Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Wewnetrzny przegub Honda Accord V 96' 1.8 F18a3


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 20:55, 08.04.2010

Witam , poszukuje jakiegoś namiaru na lewy (najlepiej oba) przegub od strony skrzyni biegów .

Jakis numer OE badź jakiejkolwiek firmy .

Mam straszny luz w ukladzie napedowym a dokladnie z lewej . Zewnętrzne przeguby już sa wymienione.Teraz pora na wewnetrzne ale nie mogę takowych namierzyć .

Pomoże ktoś ?
  • 0

#2 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 10:46, 09.04.2010

w czym Ci pomóc?
będziesz zamiawiał części bezpośrednio w fabryce Hondy z pominięciem ASO?

w sklepie podajesz VIN i nazwę części, a oni sprzedadzą Ci właściwą (bynajmniej) część
każdy zamiennik każdego producenta zamienników ma inny numer
  • 0
AK

#3 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:52, 09.04.2010

Tak , tylko ze tego przegubu nie można namierzyć w zamienniku . Bynajmniej intercars , fota.sa


Chodzi mi o to czy komuś udało się zdobyć zamiennik oryginału i żeby podzielił się numerem tej częsci.
  • 0

#4 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 15:25, 09.04.2010

rzeczywiście do V gen. nie ma zamienników w sklepach (a myślałem że jak mi padną, bo już strzelają, to se pójdę do sklepu i kupię...)
pozostaje allegro albo zakupy w ASO...
  • 0
AK

#5 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:22, 09.04.2010

Ja kupiłem u tego gościa, trochę drogo ale jak potrzebny to co zrobić. Akurat ta aukcja się skończyła ale można zadzwonić i się zapytać czy jest lub kiedy będzie.
http://moto.allegro....awa_montaz.html
  • 0

#6 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:26, 10.04.2010

Są zamienniki ale do modeli do 96roku .


wiem ,bo pracuje w sklepie z częściami .Inaczej bym nie zadawal tutaj takiego pytania.
  • 0

#7 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 20:37, 10.04.2010

jak pracujesz w sklepie z częściami, to pewnie wiesz, że V gen. po lifcie, to w katalogach VI gen., a silnik 1.8 to 1.9, ale czy jesteś na 100% pewien, że przeguby do wersji przed liftem nie pasują do poliftowej?
  • 0
AK

#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:12, 10.04.2010

Oczywiście wiem :)

Fota ma dobre dane tylko ic twierdzi ze 1.8 to 1.9 a f18a3 to f19a3;p

A twierdze ze nie bedą pasowac gdyz zewnętrzne nie pasuja na 100&. więc półośki sa inne.
  • 0

#9 Maryś

Maryś
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Prelude
  • KM:200?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:BB8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:26, 10.04.2010

nici_EZG, A czym to różni się przedlift / polift że nie pasują? Skoro silnik ten sam, skrzynia ta sama, piasty zapewne tez to musi pasowac.. Tym bardziej wewnetrzny.
  • 0

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 00:34, 11.04.2010

Też mnie to zastanawia :-| Jak szukałem przegubu wewnętrznego do siebie to gościu na szrocie zapewniał mnie,że będzie pasowało. W końcu go nie kupiłem na tym szrocie ale pożyczałem od nich półoś pośrednią na podporze silnika żeby sprawdzić czy to przypadkiem nie luz na frezach odpowiada za bicie w kirownicy i mój przegub wewnętrzny z rocznika 95 pasował idealnie na półoś pośrednią z rocznika 97. Lecz nie będe się spierał bo jestem laikiem w tej kwesti i kolega zapewne wie lepiej skoro prcuje w sklepie. Tak na marginesie to dopiero teraz się dowiedziałem, ze cześci się różnią w wersjach przed i po lifcie :roll: Własnie jedzie do mnie zacisk hamulcowy kupiony z rocznika 97 i mam nadzieję, że będzie pasował :!: Tak na marginesie wymieniłem oba wewnętrzne przeguby jakis miesiąc temu a wczoraj zaóważyłem, ze kierownica znowu zaczyna lekko wibrować przy dodawaniu gazu! Jak to powróci to sie zapienie, 400zł mnie to kosztowało i nie mam zamiaru powtarzać tej operacji co miesiąc :-(
  • 0

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 08:24, 11.04.2010

Witam.

Panowie ja też się dziwiłem w końcu to prawie te same auta.

Zewnętrzne się różnią więc i piasty mogą być inne ale nie dam sobie uciąć reki .


Przegub z 96 ma stosowanie w accordach i roverach 600. Nie działa to stosowanie w dół.
Sciągne ba sklep przegub z wersji przedliftowej i wzrokowo go porownam z wersją poliftową.

Opiszę wam ewentualne różnice , bo numery kat są zupełnie inne
  • 0

#12 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 13:36, 11.04.2010

Sciągne ba sklep przegub z wersji przedliftowej i wzrokowo go porownam z wersją poliftową.


i suwmiarkowo je porównaj
a że powinno pasować, to mam taki dowód: skrzynia biegów N2S4 pasuje do silnika F18A3 ('96-'98) i F20Z1 ('93-'96)
(N2E5 zmieniałem na N2S4 i stare przeguby wewn. pasowały)

a przeguby zewnętrzne mogą się różnić posiadaniem zębatki ABS lub jej brakiem, i stąd kolejne różnice w numerach kat. zamienników
  • 0
AK

#13 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 16:09, 11.04.2010

tak ,tylko przedliftowa wersja z abeesem nie ma takiego samego numeru jak z wersji poliftowej .
  • 0

#14 Maryś

Maryś
  • Forumowicz
  • 91 postów
  • Skąd:Bytom
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Prelude
  • KM:200?
  • Paliwo:PB
  • Rok:1997
  • Nadwozie:BB8
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:47, 14.04.2010

nici_EZG, przegub wewnętrzny nie ma nic do absu. Prędkość koła jest zliczana z koronki na przegubie zewn. tak jak pisał kolega. Więc wewn. powinny pasować.. Nie ma żadnego logicznego wytłumaczenia.
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:03, 18.04.2010

Jest czy nie ma.Więc dlaczego w zadnym katalogu nie jest dostępny do 96-98 skoro twierdzisz ze jest taki sam ?
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq