Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

dziwnie przyspiesza


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:37, 11.11.2008

Witam. Mam taki problem którego sam nie mogę rozgryźć,dlatego zwracam się z prośbą o pomoc do Was.
Problem objawia się w ten sposób ,że gdy np.wyprzedzam i ostro przyspieszam to wciskam pedał szybko lecz stopniowo i w momencie wyprzedzenia w celu wyrównania prędkości odpuszczam pedał gazu to jest wyczuwalny moment w którym auto szybciej przyspiesza niż kiedy był mocniej wciśnięty pedał gazu.Więc wnioskuję z tego że moje autko potrafi szybciej przyspieszać lecz ciężko wyczuć ten moment w czasie przyspieszania.Myślałem że wciśnięcie pedału gazu = maksymalne przyspieszenie :cry: .Ma ktoś jakiś pomysł ? Ostatnio chodzi mi po głowie wyrzucenie rezonatora,ponoć jest trochę głośniej lecz sprawniej się wkręca na obroty
Live Fast Love Hard Die Young

#2 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:42, 11.11.2008

jak dla mnie sprawdź filtr powietrza i cały dolot czy nie jest zapchany. Możliwe też ze świece coś już niedomagają. Może też być problem z filtrem paliwa.

#3 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:51, 11.11.2008

świece nowe NGK, kable nowe SENTECH, f.pow. nowy NIPPON ,f.pal. nowy FRAMM ,olej nowy VALVOLINE , w dolot za filtrem nie zaglądałem ale wątpie żeby coś tam było ,zdechła mysz ;-)
Live Fast Love Hard Die Young

#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:54, 11.11.2008

To zobacz jeszcze czy przepustnica działa prawidłowo. A co do dolotu to pamiętaj ze w niej też sie syf zbiera

#5 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:03, 11.11.2008

Z przepustnicą to już grubsza robota,mam już uszczelkę i instruktarz postępowania ,tylko muszę się jeszcze zebrać na odwagę :oops:
Live Fast Love Hard Die Young

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 12:07, 11.11.2008

Nie bój nic tylko delikatnie i z głową. jak będziesz demontował przepustnice mniej trochę benzyny i szmatkę o od razu wyczyść kolektor wewnątrz.

#7 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:16, 11.11.2008

postaram się to zrobić w tym tygodniu, jak by ktoś miał inne pomysły lub opinie to chętnie wysłucham ,wymienię ,sprawdzę ,problemik jest bardzo wkurzający :evil:
Live Fast Love Hard Die Young

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:22, 11.11.2008

Ja również stawiam na przepustnicę miałem tak w Nissanie.

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:48, 11.11.2008

wystarczy zdjac rure od dolotu i zobacz czy przepustnica otwiera sie prawidlowo do maksymalnego otwarcia, wystarczy ruszac dzwigienka do ktorej jest przymocowana linka, Przy okazji posluchaj mlodego i ja wyczysc, naprawde nie jest to trudna robota.

#10 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:26, 12.11.2008

i tak trzeba będzie zrobić,jak coś zepsuję to pomożecie :mrgreen:
Live Fast Love Hard Die Young

#11 badyl

badyl
  • Forumowicz
  • 53 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:57, 12.11.2008

czasem tak bywa ze przy max. otwartej przepustnicy auto jedzie dobrze a gdy troche odpuscisz to jakby dostało troche kopa.Wydaje mi sie ze moze to byc spowodowane tym i mieszanka przy max.otwarciu jeszt przedmuchiwana z dolotu do wydechu a jak troche odpuscisz gaz to mieszanki zostaje troche wiecej w cylindrze i z tąd ten efekt.
Czyszczenie przepustnicy moim zdaniem nic nie da.

#12 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:04, 12.11.2008

moim zdaniem czyszczenie przepustnicy tez nic nieda, bo ja zjezdziłem wiele aut i praktycznie w kazdym bylo takie zjawisko.

#13 Remas

Remas
  • Forumowicz
  • 29 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:10, 12.11.2008

Tak na moje oko to po prostu zalewasz świece. Duża dawka paliwa i powietrza niekoniecznie jest od razu spalana. Podczas takich manewrów silnik powinien być wkręcony na obroty tak od 3,5 min. Jak nie ma odpowiednich obrotów to wlewasz w niego za dużo paliwa a silnik nie jest w stanie tego przełknąć i potrafi po odjęciu gazu nadmiar mieszanki i nową mieszankędopalać do końca. Tak sądzę. :mrgreen:
Remas

#14 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5,948 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 09:09, 13.11.2008

Przy okazji posluchaj mlodego i ja wyczysc, naprawde nie jest to trudna robota.


Wiem jak zdjąc przepustnice, tylko przez nią przepływa chyba płyn chłodniczy i nie wiem który przewód mam scisnąć aby nie lał mi się płyn chłodniczy. Zrobi ktoś fotke i zaznaczy który przewód doprowadza chłodzenie na obudowe przepustnicy? A może nie jest tak jak mówie ? :roll:

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#15 c18nz

c18nz
  • Forumowicz
  • 11 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:07, 13.11.2008

o tym zalewaniu świec już 2 razy czytałem na innym forum,kolega założył jakiś regulator ciśnienia i ponoć mniej mu pali i lepiej przyspiesza.
Live Fast Love Hard Die Young




IPB Skin By Virteq