Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

coś skrzywione w przednim zawieszeniu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 adiplo

adiplo
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Leeds, UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:54, 23.06.2010

Witam.

W sobotę żona przypierdzieliła dość ostro w krawężnik. Obiła felgę, uszkodziła oponę, zebrała zdrowy opierdziel.
Sprawdziłem koło - proste. Samochód jedzie prosto, nie ściąga na żadną stronę. Zauważyłem jednak że kierownica nie jest prosto. Pojechałem żeby sprawdzili mi zbieżność - i okazało się że coś jest skrzywione. Niestety panowie nie mieli sprzętu żeby sprawdzić co.
Umówiłem się na piątek w serwisie hondy. Mają sprawdzić co i jak.

Do piątku jednak pozostaje niewiadoma.

Macie jakieś przypuszczenia - co może być i ile może naprawa kosztować?

Pozdro
  • 0
"optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem, pesymista wie co to za otwór"

#2 ToMala

ToMala
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Bydgoszcz
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Modulo
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:RN3
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 09:31, 24.06.2010

wahacze sprawdź i oby nie "wózek", tak na szybko możesz sprawdzić szpary w prawym i lewym kole względem nadkola (szpara przednia i tylna)
  • 0

EX-Sreberko, CzarnullaH, Stream Modulo
---

Pozdrawiam
Tomek


#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:09, 25.06.2010

To jest raczej skrzywiona listwa zębata przekładni kierowniczej.Miałem tak samo skrzywioną kierownice,a teraz jest ok po wymianie przekładni,mi jeszcze dodatkowo strzelała dwa razy po pełnym obrocie i nie odbijała na wprost z lewej strony, sprawdź proszę przekładnie. Moim autem wcześniej jeździła kobieta. Pozdrawiam.
  • 0

#4 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:51, 26.06.2010

Moim autem wcześniej jeździła kobieta. Pozdrawiam.


A w ogloszeniach tak dumnie to podkreslaja Tylko jak to interpretowac ?? EOT
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#5 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:40, 26.06.2010

na niekorzyść, bo kobiety nie znają się na autach.
Widzę po tych w swojej rodzinie, które jeżdżą autem.
Dopóki ja czegoś nie powiem, nie zrobię to one same nic. No może posprzątają sobie.

Tak jak w psychologii, dla nich (kobiet) to jest rzecz, która ma przemieścić je z punktu A do punktu B.

To my faceci kochamy samochody i opiekujemy się nimi czasem bardziej niż własnymi dziewczynami. 8-)

Przepraszam od razu te kobiety, które nie zaliczają się do w/w. :->
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#6 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 26.06.2010

Przepraszam od razu te kobiety, które nie zaliczają się do w/w. :->

No właśnie. Trzeba sobie umieć znaleźć kobietę która potrafi wymienić wahacz albo termostat. Cieńsze rączki się przydają a ja mogę sobie popatrzeć :-P

Wracając do tematu to czasami jest tak, że nic się nie stało tylko geometria się posypała. Niestety jest to samochód drogowy i nawet jeżdżąc dużo po dziurach geometria może się przestawić. Zrób geometrię w normalnym serwisie w nie ASO (czyt.2razy taniej). Jeśli będzie dalej źle to wtedy szukaj uszkodzeń
  • 0

#7 pablo.see

pablo.see
  • Forumowicz
  • 3079 postów
  • Skąd:Augustów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:Comfort
  • KM:140
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:Civic FD7
Reputacja: 46
Super

Napisano 14:40, 26.06.2010

Dopóki ja czegoś nie powiem, nie zrobię to one same nic.

A weź klapy na kiblu nie opuść, to masz przerąbane!

No może posprzątają sobie.

Ja swojej nie mogę zmusić żeby chociaż odkurzyła, a dupę wozi.
  • 0

Do zobaczenia na trasie.


#8 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:58, 26.06.2010

Eh, oftopowcy :mrgreen:
Ja u siebie odkurzam/sprzątam sam, ale najfajniejszy jest później ten wyrzut mojej kobiety
: "u siebie to posprzątasz, a u mnie to tak brudno". Buhahahah. :k
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#9 adiplo

adiplo
  • Forumowicz
  • 40 postów
  • Skąd:Leeds, UK
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:16, 26.06.2010

Ech te żony, kobiety, kochanki ...

Wizyta w ASO trochę wyjaśniła, a właściwie zamazała.
Mechanik stwierdził że geometria w porządku, ustawił zbieżność i niby wszystko ok.

Dziwne bo w poprzednim zakładzie twierdzili że zbieżności ustawić się nie da bo coś skrzywione. I komu tu wierzyć?

Pojeżdżę jeszcze trochę i poobserwuje opony i zobaczymy czy coś się dzieję.

Do tego teraz mam lekko krzywo kierownice - powinni to chyba wyprostować w aso przy ustawianiu zbieżności.

A i koniec oftopu o kobietach proszę :B .

Pozdrawiam
  • 0
"optymista myśli, że świat stoi przed nim otworem, pesymista wie co to za otwór"

#10 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:24, 26.06.2010

powinni to chyba wyprostować w aso przy ustawianiu zbieżności.


mieli obowiązek, zwłaszcza że to porządny warsztat, znaczy ASO,
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#11 logicsys

logicsys

    CNC Majsta

  • Forumowicz
  • 542 postów
  • Skąd:Lyngdal Norway
  • Silnik:2.0
  • Wersja:GIT
  • KM:125
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:SUV
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:15, 27.06.2010

Widze na niezle warsztaty trafiasz Ja swoim bylem na sprawdzeniu luzow w zawiasie to calosc sprawdzili lacznie z amorami i kazda koncowka drazkiem Wyduk dali powiedzieli co do wymiany i za ile i to nie bylo aso a za badanie 30 zl zaplacilem. Kiedys ustawialem w aucie zbierznosc to tez mialem krzywa kiere tlumaczyli ze drazki sie roznia i sie lepiej nie da ustawic ze jak chce to moga na frezie kiere przesunac i bedzie git ale mi sie spieszylo wiec dalem na luz. JA bym proponowal najpier poszukac jakiegos kanalu i samemu obadac sprawe (z jakims znajomym co sie zna na rzezy) jesli cos sie zgielo albo przesunelo powinno byc widac porownaj obie strony samochodu i moze cos znajdziesz
  • 0

Hunda poszla w świat z SUburburu za Pan brat

8il5.jpg


#12 Pawel_Aerodeck

Pawel_Aerodeck
  • Forumowicz
  • 446 postów
  • Skąd:pl
  • Silnik:F20
  • Wersja:T
  • KM:+250hp
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:ce2
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:23, 27.06.2010

miałem podobną sytuacje. do wymiany poszedł dolny wahacz, ale mimo to kierownica nadal byłą "krzywa". Na geometrii chłopaki wszystko już mi elegancko ustawili i jest już ok. powodów krzywej kierownicy może być sporo, tak jak inni już pisali: wahacze, maglownica, sanki, stabilizator, czy nawet amor. Trudno jest stwierdzić jak ułożyło się uderzenie :) Ale tak czy inaczej w ASO powinni ci to naprawić konkretnie. :evil:
  • 0

http://www.accordklu...r-1-sezon-2014/

 

- mój temat, zapraszam.





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq