewody w.cz. od przetwornic ekranowałem dodatkowo taśmą izolacyjną metalizowaną i podłączyłem toto do masy auta. No i teraz jest znacząco lepiej, squelch mam ustawiony na godzinę między 9-10 i da się z tym żyć ale nie jest tak jak zupełnie bez xenonów.

#37 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 13:51, 27.12.2008

Witam

Mam Lafaette Ermesa schowany w podłokietniku dp tego lemik 180cm dosłownie czyściutko polecam kazdemu, przedtem ten sam lem lecz U520XL dosłownie MASAKRA nic nie słyszałem oprocz pracy silnika wycieraczek przesuwanego fotela szumofon i tyle, teraz mam spokoj ładny jarmarczny Ermes z super filtrami radzi sobie doskonale w moim Accordziku czego i Wam życzę :-)

#38 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:08, 16.01.2009

Witam,
dzisiaj zlozylem sobie CB na antenie SIRIO AS100 i radiu Uniden 520XL. Wszystko ok, jutro jade na strojenie anteny :)

#39 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:23, 16.01.2009

A ja wrzuciłem Presidenta Walkera w schowku pod radiem (kabel od majka wyprowadziłem z tyłu, klapka może być zamknięta i radio nie kusi, głośnik osobno, kabel antenowy poleciał pochowany do samego bagażnika). Antena tymczasowo President Florida na tylnej klapie, było Sirio ML145 na magnesie i Lemm AT71 na uchwycie na klapie - ogólnie te dwie długie zakłóceń aż tak nie zbierały, zawsze squelch nastawiony albo na ASC albo na 1/2 i do tego w miastach zabawa RFG - nie jest źle. Zakłócenia głównie od silnika i wycieraczek, ale z takim ustawieniu jak opisałem jest idealnie. Na długich batach zasięgi max to 14 km, ale zależnie od warunków. No i raz jak propagacja byłą to z Kaliningradem było połączenie ;) Z kolei Florida zbiera dużo zakłóceń, ma mały zasięg ale jest ok jak ktoś się nie chce afiszować - elegancka bardzo i mała. W planach mam przerzucenie jej na motor a do Hanny zapodanie jakiegoś Missouri albo innego do 100cm - brak czasu na hobby i jednak długie baty mi się nie podobają, nie przystoi do auta.


Ogólnie w temacie już długo siedzę więc jak coś to krzyczcie ;) Nawet otarłem się o sprzęt bazowy w domku ;]
Honda user: Accord & CBR1100XX

#40 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:59, 10.02.2009

Mam Unidena 520 i bat Hustler 100. W ocenie fachowców to najlepsze połączenie i zgadzam się z nimi. Podobno im dłuższa antena tym większe szumy, a i powierzchnia dachu odgrywa tu dużą rolę. Mam kombiaka to taki króciutki bacik w zupełności wystarcza a szumy są minimalne.

#41 suchy

suchy
  • Forumowicz
  • 27 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:27, 10.02.2009

W ocenie fachowców to najlepsze połączenie i zgadzam się z nimi. Podobno im dłuższa antena tym większe szumy


:shock:
znajdź mi fachowca który powie że antena na magnes to najlepsze rozwiązanie rozwiązanie... tak samo z tą długością, akurat przy CB długość ma znaczenie... W razie czego zapraszam do porównania (mam też unidena ale z sirio ml145)

#42 luzny_kalafior

luzny_kalafior
  • Forumowicz
  • 26 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 10:25, 11.02.2009

JA mam Floride i niestety szumy sa o wiele większe jak przy ml145 - każdy mostek generuje zakłócenia (chociaż akurat nie wiem czemu). Ml145 miałem, była fenomenalna, później się przesiadłem na lemm at71 na uchwycie ale teraz znowu magnes, w planach coś koło 1m. A hustlery... no nie zgodzę się że to najlepsze połączenie. W ogóle, to pod jakim względem? Kolega miał w astrze Cobrę Cheetah (brak homologacji na PL) i Presidenta WA-27 - wyglądał jak czołg, ale odbiór do 25 km w dobrych warunkach...

ługi bat generuje szumy, bo więcej sygnałów odbiera... po to są różne filtry. Ogólnie im dłuższa antena tym lepszy odbiór, jeśli ma się dobry montaż i filtry w radiu. Najlepszym rozwiązaniem jest antena w dziurze na dachu.
Honda user: Accord & CBR1100XX

#43 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
Reputacja: 46
Super

Napisano 11:17, 11.02.2009

Im dłuższa antena tym lepsza, tym lepsze zasięg. Przy dłuższej antenie więcej zbiera zakłóceń (szumów), ale to normalne i tak ma być. Jak łapiemy za dużo sygnałów, to od tego jest RFGain, żeby zmniejszyć czułość odbioru. No ale co tu dywagować jak większość ludzi używa CB jako antymiśka.
Z anten dobre są:
-Sirio T3-27 (63cm)
-Wilson Little Will (100cm)
-ML-145 (150cm), Lemm At-71
-Sirtel Santiago 1200, Sirio Turbo 5000 (ok 200cm)
Radio z dobrymi filtrami
Cobra 29LTD, Uniden 68, Uniden 78, Cobra 25, Yosan Turbo

Do zobaczenia na trasie.


#44 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:16, 04.03.2009

no i ja tez znalazlem isie w czarnej glebokiej z cb...
mam presidenta johnny II ASC + antenke President Missouri (czy jakos tak).

Na poprzednim aucie (Clio 3) bez strojenia rewelacja. Dzisiaj bylem u magika od CB (facet na pewno zna sie na rzeczy) i stwierdzil ze no fucking way to nie zadziala. wszystko bylo dobrze do zapalenia silnika, potem nie szlo wytrzymac.

co zmienic? antene (z cefka jest) czy radio (na jakie z asc za rozsadne pieniadze)?

HELP :!:
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...

#45 Driv3r

Driv3r
  • Forumowicz
  • 257 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 20:52, 04.03.2009

EDIT: szumi tylko jak sie rusza kierownica... sprawdzane dodatkowo na antenie bez cewki (sirio 145). Efekt jest ten sam.

i teraz - pomoze jakis filtr czy trzeba kombinowac z radiem?
- Tato, czy ten samochód jest chory?
- Nie synku, to diesel...




IPB Skin By Virteq