Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Dziwne zachowanie silnika 2.2idtec czyżby przegrzanie??

VIII

Najlepsza odpowiedź Falk87 , 21:15, 16.07.2020

Problem rozwiązany po podłaczeniu hdsa okazało się że miał przejechane 2k kilometrów Bez pełnego wypalenia i dpf był przytkany Z tąd te buczenie bez błędu na desce ów smród pochodził z filtra dpf Filtr wypalony zdalnie smrodek znajomy auto odzyskało wigoru Olej w normie temat zakonczony może komuś pomoże Przejdź do postu


  • Zamknięty Temat jest zamknięty
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Falk87

Falk87
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Milanów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Execiutive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:03, 10.06.2020

Witam problem znadmiernym buczeniem podczas jazdy lekkim smrodem czegoś przepalonego Po otwarciu drzwi po zgaszeniu silnika wentylatory załączone Po odkręceniu korka płynu chłodzącego wszystko w normie nic nie wykipiało co to może być dodam jeszcze że jeździłem bez klimy niebyło zbyt cieplo 17stopni i nie był to pierwszy raz z tym smrodem przytrafiło mi się to zimą ale tylko jeden raz po myjni myślałem że coś zalało dlatego tak. Lecz tym razem było sucho dodam że auto nie kopci miał ktoś podobny problem w tym silniku proszę o pomoc temperatura w normie na zegarach
  • 0

#2 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 11:31, 10.06.2020

ale czym konkretnie śmierdzi? Spalinami, olejem, płynem? Gumą, plastikiem, szlifowanym metalem? Opcji jest dużo, od pękniętego kolektora, przez wyciek oleju po takie pierdoły jak szlifujący pasek wielorowkowy albo opony drące o nadkola. 


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#3 Falk87

Falk87
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Milanów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Execiutive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:35, 10.06.2020

ale czym konkretnie śmierdzi? Spalinami, olejem, płynem? Gumą, plastikiem, szlifowanym metalem? Opcji jest dużo, od pękniętego kolektora, przez wyciek oleju po takie pierdoły jak szlifujący pasek wielorowkowy albo opony drące o nadkola.

taką jakby gumą Lub plastikiem dziwny swąd jeszcze poprzyjściu do chałupy to czułem nie olejem i nie płynem jakby gdzieś coś się przepalało I do tego włączone wentylatory I te buczenie podczas jazdy dziwna sprawa
  • 0

#4 accordmaniac

accordmaniac
  • Klubowicz
  • 234 postów
  • Skąd:Częstochowa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:EX
  • KM:160
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 14
Dobra

Napisano 11:52, 10.06.2020

sprawdź czy pasek wielorowkowy nie ma "przypalonej" krawędzi. Choć ja obstawiam coś innego - plastikowe nadkole. Możliwe że się poluzowało i przy wyższych prędkościach wiatr je "pcha" do tyłu, przez co szlifuje o opony. U mnie przez brak klipsów łączących nadkole ze zderzakiem zeszlifowałem je o asfalt w ciągu paru minut, objawy podobny - smród palonego plastiku i delikatne buczenie (w sumie to bardziej tarcie)


  • 0

1987 Honda Accord CA5 - Lusty Liz / 1992 Honda Accord CB3 - Feisty Frankie
1997 Honda Accord CD7 - Slutty Sandy / 1999 Honda Accord CG2 - Booty Betty
2005 Honda Accord CL9 - Kinky Katie / Honda Accord CU3 - Dirty Diana

Honda S2000 AP1 - Naughty Nikki


#5 Falk87

Falk87
  • Forumowicz
  • 20 postów
  • Skąd:Milanów
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Execiutive
  • KM:150
  • Paliwo:ON
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:15, 16.07.2020   Najlepsza odpowiedź

Problem rozwiązany po podłaczeniu hdsa okazało się że miał przejechane 2k kilometrów Bez pełnego wypalenia i dpf był przytkany Z tąd te buczenie bez błędu na desce ów smród pochodził z filtra dpf Filtr wypalony zdalnie smrodek znajomy auto odzyskało wigoru Olej w normie temat zakonczony może komuś pomoże
  • 0

#6 niemcu

niemcu
  • Moderator
  • 484 postów
  • Skąd:Myślenice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 05:45, 21.07.2020

Korzystamy z szukajki bo podobny temat już jest: http://www.accordklu...2004-22-i-ctdi/
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq