Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Problem z ładowaniem ?


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:50, 27.11.2008

Witam!

No i stało się. W sobotę po raz pierwszy moje sreberko mnie zawiodło... :-( Sytuacja wyglądała następująco:
Zaparkowałem przed bankiem i tak już zostało. Wydawało mi się, że padł akumulator więc odpaliłem go "z druta". Jednak po chwili napięcie znacznie spadło i na szafie miałem "choinkę" - zapaliły się praktycznie wszystkie kontrolki. Udało mi się jednak dotoczyć do garażu.

Po wieczornych walkach z autem, w których brał też przez chwilę udział Glinuś, postawiona została diagnoza - aku do wymiany. Zakupiłem więc Boscha S3 12V 45Ah 300 (w poprzednim moc rozruchowa wynosiła 330). No i wyglądało, że wszystko jest w porządku. A jednak nie...

Przy przekręceniu kluczyka na zapłon nie zapala się kontrolka ładowania i akumulatorek słabnie. Bardzo proszę o sugestie cóż może być przyczyną?
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#2 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:08, 27.11.2008

Murphy musisz sprawdzić alternator i naciąg paska klinowego. Może jakiś kabelek zaśniedział lub zardzewiał i nie łączy. Objawy świadczą o ewidentnym braku ładowania.
Najlepiej podjechać do elektryka aby sprawdził przyczyne.

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#3 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:17, 27.11.2008

użyj miernika prawdę Ci powie :mrgreen: i przeczytaj mój temat o aku na który nikt nie odpowiedział :)
http://www.accordklu...topic.php?t=573
hmm doczytałem się że już kupiłeś więc za późno na zmianę.
ja doszedłem do wniosku że aku nie zmieniam na razie bo nie mam przesłanek do tego.
Z ciekawości napisz jaki masz przebieg ?? i czy Twój samochód wyprodukawany w Japonii??
F1

#4 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:18, 27.11.2008

ja bym sprawdził przewody /stan mocowania/ no i alternator może szczoteczki

#5 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:20, 27.11.2008

o widzę że kolega ma 2003r więc możliwe że Vin nie zaczyna się na J :mrgreen: reasumując anglik maczał w tym palce :-/
F1

#6 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:40, 27.11.2008

Murphy musisz sprawdzić alternator i naciąg paska klinowego. Może jakiś kabelek zaśniedział lub zardzewiał i nie łączy.

ja bym sprawdził przewody /stan mocowania/ no i alternator może szczoteczki

Na jutro jestem umówiony z elektrykiem i wydaje mi się, że jednak będzie to coś z przewodami. Alternator raczej wykluczam (po wstępnych testach przeprowadzonych z Glinusiem). Jutro dam znać co było faktyczną przyczyną. Zależało mi jednak na Waszych opiniach, czego mogę się spodziewać.

Z ciekawości napisz jaki masz przebieg ?? i czy Twój samochód wyprodukawany w Japonii??

Przebieg ok. 98k, made in japan ;-)
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika

#7 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 09:44, 27.11.2008

oczywiscie dokładnie opisz awarie i sposób jej naprawy - mile widziana dokumentacja foto,
a spodziewć to sie możesz wszystkiego PRĄDY MAJĄ TYSIĄCE DRÓG

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:25, 27.11.2008

Dodam jeszcze od siebie,że aku Murphy tak czy inaczej musiał wymienić,gdyż kontrolka w nim była czarna,a tak właściwie to nic nie było widać.Spojrzałem na swój też bezobsługowy i u mnie kontrolka-"oczko" jest zielone.Bezpieczniki miał całe i na miejscu,kostka dochodząca do alternatora w idealnym stanie.Przyczyną mogą jak to powiedział Jarek mogą być prądy i sam alternator,ale jak nie spojrzy na to fachowiec od elektryki to Murphy nie będzie wiedział.

#9 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 21:32, 27.11.2008

bo dobry Bóg zrobił co mógł, a teraz pora zawołać fachowca jak powiedział poeta. Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć że prądy potrafią spłatać różne figle, a w instalacji w samochodzie może się to skończyć :ogien:
Murphy oddaj accorda dobrem fachowcowi.

#10 adammy

adammy
  • Forumowicz
  • 34 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:51, 28.11.2008

Z doświadczenia posiadacza 126p ;) ... Do powyższych wskazówek, dodałbyl jeszcze przeczyszczenie połączeń przewodów masowych i stan samych przewodów... - tam też mogą być spadki napięć + przeczyszczenie i przesmarowanie połączeń przewodów masowych i klem akumulatora smarem miedziowym (przewodzi prąd)...
Miernikiem sprawdź czy na klemach akumulatora masz ok. 14,1-14,4 V napięcia ładowania, przy uruchomionym silniku i np. światłach mijania. Jeśłi tak - to ładowanie akumulatora jest OK, a jeśli wskazania bardzo odbiegają od tych wartości, to mógł paść też regulator napięcia - do wymiany.
Powodzenia... i napisz co było przyczyną

były: CG8 F18B2 98 http://www.accordklu...topic.php?t=859 - z bólem sprzedany; 126p 91FL

jest: GD1 L13A; OBK BP9


#11 pomierdor

pomierdor
  • Forumowicz
  • 58 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:43, 28.11.2008

kolega miał w audi to samo po przekręceniu stacyjki wszystko się świeciło co było możliwe a okazało się że to jakaś pierdółka za 10zł w alternatorze padała.jak zaprowadził do elektryka to ten od razu wiedział co się stało więc prowadź do fachmana

#12 djzoom

djzoom
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:40, 01.12.2008

Ja niestety już też musiałem wymienić aku :-( oryginalnie montowane są aku YUASY ale sa chyba nie do zdobycia, wiec wybrałem polska centre plus, wszyscy sprzedawcy odradzali mi zdecydowanie boscha podobno robi beznadziejne baterie.

#13 wirus

wirus
  • Forumowicz
  • 55 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:24, 01.12.2008

YUASA i PANASONIC są do kupienia w InterCars'ie nie ma z nimi żadmych problemów...
pozd.

#14 djzoom

djzoom
  • Forumowicz
  • 25 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:19, 01.12.2008

Może i bym dostał ale pewnie na zamówienie a jak sie potrzebuje samochodu to trzeba kupić to co jest :-) zresztą wydaje mi się, że dużej różnicy nie ma miedzy tymi markami.

#15 Murphy

Murphy
  • Forumowicz
  • 79 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:24, 01.12.2008

No i po problemie. Okazało się, że było zwarcie na przewodach. Dla wprawnego elektryka było chwila roboty. Niestety nie mogłem być przy oględzinach samochodu i nie mogłem zrobić fotorelacji, ale przy tego typu usterkach wskazana jest jednak wizyta u specjalisty.
Guest nie zapomnij powiedzieć napotkanym Accordom o www.accordklubpolska.pl...
Murphy's Accord <-Click
LPG: Dołączona grafika




IPB Skin By Virteq