Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Zacinający centralny zamek w drzwiach od strony pasażera


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#16 oliviero

oliviero
  • Forumowicz
  • 232 postów
  • Skąd:WSC
  • Silnik:CN1
  • Wersja:Executive
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 11:10, 18.07.2010

I ja się muszę za prae przednie drzwi zabrać też mi sie nie zamykają, jak wykręcić ten siłowniczek jest jakiś dostęp?
  • 0

#17 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:07, 06.08.2010

witam,
mam taki pytanie, po przeczytaniu tych postów spróbowałem rozebrać siłownik i wyczyściłem wszystko co trzeba i nic nie pomogło. A pytanie dotycz takiej sprawy mam siłownik zgrzewany i jeszcze zanim znalazłem to forum ktoś mi wcisnął siłownik ale skręcany, i teraz mam takie oba i silniczki niby takie same ale w skręcanym jest większe koło zębate i ślimak przy silniczku. mogę je zamienić ale wtedy tak jakby jest za duży obrót koła i zgrzyt chyba uderza bo dalej nie może się obrócić. Jak myślicie czy to wytrzyma czy za jakiś czas coś się powyłamuje?
  • 0

#18 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:17, 07.12.2010

ja mam takie pytanie czy w moim accordzie, czyli model starszym centralka z prawych przednich drzwi z anglika będzie pasowała do modelu z kierownicą po lewej stronie?
  • 0

#19 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • Skąd:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:42, 07.12.2010

Mysle, ze nie, bo to jako takie lustrzane odbicie tej z wersji europejskiej. Cena uzywki zamka z silownikiem na Allegro do VI gen. euro to ~70 zl.
  • 0

#20 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:23, 08.12.2010

czyli jak kupie cały zamek z siłownikiem będzie pasować? a co z otworem na kluczyk?
  • 0

#21 Juniore

Juniore
  • Forumowicz
  • 13 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:42, 24.03.2011

Udało mi się w końcu zabrać do naprawy tego silniczka, wczoraj rozebrałem, wyczyściłem w spirytusie (komutator był bardzo zabrudzony) złożyłem mechanizm podłączyłem wtyczkę w celu przetestowania przed skręceniem i ...... brak rezultatów :/ nie ma poprawy dokładnie takie same zachowanie - raz zadziała i stoi.
Zaraz zabieram się do dalszych prób, jak macie jakieś pomysły to czekam na info .....
Ewentualnie gdzie można dokupić taki sam silniczek w normalnej cenie (tzn nie ASO) ?


Operacja czyszczenia, a w zasadzie składania późniejszego musi być bardzo precyzyjna.
Problem może polegać np. na braku styku szczotek do wirnika silniczka. Łatwo też coś uszkodzić zgiąć lub wręcz złamać - jednym słowem delikatnie jak z jajkiem :-D

Dość cenna uwaga!
Umiejscowienie magnesów, które znajdują się wewnątrz obudowy, ma duże znaczenie.
Przy składaniu silniczka, po czyszczeniu, zamieniłem magnesy miejscami (nieświadomie). Rezultat był taki, że zamek działał na odwrót. To znaczy wszystkie zamki się zamykają, ten czyszczony otwiera i na odwrót.

Przy okazji wielkie dzięki za informacje jak naprawić zamek, dzięki temu kilka stówek w kieszeni zostało :B
  • 0
Jre

#22 AngryBull

AngryBull
  • Forumowicz
  • 16 postów
  • Skąd:Będzin
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:22, 05.03.2012

Dzisiaj około południa wziąłem się za naprawę siłownika w drzwiach kierowcy. Dzięki instrukcji Glinusia o demontażu tapicerki wszystko zajęło mi max 3 godziny. Silniczek był w środku niemiłosiernie zasyfiony , szczotki całe zaklejone starym smarem i pyłem. Przed ponownym montażem podłączyłem siłownik pod zasilacz 12V - w ten sposób łatwo można sprawdzić czy wszystko jest ok.
  • 0

#23 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:46, 16.03.2012


Panowie, zajmuję się naprawą takich zamków (jak słusznie ktoś powiedział siłowników. Przerabiałem to w swoim accordzie oraz już w kilku innych.
Dość dobrze jest to opisane na forum, aczkolwiej ja przy takiej regeneracji wymieniam dodatkowo szczotki (a to jest bardzo precyzyjna robota i trzeba wiedzieć z jakiego materiału to wykonać).

Mam aukcję na allegro: http://allegro.pl/na...2194820264.html

Witam, zajmuję sie naprawą centralnych zamków (siłowników) w samochodzie marki Honda Accord VII, lata produkcji od 2003r do 2007r.
Mogę spróbować podjąć się naprawy zamka w nowszych hondach accord, z tego co zauważyłem usterka również się pojawia dość często, a budowa jest podobna.

Niestety awarie centralnych zamków (siłowników) w tych samochodach to dość popularna usterka.

Jeżeli masz następujące problemy to zapraszam:

Nie zamykają sie drzwi z pilota (z reguły kierowcy lub pasażera z przodu);

Centralny zamek odmawia posłuszeństwa w ciepłe dni (zimą może chodzić);

Zamek raz chodzi, raz nie chodzi lub całkowicie odmawia posłuszeństwa.

Dlaczego warto przyjechać do mnie??

Nowy siłownik w serwisie kosztuje około 300-350 zł, do tego należy doliczyć koszty montażu około 100 zł;

Jeżeli siłownik nie jest w stanie krytycznym, regeneruję go, co zapewnia mu długotrwałą pracę- nie krócej niż nowy;

Jeżeli nie naprawię, to nie pobieram żadnej opłaty;

Jeszcze nikt po naprawie do mnie nie musiał wracać ponownie;

Znam się na rzeczy, wiem jak to wszystko rozebrać nie uszkadzając żadnych zatrzasków;

Nie polecam kupowania używanych siłowników, bo nie wiadomo, czy w lecie będą chodzić i ile generalnie będą działać.

ISTNIEJE RÓWNIEŻ MOŻLIWOŚĆ WYSYŁKI SIŁOWNIKA DO NAPRAWY!!!

W razie pytań proszę dzwonić: 607857825
  • 0

#24 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 23:21, 16.03.2012

Nowy siłownik w serwisie kosztuje około 300-350 zł, do tego należy doliczyć koszty montażu około 100 zł;

Nowy silniczek na allegro można kupić za 20 zł i resztę samemu zrobić, albo rozebrać i przeczyścić.instrukcja nawet na forum jest.
  • 0

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:10, 17.03.2012

Życzę powodzenia komuś, kto znajdzie nowy taki sam silniczek na allegro- szukałem dłgo i namiętnie- jest jakiejś produkcji wietnamskiej i nigdzie go nie ma jeżeli chodzi o wymiary "SCIENCE FICTION" znalezienie nowego na allegro. Swego czasu ktoś sprzedawał nowe siłowniki za 150 zł, ale już tez go nie widać. A był u mnie jeden facet co kupił ten silownik i mu wymieniłem- jest OK. Ale już od dawna na allegro nie widze tych siłowników.
  • 0

#26 bamss

bamss
  • Forumowicz
  • 455 postów
  • Skąd:jaworzno
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:52, 19.03.2012

kup sobie tylni prawy centralny, jest taki sam jak przedni prawy, przeloz silniczek i po sprawie, sprawdzone 100% dziala u mnie
  • 0

vice mistrz europy 2011 do 3000W rms -149dB


#27 kristof893

kristof893
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:TSA, WPI, WPR
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:52, 07.08.2013

Witam szanownych forumowiczów. Ja w swojej Hani mam nastepujacy problem...zamek centralny czasami nie chce mi zamknąć wszystkich drzwi (nie reaguje na pilota, na przycisk znajdujący sie w drzwiach kierowcy oraz na przekręcenie kluczykiem), ale na otwarcie reaguję. Taki problem pojawia sie co kilkanaście zamknięć tzn 12 razy zamnknie bez problemu a kolejny raz juz muszę każde drzwi z osobna zamykać wciskająć przciski w drzwiach. Po kilkukrotnym takim ręcznym zamknieciu problem znika i znów mogę zamknąć kilka razy z pilota. Czy u mnie występuję ten problem jaw wyżej z siłownikami ?
  • 0

#28 krzysztof324

krzysztof324
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Brzesko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:08, 10.08.2013

silniczek pada...u mnie tez były takie objawy na początku a teraz już całkiem zaniemówił :k

Właśnie prowadzę rozmowę z gościem któremu może uda się załatwić same silniczki, jeżeli się uda to napewno dam namiary :)
  • 0

#29 npmat

npmat
  • Forumowicz
  • 11 postów
  • Skąd:Wrocław
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:21, 11.08.2013

Te silniczki są popularne w centralnych zamkach, nie tylko w Hondach.
Walczyłem z tym, jednemu czyszczenie pomogło na miesiąc, w drugim uszkodziłem szczotki przy rozbieraniu.
krzysztof324, chętnie przytulę silniczek w dobrej cenie, ostatnio szukałem, na allegro były po 50 zł, a na abay'u w US po 4$ z tym że przesyłka....
  • 0
W garażu Accord VII 2.2 i-ctdi SPORT
a na niedziele Prelude V

#30 krzysztof324

krzysztof324
  • Forumowicz
  • 146 postów
  • Skąd:Brzesko
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 22:34, 12.08.2013

dostałem info ze silniczki będą dostępne prawdopodobnie już jutro na allegro :-D

Podobno gosc juz je kiedys mial ale male zainteresowanie bylo...a niby taki powszechny problem w accordzie :roll:
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq