Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

potrzebuje obudowy do zarowek wewnatrz samochodu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:02, 25.04.2010

mianowicie chodzi mi o obudowy zarowek
1 w podswietleniu deski rozdzielczej sa to zarowki T3, 3W zarowek oryginalnych nie da sie kupic kupilem inne podobne, potrzebuje jeszcze pasujace obudowy do tych zarowek i do deski rozdzielczej
2 obudowy na zarowke z wasem do podswietlenia przyciskow takich jak halogeny, przycisk awaryjny itp

nie moge ich w zaden sposob namierzyc na allegro

prosze o pomoc
  • 0

#2 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 14:24, 25.04.2010

Witam,
zarówki kupisz w ASO za 23,94zł (niebieska podstawka) tez szukałem az w koncu musialem kupic bo takich nie maja , są ale 2,3W co chodzi o oprawki to tez sa do dostania ja osobiscie kupielm tylko ze innego koloru ale pasuja, za ~1zł/szt aco chodzi o oprawki do zarówek z wąsem tez są do dostania za 50gr/szt.
Jak Ci to nie robi roznicy to mozesz kupic sobie oprawki + zarowki 2,3W i zmienic w calosci roznicy duzej nie ma praktycznie nie zauwazalna, wiem bo sprawdzałem to, a mozesz zaoszczedzic za opraki dasz 5zł(bo 5 jest potrzebnych) za zarokwi cos ok.1,5szt tyle ja placilem bo kupielm w rezerwe...
  • 0

#3 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:31, 26.04.2010

ale gdzie ty to kupiles? bo juz w koncu nie wiem
na allegro?
mozesz podac jakies linki??
  • 0

#4 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:00, 26.04.2010

mianowicie chodzi mi o obudowy zarowek
1 w podswietleniu deski rozdzielczej sa to zarowki T3, 3W zarowek oryginalnych nie da sie kupic kupilem inne podobne, potrzebuje jeszcze pasujace obudowy do tych zarowek i do deski rozdzielczej
1 obudowy na zarowke z wasem do podswietlenia przyciskow takich jak halogeny, przycisk awaryjny itp


Rozumiem, że chodzi o deskę w Twoim aucie... Do podświetlenia zegarów są zamienniki diodowe T5/R5 natomiast do przycisków są T3/R3. Jeśli potrzebujesz tylko oprawki to kup najtańsze wyciągnij diodę i włóż żarówkę którą masz.

nie moge ich w zaden sposob namierzyc na allegro


Coś słabo szukałeś :-P :
T5/R5 - http://www.allegro.p...ange_view=Pokaż
T3/R3 - http://www.allegro.p...ange_view=Pokaż
  • 0

#5 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:24, 26.04.2010

Ja to kupiłem na "wolumenie" co chodzi o zamienniki LED osobiście nie polecam mi sie ten patent nie podoba ale to tylko moje zdanie
  • 0

#6 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 16:24, 26.04.2010

Rozumiem, że chodzi o deskę w Twoim aucie... Do podświetlenia zegarów są zamienniki diodowe T5/R5 natomiast do przycisków są T3/R3. Jeśli potrzebujesz tylko oprawki to kup najtańsze wyciągnij diodę i włóż żarówkę którą masz.


jak kupowalem zarowki do podswietlenia zegarow to to byly zarowki typu T07 a nie T05

czy jestes pewny ze tu chodzi o T05?
  • 0

#7 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:19, 26.04.2010

Wyślij mi adres mail'owy na priva to prześlę Ci porównanie żarówek/oprawek - kiedyś pytał mnie jeden forumowicz o coś podobnego i te fotki (wraz z opisem) rozwiały jego wątpliwości...
  • 0

#8 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 17:37, 26.04.2010

jednym slowem obie te oprawki i w podswitleniu deski jak i przyciskow zastapiles jedna oprawka od diody T5? Tak? Fajnie!!

jest to naprawde ciekawa koncepcja bo ja juz powoli nie daje rady.
Chodzi mi o to ze wolalbym miec zarowki tak jak jest w oryginale ale.... no wlasnie oryginalne zarowki moge kupic tylko w ASO czyli odpada bo nie wydam tyle kasy,
nie oryginalne moge kupic T7 ktore sa bardzo podobne jednak nie identyczne i w oryginalne oprawki troche kiepsko pasuja, ponadto oprawki te sa juz zurzyte i lamia sie podczas wciskania T07 w efekcie czego zdejmuje zegary w moim acco nie mal na czas bo musze poprawic jakas zarowke

podaj mi jeszcze link do najlepszej wg ciebie diody swiecacej na bialo w mozliwie najbardziej zblizony sposob do oryginalnej zarowki.

Twoja pomoc zostanie nagrodzona :-)
  • 0

#9 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:07, 26.04.2010

jednym slowem obie te oprawki i w podswitleniu deski jak i przyciskow zastapiles jedna oprawka od diody T5? Tak? Fajnie!!

W podświetleniu pokręteł, wyświetlacza przebiegu i zegarka, żarówki zastąpiłem diodami T5 i wygląda to tak:
Dołączona grafika Dołączona grafika
W przyciskach, żarówki zastąpiłem diodami T3:
Dołączona grafika
(zdjęcia robione komórką i nie oddają pełnego efektu)

podaj mi jeszcze link do najlepszej wg ciebie diody swiecacej na bialo w mozliwie najbardziej zblizony sposob do oryginalnej zarowki.


Jak widać na zdjęciach powyżej samych zegarów nie podświetlałem diodami tylko użyłem tarcz Indiglo. Wydaje mi się, że diody nie dadzą rady równomiernie oświetlić całych zegarów i trzeba by coś kombinować z dokładaniem dodatkowych diod.
W Twoim przypadku najlepiej kupić odpowiednią żarówkę w jakimś elektronicznym sklepie, którą będzie się dało włożyć w oprawkę.
Jeśli jednak zdecydujesz się na diody to kup w technologii SMD np. takie:
http://allegro.pl/it...magajacych.html

Twoja pomoc zostanie nagrodzona :-)

Wystarczy, że pomogę :-P
  • 0

#10 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:22, 26.04.2010

aha
wiec jednak radzisz pozostac przy zarowkach
w zasadzie oprawki moge kupic nie kosztuje mnie to zbyt wiele, dobiore zarowki i powinno byc ok, tylko ze to juz raczej a nawet napewno nie beda 3Watowe i czy wtedy bedzie wszystko ok? czy beda odpowiednio dobrze podswietlaly tarcze itp

nie chce kombinowac i bawic sie w piorunujace efekty bo i tak oryginalny sposob podoba mi sie najbardziej, chce to zrobic i zapomniec o tym
  • 0

#11 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:51, 26.04.2010

Tu masz rozmieszczenie poszczególnych żarówek w zegarach:
- kolor czerwony to żarówki/diody odpowiadające za kolor podświetlenia zegarów
- kolor zielony to kierunkowskazy
- kolor żółty poszczególne kontrolki
- kolor biały to podświetlenie wyświetlacza przebiegu
Dołączona grafika

Te zaznaczone na czerwono to są te które dają kolor pomarańczowy/bursztynowy w zegarach. Jest ich pięć i jak to są żarówki to dają radę. Według mnie jak nie chcesz kombinować to kup żarówkę (najlepiej 3W) włóż w oprawkę i po kłopocie. Poszukaj, na pewno gdzieś dostaniesz 3W. Jak będzie problem to weź inną i sprawdź jak będzie świecić.
  • 0

#12 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 19:12, 26.04.2010

kurcze ale ja to rozbieram w 10sekund dostaje sie do tych zegarow i robie tam co che
zarowki 3W tez mam kupilem 7 razem z kierunkami
klopot jest tylko w tym ze oryginalne oprawki nie sa tak dobrze spasowane do dostepnych zarowek 3W T07
ponadto w moim przypadku te oprawki sie juz lekko powykruszaly i trzymaja zarowke oraz sie w zegarach coraz gorzej powogujac to ze czasem ktoras nie laczy

reasumujac potrzebuje oprawki ktora wejdzie w dziure do podswietlenia tarczy i bedzie tak jak powinna trzymac zarowke
  • 0

#13 kamil.ekonom

kamil.ekonom
  • Forumowicz
  • 305 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:47, 26.04.2010

reasumujac potrzebuje oprawki ktora wejdzie w dziure do podswietlenia tarczy i bedzie tak jak powinna trzymac zarowke


To spokojnie możesz kupić najtańsze diody np. takie:
http://www.allegro.p...do_zegarow.html
wyciągnąć z oprawki diodę i włożyć żarówkę (ze stykami powinieneś dać sobie radę bez większych problemów).
Zostaje już tylko jedno pytanie: czy te żarówki co masz wejdą w te oprawki z diod? Ale na to Ci już nie odpowiem bo nie sprawdzałem - musisz sam się przekonać...
  • 0

#14 grzegorz1982

grzegorz1982
  • Forumowicz
  • 935 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2007
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 20:33, 26.04.2010

Jeśli nie chcesz wydawać kasy na oryginalne żarówki w ASO to kup oprawki i żarówki 2,3W i różnicy nie zauważysz gołym okiem a za 20zl będziesz miał wszystkie żarówki wraz z oprawkami i jeszcze na browarka starczy ;-)
Jak nie będziesz mógł kupić oprawek czy żarówek napisz na PW
  • 0

#15 tomahawk5000

tomahawk5000
  • Forumowicz
  • 691 postów
  • Skąd:Sochaczew
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 18:11, 27.04.2010

ale to forum jest fajne :) i fajnych mam forumowiczow :)
dzieki chlopaki za pomoc
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq