Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Światła - funkcja AUTO

VIII swiatla AUTO

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
153 odpowiedzi w tym temacie

#61 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:58, 13.03.2018

Witam mam pytanie dotyczące doświetlania zakrętów. Po włączeniu silnika zapalają mi się automatycznie światła mijania ( ksenony) - świecą bez względu na ustawienia świateł. Przez kilka sekund przy skręconej kierownicy w zależności od od strony zapala się doświetlanie zakrętów. Później światła te gasną i już się nie zapalają. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem. Proszę o pomoc. Z góry dzięki..


  • 0

#62 Burzowy

Burzowy
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:12, 13.03.2018

Witam mam pytanie dotyczące doświetlania zakrętów. Po włączeniu silnika zapalają mi się automatycznie światła mijania ( ksenony) - świecą bez względu na ustawienia świateł. Przez kilka sekund przy skręconej kierownicy w zależności od od strony zapala się doświetlanie zakrętów. Później światła te gasną i już się nie zapalają. Czy ktoś spotkał się już z takim problemem. Proszę o pomoc. Z góry dzięki..

Czekaj czekaj czegoś nie rozumiem masz zapewne auto po lifcie? Tę doświetlenie zapala się jak : właczasz kierunki,jak mocniej skrecisz kierownicę i dwa naraz jak jedziesz na wstecznym.

Użytkownik Burzowy edytował ten post 20:13, 13.03.2018

  • 0

#63 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 20:33, 13.03.2018

A potem jak ręcznie włączysz światła to doświetlanie działa ?


  • 0

#64 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:02, 14.03.2018

tak zgadza się.  tylko światło to zapala się tylko po uruchomieniu silnika, a po 15 s gaśnie oczywiście jak spełnione są warunki , o których Pisałeś. Jak wyjeżdżam z garażu to wtedy doskonale to widać. skręcona mocno kierownica świeci przez krótki czas później gaśnie samoistnie. bez względu czy skręcam koła, czy uruchamiam kierunkowskaz już się nie zapala. może jest to wina ustawienia automatycznych świateł, które uruchamiają się bezpośrednio po odpaleniu samochodu.?


światła zapalają się automatycznie po odpaleniu samochodu. ingerencja dźwignią zmiany świateł nic nie wnoszą i nie zmieniają


  • 0

#65 Burzowy

Burzowy
  • Forumowicz
  • 201 postów
  • Skąd:Ciechanów
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2011
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:48, 14.03.2018

Sprawdzę jak to u mnie działa i napisze
  • 0

#66 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 21:10, 14.03.2018

U mnie (ciemny garaż) na pewno po odpaleniu światła nie zapalają się - oczywiście wyłączone.

Więc jakaś ciekawostka z tym chwilowym zapalaniem się świateł.

 

Sprawdź  czy  zapalają  się  też  gdy  jest  jasno.

 

Może (u Ciebie) były dokładane światła dzienne, albo jakieś ledy z przekaźnikiem ?

 

Układ jest czuły.

Ostatnio coś dłubałem (przy światłach i nie tylko) i zostawiłem bardzo lekko skręcone koła (o czym nie wiedziałem) - po zapaleniu świateł działało jedno doświetlenie cały czas, a drugie tylko gdy włączałem kierunek. Myślałem, że coś  namieszałem w elektryce - wyprowadzając samochód wyprostowałem koła i po problemie.


  • 0

#67 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 10:41, 15.03.2018

Poprawne działanie doświetlania w polifcie jest takie, że załącza się tylko przy włączonych światłach mijania (czy to ręcznie czy przez funkcję AUTO). Doświetlanie w lewo czy prawo jest wyzwalane przez odpowiednio duże skręcenie kierownicy lub włączenie migacza przy prędkości bodajże poniżej 40km/h. Oba doświetlenia załącza włączenie biegu wstecznego. Działa tak długo jak jest obecny czynnik wyzwalający (skręcenie kierownicy, migacz, bieg wsteczny).

 

Co do działania funkcji świateł AUTO to po prostu samo załącza światła mijania i je gasi w zależności od natężenia oświetlenia (wg. mnie mierzone jest światło padające z góry). Jest to czułe i reaguje bardzo szybko bez zbędnej zwłoki - nawet przejeżdżając ze znaczną prędkością przez krótki tunel zdąży włączyć i wyłączyć światła. Na pewno nie włącza na chwilę świateł przy włączaniu zapłonu jeśli jest wystarczająco widno.

Jeśli komuś działa to inaczej to albo coś jest popsute lub coś było "grzebane" (przerabiane/dokładane) w instalacji.


  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#68 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:44, 15.03.2018

:diabel: jest ok. ustawiłem na pozycję auto i doświetlanie działa tak jak Pisaliście wcześniej na wstecznym obie strony i przy skręconych kołach w zależności od kierunku. Uf ulga a myślałem, że coś jest skopane.  a jeszcze mam pytanie odnośnie świateł drogowych i trybu auto. Jak one działają. Czytałem Wasze wcześniejsze posty i chyba muszę u siebie jeszcze przetestować ustawienia. próbowałem wcześniej podczas wieczornej jazdy sprawdzić ale coś nie działało. Zapaliłem drogowe i gdy z naprzeciwka jechał samochód to nie zmienił swiateł na mijania. zapaliło się na desce rozdzielczej światło świateł drogowych Niebieskie. a nie jak piszecie zielone z A.


  • 0

#69 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 22:09, 15.03.2018

Na drogowych to nie działa. Działa tylko na mijania.

 

A jak działa ?

 

Na początek zobacz (w ciemnym garażu) czy gdy ustawisz pokrętło na ,,auto" to na tablicy zapali się kontrolka świateł i zielony znaczek ,,A" po prawej.

Jeśli tak to funkcję masz włączoną.

Jeśli nie to trzeba ją uruchomić - np przytrzymując przycisk na lusterku wstecznym przez ok 18 sekund (lampka zielona ma błysnąć jeden raz). Jak przytrzymasz dłużej to lampka błyśnie dwa razy i system znowu będzie wyłączony.

 

Inaczej może być uruchomiony przytrzymaniem dźwigni świateł (w górnej pozycji, jak do błyskania drogowymi) przez kilka sekund.

 

Jak już będziesz miał  uruchomiony to aby zobaczyć jak działa - jedziesz w ciemne miejsce (cały czas na mijania) i drogowe mają się załączyć (prędkość powyżej 40), jak zwolnisz albo system (,,kamera") wyczai jakieś światła (np innego samochodu lub oświetlenie uliczne) to drogowe zmienią się na mijania.

 

Jak przy zapalonej ,,A" mrugniesz drogowymi to system przestaje działać i trzeba go aktywować.


  • 0

#70 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:30, 16.03.2018

dzięki za podpowiedź idę testować i dam znać o rezultatach.Pozdro :zoltek:


  • 0

#71 klosz007

klosz007
  • Forumowicz
  • 1706 postów
  • Skąd:Łódź
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Sport Tech
  • KM:211
  • Paliwo:PB
  • Rok:2017
  • Nadwozie:V37
Reputacja: 25
Super

Napisano 13:58, 16.03.2018

Jest dokładnie jak kolega wyżej opisał - w polifcie automatyczne drogowe to zielone A. Aby się A włączyło to muszą być włączone światła mijania (poprzez funkcję AUTO a nie ręcznie) i musi być calkiem ciemno. Tu zwracam uwagę że załączenie świateł mijania przez funkcję AUTO nie jest tożsame z aktywowaniem się automatycznych drogowych. Światła mijania załączają się automatycznie nawet w słońcu jeśli jest nisko bo wg. mnie sprawdzane jest światło padające z góry. Zaś automatyczne drogowe aktywują się gdy kamera patrząca do przodu widzi że jest zupełnie ciemno a to nie zawsze idzie w parze. Poza tym aby drogowe się załączyły automatycznie (gdy już A się świeci) to prędkość musi być chyba powyżej 40km/h. U mnie w garażu automatyczne światła mijania załączają się od razu (bo od góry jest ciemno) ale zielone A nie chce bo kamera widzi światło reflektorów odbite od ściany garażu i nie uznaje że to jest wystarczająco ciemno aby drogowe można było włączać.

 

Gdy drogowe się już załączą to pojawia się niebieska kontrolka (jak w każdym innym aucie).

 

Funkcję automatycznych drogowych można permanentnie aktywować/deaktywować przyciskiem na lusterku, jak kolega opisał. Tymczasowo można krótkim błyśnięciem drogowymi - ponowne odblokowanie przez przytrzymanie manetki przez min. 5 sekund lub wyłączenie i włączenie świateł mijania. Można też po prostu przestawić wyłącznik na sztywno na światła mijania - wtedy ani automatyczne światła mijania ani drogowe nie działają.

 

Automatyczne drogowe działają bardzo dobrze - włączają i wyłączają się zawsze kiedy potrzeba. Denerwują jednak kierowców za górką czy za zakrętem bo dopóki kamera nie zobaczy ich świateł to automat trzyma drogowe do ostatniej chwili a tamci potrafią już nerwowo mrugać żeby je zgasić.

Kamera widzi też czerwone światła przed sobą i gasi drogowe aby nie oślepiać z tyłu. I jakoś magicznie potrafi odróżnić latarnie uliczne od reflektorów.


Użytkownik klosz007 edytował ten post 15:13, 16.03.2018

  • 0

Pozdrawiam,

Zbyszek

 

Infiniti Q50S 2.0t Sport Tech '17 <- HA VIII CU2 2.4 Executive '11 (polift) <- HA VII CL9 2.4 Executive '05 <- HA VI CG8 1.8i LS 4D '02 <- HA V CE8 2.0i ES '97 <- Fiat Tempra 1.6 i.e. S '95


#72 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:38, 17.03.2018

teraz jasne. byłem wczoraj wieczorem w garage i usiłowałem  załączyć Automatyczne drogowe bez rezultatu. pomimo różnych ustawień przełącznika świateł nie udało mi się ich włączyć. nie świeciła się też kontrolka A długie. dziś wieczorem pojadę do lasu i tam sprawdzę i dam znać . dzięki za konkretne podpowiedzi


  • 0

#73 KulawyJohn

KulawyJohn
  • Administrator
  • 1615 postów
  • Skąd:KSU powiat suski
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Type-S
  • KM:201 z groszami
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CU2
Reputacja: 53
Wzorowa

Napisano 13:47, 17.03.2018

W przedliftach tego nie ma?

Szczerze mówiąc pierwszy raz w życiu czytam o takim mechanizmie... :)
Człowiek się ciągle czegoś nowego uczy :-D
  • 0

Pozdrawiam Grzegorz - górolicek śmiesek :)
Moja "Czarnula"

"Być górolem - to nie po górolsku godać.
Górolsko ślebodę trza tajsi w sercu chować!
Nie tyn jest górolem, co mo parzynice,
Nie tyn, komu gorset zdobio łostrężnice.
Jeno tym górolem, kto w górach serce swe łostawił,
W wąziutki szczelinie granitym zastawił"


#74 piasek101

piasek101
  • Forumowicz
  • 784 postów
  • Skąd:piaski
  • Silnik:2.0
  • Wersja:lifestile
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 39
Super

Napisano 20:58, 17.03.2018

Wg mnie w przedliftach może tego nie być - niestety nie mam jak sprawdzić.

[edit] Sprawdź czy masz kamerę przed lusterkiem.

 

 pomimo różnych ustawień przełącznika świateł nie udało mi się ich włączyć. nie świeciła się też kontrolka

Jak nie zaświecisz ,,A" to funkcja nie zadziała.

 

Pomimo tego, że już kilka razy ustawiałem to ,,A" nie pamiętam na 100% jak robić. Na pewno działałem przyciskiem przy lusterku do pierwszego mrugnięcia (tak jak pisałem) - oczywiście zielona lampka (przy lusterku) ma się świecić.

A czego nie pamiętam - czy światła mają być włączone czy nie (jak włączone to na pozycji auto), wydaję mi się, że mogły być wyłączone. Pewnym jest, że działałem w garażu, więc było ciemno.

 

Jak nikt nic nie dopisze to specjalnie jutro przetrenuję procedurę.

 

[edit] Przetrenowałem.

Zakryłem kamerę - zasłaniając ją wewnątrz samochodu (tak na wszelki wypadek aby wykluczyć odbijanie się światła od gratów garażowych). Zamknięty ciemny garaż - tez profilaktycznie (gdy jest jasno to żadne z dwóch auto nie działa).

 

Miałem aktywną funkcję (A).

 

Jej zawieszanie - światła włączone, (A) świeci - błysnąć długimi (A) gaśnie (funkcja automatycznych drogowych nie działa). Przytrzymać ,,błyśnięcie drogowymi" tak ok 4 sekundy (lub dłużej) funkcja aktywna (A) świeci.

 

Wyłączanie (A) - światła  wyłączone - przytrzymać przycisk na lusterku do dwóch mrugnięć (tak jak pisałem) - przy włączeniu świateł  na pozycji auto (A) nie świeci, przyciągnięcie przełącznika drogowych też jej nie uruchamia.

 

Włączenie (A) - światła wyłączone - przytrzymać przycisk na lusterku do jednego mrugnięcia - przy włączeniu na  auto (A) świeci.


Użytkownik piasek101 edytował ten post 09:31, 20.03.2018

  • 0

#75 jedrzejek997

jedrzejek997
  • Nowy
  • 11 postów
  • Skąd:szczecin
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:154
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:45, 20.03.2018

rozumiem, że światła ustawione są na pozycji auto. Wcześniej sprawdzałem działanie doświetlania zakrętów i działa mi tylko w pozycji auto. dziś wieczorem za Twoja radą sprawdzę jak Ty w garażu zasłaniając kamerę przy lusterku. Wcześniej próbowałem uruchomić wciskając przycisk przy lusterku i nic nie działało gasła lub zapalała się jedynie kontrolka zielona przy lusterku, natomiast na desce rozdzielczej żadnego efektu. Zrobię jak Napisałeś i dam znać. Dzięki za podpowiedź. :diabel:Pozdro.


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII, swiatla, AUTO

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq