Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

upgrade Audio Premium System do Navi / DVD

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
655 odpowiedzi w tym temacie

#106 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:14, 08.11.2010

msnet - jeśli tak z sygnałem to super.

"Tuner umieściłem pionowo zaraz za metalową osłoną lewarka (przykleiłem na dwustronną taśmę do wspomnianej osłony) "

Umieściłeś go oczywiście jak rozumie pod elementami tapicerki i jest niewidoczny? :-)

A jak z tym włączanie, czy mam rozumieć, że za każdym włączaniem silnika uruchamia się tuner TV? i nie można tego ustawić inaczej?
A jak sterowanie tego tunera, można to robić tylko z pilota, a nie ekranu dotykowego? a nie można również zaprogramować tego pilota do pozostałych funkcji? np. navi?
  • 0

#107 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:00, 09.11.2010

Umieściłem go w tunelu centralnym. Jest tam duża przestrzeń bo wchodzi schowek na napoje. Ale starczyło miejsca aby wpasować także tuner. Między schowkiem a wspomnianą osłoną lewarka jest ok. 7 cm. Tuner ma grubość ok. 3-4 cm. Idealne miejsce do montażu i prowadzenia kabli. Plus po kluczykach wziąłem z zapalniczki a stały plus z kostki włącznika świateł awaryjnych.
Wszystko jest oczywiście przykryte.
Z tunera wychodzi czujnik IR na kabelku. Przykleiłem go na DVD. To w niego celuje się pilotem i steruje się nim tylko Tuner TV. Pilot nie ma nic do nawigacji ani innych funkcji zakupionego ekranu.

Zrobiłem jedno zdjęcie - kiepskie bo telefonem.
Dołączona grafika
  • 0

#108 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:03, 15.11.2010

Witam.

Chętnie dołączę się do tematu bo pomimo, że dopiero co kupiłem Hanię to już mnie wnerwia brak możliwości odtwarzania mp3...

Patrząc na koszt gównianego emulatora typu xcarlink (+montarz w wawie) trochę załamuję ręce czy warto płacić "wiele za tak niewiele"

Wczytując się dokładnie w ten temat zacząłem się poważnie zastanawiać nad tą całkiem fajnie wyglądającą chińszczyzną. Szczególnie, że mieszkam przy ul. Maczka (prawie bemowo - warszawa) to może tutejszy guru w razie czego udzieliłby mi więcej porad i może zechciał pokazać jak to działa w praktyce.

Z drugiej strony od 6 lat jestem użytkownikiem telefonów HTC, moje kochane HD2 używane od dłuższego czasu w aucie jest raczej na pewno znacznie bardziej zaawansowanym urządzeniem niż wszystkie pokazywane tu alternatywy więc przychodzi refleksja. Czy warto??? Wielokrotnie mniej ramu, wolniejszy procek, gorsza funkcjonalność niż WM6.5/Android a koszta jednak pewne są. To tak jakbym robił wbudowywał gorszego klona swojego telefonu w auto. Może, a może się mylę i warto?

Może wystarczyłoby podłubać i wyprowadzić możliwie najlepszej jakości kabel AUX i uzyskam ten sam efekt po niższym koszcie? Czy ktoś już to robił i jest chociaż w miarę zadowolony z jakości audio po takim AUX?

A może poczekać jeszcze trochę i zbudować jakieś carpc? Może mi coś doradzicie?

btw. kamerę cofania miamiem w civiku i po kilku miesiącach zajawki znudziła mi się i kompletnie przestałem z tego ustrojstwa korzystać (tyle że nie była oświetlona więc jej użyteczność była mocno ograniczona), jeżeli chodzi o windowsy mobilne to z racji chociażby "stażu" jestem dość zaawansowanym użytkownikiem i chętnie bym się pobawił (jeszcze chętniej jeżeli np. byłaby możliwość gotowania własnych romów i modyfikacji).

[ Dodano: 2010-11-15, 14:37 ]
btw. dla mnie nie licząc mp3. najciekawszą funkcjonalnoscią tych wynalazków jest TV.

Tylko, że jak widzę to trzeba dokupić dodatkowo. Możecie się pochwalić ile tak +/- 100$ nalezy przeznaczyć na taki zestaw wraz z tunerem TV (mp4), nawigacją i możliwie jak największą ilością ramu i najszybszym prockiem?

Ile doliczyć na montaż?

chciałbym to sobie jakoś przekalkulować ;-)
  • 0

#109 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:21, 15.11.2010

Z tego co wiem, to msnet, montaż miał za free, bo robił to samodzielnie. Jak poczytasz dokładnie wątek, to dowiesz się zarówno o cenach. Urządzenie wbudowane w samochodzie oprócz innych ma również taką zaletę, że podnosi atrakcyjność samochodu, co nie jest bez znaczenia przy jego dalszej odsprzedaży:-) nie wspominając o 8 calowym ekranie :mrgreen:

msnet, - a jak tam tuner się sprawuje? Czy możesz go normalnie odbierać w trakcie jazdy? Pewnie pasażer ma więcej przyjemności niż kierowca :mrgreen:
  • 0

#110 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:24, 15.11.2010

Koszt to na dzień dzisiejszy $700 + ok. 150PLN opłat celno-skarbowych.
Mówimy tu o komplecie z DVD, dwoma kamerami cofania, tunerem DVB, dwoma antenami i kosztem przesyłki do Polski.
Dotyczy to wersji do VIII-ki. Do VII-ki koszt będzie prawdopodobnie ten sam.
Czy się opłaca? Nie mam pojęcia. To pojęcie względne więc nie mam zamiaru zabierać w tym temacie głosu.
Na 100% z tym sprzętem auto jest zupełnie inne niż oryginał.
Ioo -

btw. kamerę cofania miamiem w civiku i po kilku miesiącach zajawki znudziła mi się i kompletnie przestałem z tego ustrojstwa korzysta

To też temat rzeka. Ja używam od 4-ch lat. W tym czasie nie odwróciłem głowy ani razu. Nie muszę wspominać o żadnej rysce na tylnym zderzaku. Teraz w Accordzie widzę w nocy ciemny słupek.

Co do ramów/procków i innych parametrów. Pamiętaj, że tu screen to 800x480. To kilka Twoich HTC. Kiedyś to nawet 15" monitory w kolorze nie miały takiej rozdziałki. Pamiętam EGA 640x480. Parametry podawałem w poprzednich postach i używając AM zupełnie przyzwoicie to chodzi. Nie ma czkawki ani widocznych pasków postępu przy aktualizacji trasy. Obraz z DVD jest płynny to samo z TV.

Podsumowując - ja wydanej kasy nie żałuję. Patrząc na ceny gadżetów samochodowych to i tak nie jest szokujący koszt.
Teraz np. czekam na dostawę zakupionego u chinoli rejestratora trasy.
Dołączona grafika
Dałem 200PLN i może kiedyś mi się zwróci (mandat, wypadek itp.). Nagrywa ostatnie 8 godz w pętli.
Jak się sprawdzi będę zachwalał. Jak będzie do d. to odradzę.

Demonstracja jest oczywiście możliwa. Górczewska róg Lazurowej.

Tuner w 100% rewelacja pomimo wspomnianych minusów co do szybkości przełączania kanałów. W czasie jazdy czasami potrafi pokazać kwadraciki znane z satelitarnej TV podczas deszczu. Jednak jest bardzo absorbujące przez co nie włączam podczas jazdy bo bum murowane. Na postoju super. Ale mówię w Warszawie gdzie sygnał jest w miarę silny.
  • 0

#111 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:53, 15.11.2010

Wielkie dzięki za odpowiedź. Absolutna racja, że fakt co się opłaca to sprawa subiektywna i na inne opinie w ogóle nie liczę.

Jeżeli chodzi o kamerę to jak widzę trochę sprytniej je montujesz to może bardziej przydatne. Najfajniej to wyglądało (z aut z którymi miałem przyjemność) w Leksie GS gdzie obraz składany jest zdaje się z 8 różnych kamer, że pewnie nawet moja babcia manewrować ja się do tego po prostu nie przyzwyczaiłem.

Koszt nie zabija z jednej strony, z drugiej za tyle złożyłbym sam niezłe carpc oparte o Nvidia ION2 co pozwoliłoby dzieciakom także pograć. Tyle że oczywiście nie byłby to sprzęt dedykowany do accorda co mocno popsułoby jego użyteczność.

Pytanko jeszcze, czy można bez DVD? Jak miałbym usb + standardową zmieniarkę to absolutnie by mi wystarczyło. Patrzyłem po linkach do tych sprzętów ale wyglądało mi że bez DVD się nie da. Ale ja ślepy bywam ;-(


Co do parametrów to 800x480 jest właśnie standardem wprowadzonym przez HTC (dość dawno temu) i bez zbędnego zachwalania ten sprzęt (HD2, HD7) z odpowiednimi driverami kopie, a 576 mega ramu bez trudu się zagospodarowywuje (choćby automapa z miplo + cośtam w tle, w końcu to mICROSOFT). W hipermarketowych "navi" zaś często procek zazwyczaj sprzed 5-7 lat, ramu tyle, że automapa 6.5 z mapą na europę w ogóle się nie odpala, a ekran z digitalizerem pod rysik, a nie pojemnościowy, coby wygodnie paluchem operować (w aucie by się przydało). To pewne jak 2+2, że Chińczycy i lepsze sprzęty zrobią (HTC to w końcu też Chińczycy;) tylko kwestia czy już za parę miesięcy czy rok ale jak kupię już sprzęt do auta to nie zmienię pewnie tak jak to mogę z robić z telefonem więc wolałbym wybrać jak najlepsze parametry. Na żadnej ze stron producentów parametrów szczegółowych nie widzę. To kwestia czy będę mógł odtwarzać płynnie Xvidy, mp4 i inne formaty filmów płynnie. Ew. w jakiej rozdzielczości, bitrate itp.

Poza tym sprzęt wygląda super i nawet bym się nie wahał gdyby nie w/w powody. Jeżeli do tego porządnie odtwarza TV to wow. W warszawskich korkach i czekając pod sklepem na żonę idealne ;-)
  • 0

#112 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:44, 16.11.2010

Próbowałem wyciągnąć sam ekran bez DVD ale było po rozmowie.
Co do mp3,mp4 - nagraj na pena i dzisiaj od 9:45 jestem w LuxMedzie w Alejach. Masz ochotę to podjedź.
Będę na parkingu Luxa. Poznasz pewnie moje auto bo za wiele w tym kolorze nie ma.

Co do ekranu to miałem na myśli jego wielkość a nie rozdzielczość. HTC to 4,3", zawsze to będzie nawigacyjka na patyku którą za każdym razem musisz chować pod siedzenie. To jest wada, zaletą jest, że sprzedasz auto a sprzęt Ci zostanie.
Wyważenie w każdej dziedzinie jest konieczne.
Co do parametrów to pisałem w poprzednich postach. Ramu jest wydaje mi się dość, co do procka nie mam pewności. Pobrałem apteczkę do wincce ale nie wiem czy jest tam soft do sprawdzenia zasobów windowsa.
mp4 nie sprawdzałem. TV śmiga płynnie.
  • 0

#113 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:17, 16.11.2010

Sorki za składnię poprzedniego posta. W trakcie pisania 5 razy coś mi przerywało i pozjadałem parę słówek.


Obejrzeć auta nie zdążyłem, rano to ja do pracy niestety na drugi koniec Warszawy. Do HD2 zamiast modyfikacji audio też nie będę przekonywał. Sam biję się z myślami i tylko podzieliłem się swoimi rozterkami. Np. "Na patyku, nie patyku" telefon i tak zawsze ma człowiek przy sobie więc problemu z chowaniem. noszeniem czegoś dodatkowego nie ma. Większy ekran to bajera o ile mowa o TV i oglądaniu filmów. Do odtwarzania muzy, czy automapy 4'3 wystarczy, a dzięki WM6 to mogę nie tylko mp3 ale i bezstratną muzę .flac odtwarzać. Dodatkowo nowsze HTC mają już wyjście HDMI więc jakby zamontować dodatkowy ekranik.......

To TV mnie jednak korci... Korci też fakt, że jest na miejscu i telefonu z kieszeni w ogóle nie trzeba wyciągać ale tu znowu głos rozsądku... taka inwestycja dla zaoszczędzenia na wyjmowaniu z kieszeni i podpinaniu kabelkiem telefonu? ;-)

Do końca nie skumałem kwestii radia. Czy dalej pracuje oryginalne hondowskie, a to navi tylko nim steruje, czy w urządzeniu jest osobny tuner? (wtedy pytanie, który lepiej odbiera?). Jak z czułością ekranu? kontrastem? Kątami patrzenia?

Co z wyświetlaczem dla temperatury klimatyzacji? ilości płyt w zmieniarce, i nawiewem? To wszystko jest w oryginalnej konsoli. Jak się ma ta alternatywa?


btw. jeszcze jedna rzecz by się mi przydała --> HOST USB. W niektórych Chińskich jest, a w tym twoim? Wejścia USB są normalne czy mini/micro?
  • 0

#114 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:19, 16.11.2010

Ioo, temat wałkowany był wielokrotnie. Radio zostaje oryginał. Zmiana tylko wyświetlacza który pokaże i ustawienie radia i klimatyzacji. No chyba, że zapuścisz inny obraz typu nawigacja, tv, dvd. Wtedy dane z radia znikają i klimatyzacji też. Ale jak zmienisz coś w ustawieniach klimy to na parę sekund pokaże się czarny popup z nastawami.
Co do patyka to przenośnia do sprzętu który przypinasz do szyby i nie ma w tym nic złego prócz konieczności demontażu za każdym razem.
  • 0

#115 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:24, 16.11.2010

Wielokrotnie, fakt i przepraszam ale to tak ważne, że jeszcze raz wolałem. Szczerze nie znałem wcześniej takiego rozwiązania.
  • 0

#116 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:40, 16.11.2010

Ioo, nie przepraszaj bo po to jest to forum.
Ponoć kto pyta nie błądzi - w tym przypadku nie wydaje bez potrzeby kasy.
  • 0

#117 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:02, 16.11.2010

sam moderowałem kiedyś fora, a tego jeszcze nie znam. Jakiś nadgorliwy moderator i dostanę banana za zadanie pytania na które już kiedyś odpowiedziano.

umiem szukać i czytać tylko z rozumieniem jeszcze bywa różnie :lol:

Kurcze, ty masz VII gen i tych sklepach na zdjęciach jest też VIII. Może i mają do VII ale czy tak samo działa już nie wiadomo.
Jak rozumiem po instalacji straciłeś fabryczne przyciski i teraz tylko na dotyk?

Czy dostęp do windowsa nieograniczony? Możesz instalować co chcesz? Jest host USB?


btw. Loo, nie Ioo :B
  • 0

#118 msnet

msnet
  • Forumowicz
  • 411 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Elegance
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2010
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:14, 16.11.2010

Po zamontowaniu ekranu nic nie straciłem. Wszystkie przyciski, manipulatory i inne urządzenia działają jak przed zamontowaniem. Zmienia się jedynie urządzenie wyświetlające. Owszem to jest dotyk ale tylko w zakresie dodatkowych urządzeń.
Dotychczasowe - fabryczne działają jak działały.
Dostęp do Windowsa jest po wgraniu specjalnego exe' ca na kartę SD. Jest host USB ale np. mysz działa dziwnie bo nie widać jej wskaźnika ale operacje klawiszem można wykonywać. Może to złe sterowniki są. Działa też wpinany w USB Bluetooth.
Opisuję tu cały czas wersję do Accorda VIII. Jednak z posiadanych informacji wynika, że do VII jest tak samo.
Mają np. coś takiego
Dołączona grafika

Tu też wymiana tylko ekranu.
  • 0

#119 loo

loo
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:wwa
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-s / executive
  • KM:190
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:Kombi / sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:39, 16.11.2010

wysłałem do nich (fedomcn) zapytanko o wersję do VII gena, foty i specyfikację techniczną.
Doczekam się odpowiedzi? ;-)

Co do hosta to chociaż żeby HDek działał i mógłbym na wyjeździe zgrywać z kamery na HD, a co za tym idzie móc pozwolić sobie na wyjazdy bez laptopa ;-) Dziecko zaś miałoby czasoumilacza w postaci biblioteki filmów dla dzieci.
  • 0

#120 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3,396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 19:13, 16.11.2010

loo, wroc na poczatek tego watka ;-)

http://www.accordklu...p=136690#136690

a link do jakis podstawowej specyfikacji jest pare postow wyzej od tego co dalem.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq