Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

VII a foteliki dla dzieci - tragedia


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
29 odpowiedzi w tym temacie

#16 bartekm2000

bartekm2000
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 11:09, 21.05.2010

Aha przypomniało mi się... tylne pasy doprowadzają mnie do szweskiej pasji... jak się zablokuje to trzeba go do zera zwinąć dopiero puszcza blokada na nic jest lekkie popuszczanie i próba ponownego rozwinięcia... u was też tak jest

Mam tak samo w ... Corolli żony, wkurzające strasznie, lewy i prawy tak samo :k . W moim Acco nie ma tego problemu, tzn. jak mocno szarpnę przy zapinaniu dzieciaka to się blokuje i trzeba zwijać do końca, przy normalnym zapinaniu jest oki.
  • 0

   6621dcd2e963f9ebm.jpg


#17 train

train
  • Forumowicz
  • 193 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2004
  • Nadwozie:Kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:04, 21.05.2010

Miejsce z tyłu nie rozpieszcza ale ja bym radził zmienić fotelik. Do tej pory też była kaszana niezależnie w jakim wozie jeśli fotelik był w formie kubełkowej. Siedzenia z tyłu są lekko pochylone i kupiłem zwykłe proste które się uformują właśnie w takiej pozycji. Na śpiącego dzieciaka dobra jest poduszeczka na szyje (nie lata mu głowa) i/lub nieco większe oparcie na wysokości głowy.
Ale i tak nie rozwiązuje to wszystkich problemów. Teraz dziaciaki jeżdżą na zwykłym podwyższeniu i jest super, aby tylko głowa była na wysokości zagłówka - nie mówiąc a omega zadowolonych minach kiedy kiedy jadą z przodu.

Co do pasów, tak, też mam tą przypadłość ale u mnie jest charakterystyczne to że blokują się tylko w tedy kiedy wyciągnę więcej niż na normalną osobę dorosłą.
Dochodzę do wniosku, że może właśnie tak ma być i jest to związane z tym, że na montowanie niektórych fotelików używa się właśnie właśnie większej długości pasów bezpieczeństwa, a dzieciak jest przypięty regulowanymi pasami z fotelika.
Tak jak w pierwszysm przypadku problem się rozwiązał po przejściu na samo podwyższenie.
  • 0

#18 mopsik

mopsik
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:04, 21.05.2010

a propos kombi i sedana.

Wiesz - odnosze to do Avensisa. Wydaje mi si9e ze kwestia jest inne umiejscowienie w plaszczyznach kanapy tylnej i foteli.
Jak wyjme foteliki to miejsca jest dosc.
  • 0
Pozdrawiam

Mopsik

#19 kuzek

kuzek
  • Forumowicz
  • 205 postów
  • Skąd:Wawa okolice
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Exe
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:41, 21.05.2010

z tym miejscem z tyłu nie jest tak tragicznie, moje dzieciaki bez problemów wytrzymały podóż 1000km jedengo dnia. Młody ma juz 5 lat i nogi trzymał op€szczone lub po prostu połozył sobie na oparciu fotela :) jak mu sie nudziło, ale fakt fotel pasażera był prawie dosuniety do samego przodu, a córka 4 lata na nóżki miała tyle miejcsa ze spokojnie nic jej nie przeszkadzało. Fak nie jest tak komfortowo jak np. w mondeo mk3, ale tragedi tez nie ma.
W sumie przez dwa tygodnie zrobiłem z rodzinka 5tys KM i nikt nie narzekał. No i ciesze sie , bo skorzane fotele to rewelacja, wygodniejsze niz w mondku.
  • 0

#20 alu

alu
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:WK
  • Silnik:3.0
  • Wersja:zwykła ;)
  • KM:218
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:03, 21.05.2010

kuzek, nie ma problemu z miejscem dopóki nie rozkładam fotelika do pozycji "do spania". Twoje foteliki nie maja już tej opcji, dlatego nie masz problemu.
  • 0

#21 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:w-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:18, 21.05.2010

trochę auto reklamy
zapraszam na www.4kid.pl

W tej chwili mam pełną gamę recaro, wkrótce bedzie concord.

a w temacie.

Niestety Acco został zaprojektowany dla kierowcy, który wozi dużo bagażu ;)
Jest mniej miejsca niż w almerze (mój poprzedni samochód)
Ale nic to.
mój syn ma prawie 6 lat, córka prawie 4.

Miałem bardzo ciekawe szkolenie w recaro jesli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Oczywiście polecam isofix - o wiele sztywniejsza konstrukcja.
Ze spaniem jest rzeczywiście problem. większe dzieci maj już foteliki zapinane pasem samochodowym. Takie foteliki nie powinny mieć dużej regulacji na spanie. Recaro zrobiło testy i w ich wyniku twierdzi że istnieje ryzyko że dziecko zapięte pasem samochodowym wyleci dołem podczas kolizji. mój syn czasem jeździ na podstawce wtedy nie ma niestety spania :(
ja mam też problem z zagłówkiem z tyłu, fotelk się o zagłówek opiera i jest trochę za pionowy. nie ma niestety możliwości podniesienia

pozdrawiam i zapraszam na zakupy. na hasło HAKP 5% RABATU
AndyK
  • 0

#22 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:35, 21.05.2010

co ty gadasz że almera (N15 i N16) większa od Accorda i to zwłaszcza kombiaka :shock: weź miarkę i zmierz nie ma takiej opcji
Co do fotelików to ja po przejrzeniu testów jestem zdecydowany na maxi cosi tobi dobry wybór?
  • 0
F1

#23 AndyK

AndyK
  • Forumowicz
  • 167 postów
  • Skąd:w-wa
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:52, 21.05.2010

w N16 z tyłu jest więcej miejsca. nie mierzyłem miarką, Widziałem jak moja żona siedziała pomiędzy tymi samymi fotelikami w N16 i w VII. Może ukształtowanie kanapy ma na to wpływ, ale więcej miejsca było.

W kwestii wyboru właściwego fotelika.
Recaro jest najlepsze :r

a terz powaznie. Warto sprawdzić jakie certyfikaty ma fotelik - standardową normę europejską mają wszystkie (ECE 44/04)
warto sprawdzić czy fotelik ma certyfikacty ADAC, DECRA itd
przykładowe certyfikaty dla jednego z fotelików recaro:
http://4kid.pl/recar...mikrofibra.html

Najlepiej spytać czy fotelik jest dostępny na rynku niemieckim. Jesli tak to musi spełniać ich nory (najbardziej rygorystyczne na świecie).
Poza tym wszelkie aspety użytkowe - zdejmowane obicie, łatwosć montowania itd itp.
oraz najwazniejsze - czy dziecku będzie wygodnie i czy się żonie podoba kolor :)

w kwestii wygodnie. Widziałem wzorcowy fotelik pod względem bezpieczeństwa. To tak jak buty narciarskie dla zawodowca - wytrzymasz w nich 2 minuty. Niestety czym dziecko ma więcej swobody w foteliku tym mniej jest fotelik dla dziecka bezpieczny.
Nie chciałbym pisać czy maxi cosi tobi jest ok czy nie. Tak to niestety jest że opinia w internecie ma dużą moc.
Ważne jest też wiedzieć jak czytać oznaczenia testu zdrzeniowego. to że fotelik otrzymał niższą notę jeśłi chodzi o ochronę np klatki piersiowej nie oznacza że jest niebezpieczny. tak to już jes w punktacjach i jedna gwiadka mniej nie oznacza że produkt jest kiepski.

pozdrawiam
AndyK
  • 0

#24 mopsik

mopsik
  • Forumowicz
  • 54 postów
  • Skąd:Gdańsk
  • Silnik:2.0
  • Wersja:comfort
  • KM:155
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2003
  • Nadwozie:kombi
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:13, 21.05.2010

ja kupowalem fotelik po przejrzeniu testow ADAC na niemieckich stronach i dlatego mam Cybex Solution
  • 0
Pozdrawiam

Mopsik

#25 alu

alu
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:WK
  • Silnik:3.0
  • Wersja:zwykła ;)
  • KM:218
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:55, 21.05.2010

Co do fotelików to ja po przejrzeniu testów jestem zdecydowany na maxi cosi tobi dobry wybór?

Tak. Ja mam Maxi Cosi Priori i żałuje, że nie dopłaciłem do Tobi, bo dużo wygodniej się dziecko wkłada i zapina (odstające szelki) i dużo łatwiej mocuje (chyba, że nie będziesz przekładał, ale z tego co się orientuje to będziesz). Wiem, bo mój kolega ma Tobi.
Minus jest taki dokładnie jak w Priori. Ten fotelik jest głęboki. Dziecko będzie miało mało miejsca na nogi :(
  • 0

#26 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:38, 21.05.2010

w jakim sensie mało miejsca na nogi? krótkie siedzisko fotelika... czy... :?:
  • 0
F1

#27 bartekm2000

bartekm2000
  • Forumowicz
  • 224 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:2001
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 21:02, 21.05.2010

tu są wyniki testów fotelików przeprowadzone przez ADAC w 2006r. : http://www.nowe.moje....pl/cms/?id=569
  • 0

   6621dcd2e963f9ebm.jpg


#28 alu

alu
  • Forumowicz
  • 191 postów
  • Skąd:WK
  • Silnik:3.0
  • Wersja:zwykła ;)
  • KM:218
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:E61
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:25, 22.05.2010

w jakim sensie mało miejsca na nogi? krótkie siedzisko fotelika... czy... :?:

Nie siedzisko nie jest krótkie. Chodzi o to, że cały fotelik jest głęboki więc zajmuje dużo przestrzeni między oparciem tylnej kanapy a oparciem przedniego fotela. Odstęp między fotelikiem, a przednim oparciem jest wystarczający na nogi dziecka, do czasu do kiedy fotelik jest w pozycji siedzącej, a nie półleżącej. Kiedy jest w półleżącej, jest dramat, o którym napisałem w pierwszym moim poście w tym temacie = nie ma co zrobić z nogami dziecka.
  • 0

#29 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 23:05, 24.05.2010

pisałem już odpowiedź jak napisałeś o wieku :-) dobre pytanie ale w sedanie chyba jest biodrowy... to gdzie w kombi jest mechanizm od 3 środkowego pasa :?:

Edit kto by tam na pasy z tyłu patrzył zwłaszcza że po środku nigdy nikt nie jechał...
Aha przypomniało mi się... tylne pasy doprowadzają mnie do szweskiej pasji... jak się zablokuje to trzeba go do zera zwinąć dopiero puszcza blokada na nic jest lekkie popuszczanie i próba ponownego rozwinięcia... u was też tak jest ?? nie wiem może to przez to że nie używane nigdy były :?: ja dopiero od niedawna z tyłu wożę 3 pasażera :-) no i żona migrowała na tył i również narzeka...


właśnie tydzień temu zdecydowałem się przez to pociąć fotelik zamiast ciąć pas-tak sie zblokował i chował coraz bardziej, że wszystko napięte było do granic wytrzymałości-fotelik (fatalny poszedł do śmietnika) :db -to był zakup mojej żony :B

Poprzednio jeździłem Galaxy mk2. Płaska podłoga- 7 pełnych foteli-każdy miał regulowane oparcie- z tyłu można spać na podłodze w poprzek...dużo by tu jeszce chwalić.
Moja córka (3letnia) nie miała żadnych szans nawet kopnąć w fotel kierowcy-a teraz zakłada mi nogi na uszy prawie :k

Więc albo wygodnie albo :vtec:
  • 0

#30 Yogas

Yogas
  • Forumowicz
  • 110 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2,0
  • Wersja:Comfort
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 12:05, 30.05.2010

trochę auto reklamy
zapraszam na www.4kid.pl

W tej chwili mam pełną gamę recaro, wkrótce bedzie concord.

a w temacie.

Niestety Acco został zaprojektowany dla kierowcy, który wozi dużo bagażu ;)
Jest mniej miejsca niż w almerze (mój poprzedni samochód)
Ale nic to.
mój syn ma prawie 6 lat, córka prawie 4.

Miałem bardzo ciekawe szkolenie w recaro jesli chodzi o bezpieczeństwo dzieci. Oczywiście polecam isofix - o wiele sztywniejsza konstrukcja.
Ze spaniem jest rzeczywiście problem. większe dzieci maj już foteliki zapinane pasem samochodowym. Takie foteliki nie powinny mieć dużej regulacji na spanie. Recaro zrobiło testy i w ich wyniku twierdzi że istnieje ryzyko że dziecko zapięte pasem samochodowym wyleci dołem podczas kolizji. mój syn czasem jeździ na podstawce wtedy nie ma niestety spania :(
ja mam też problem z zagłówkiem z tyłu, fotelk się o zagłówek opiera i jest trochę za pionowy. nie ma niestety możliwości podniesienia

pozdrawiam i zapraszam na zakupy. na hasło HAKP 5% RABATU
AndyK


Andyk bylbym zainteresowany kupnem fotelika 9-36kg bo musze kupic drugi bo mi sie nie chce przepinac. Moglbys polecic jakis model?
  • 0

Do 27.04.2010 F18B2
Od 29.04.2010:





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq