Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Co to jest ten Motul????


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:21, 04.04.2010

Hejka,

tak wiem jest to olej silnikowy i w ogole caly asortyment produltow tej firmy.
no oki to juz wiem, a teraz mi powiedzcie czemu ta firma jest taka dobrai w ogole?? nie wiem to pytam:P:P:P:P

a i jeszcze jedno 20w60 rozumiem ze to jest taki bardzo gesty olej tak??
  • 0
Drive Or Die

#2 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:42, 04.04.2010

Motul to francuska firma robiąca znakomite "wyczynowe" oleje.
Oleje Motula polecane są przez wielu mechaników do sportowych samochodów i o sportowym charakterze. Zresztą nie tylko aut, do motocykli też sie je zaleca i wielu użytkowników je sobie chwali.
Sam na niego za miesiąc przechodzę bo castrol zostawia za dużo syfu w silniku (chociaż w VW sprawdza sie doskonale).

20W60 olej o takim współczynniku będzie bardzo gęsty.

Pierwsza liczba oznacza płynność oleju w niskiej temperaturze a druga na rozgrzanym silniku.

Czyli np. 10W40 oznacza lepkość na zimnym silniku na poziomie 10 a na rozgrzanym na poziomie 40 według skali SAE
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • Skąd:Mińsk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 08:42, 05.04.2010

Jak dla mnie najlepszy olej ;-)
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 malin_f1

malin_f1
  • Forumowicz
  • 1165 postów
  • Skąd:Polska
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:53, 05.04.2010

każdy jest dobry pod warunkiem że jest często zmieniany czy to będzie Motul, Mobil, Shell itd nie ma to znaczenia liczy się częstotliwość wymian
  • 0
F1

#5 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 10:00, 05.04.2010

Ale Motul ce*cenzura*e się naprawdę rewelacyjną zawartością estrów etc. Ogólnie zapewnia silnikowi naprawdę dobre właściwości smarujące
  • 0

#6 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 16:56, 05.04.2010

ok rozumiem czyli 20w60 zalecane jest do silnikow ktore maja swoje lata itp. hmm a gdzie mozna kupic takie oleje?? drogie to??

dzieki za zainteresowanie :D
  • 0
Drive Or Die

#7 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 19:25, 05.04.2010

ok rozumiem czyli 20w60 zalecane jest do silnikow ktore maja swoje lata itp. hmm a gdzie mozna kupic takie oleje?? drogie to??

dzieki za zainteresowanie :D


"Zalecane" to nieodpowiednie słowo...Motul 300V le mans 20w60 to olej wlewany do samochodów głównie wyczynowych...ja podjąłem decyzję o jego zalaniu ze względu na fakt, iż mój silnik bierze straszne ilości oleju, a ja do tego dosyć pałuję auto - jeżdżę dynamicznie i ostro. A z racji, że mam inne wydatki niż remont silnika - zalałem ten olej w celu poprawienia smarowania, lepszego uszczelnienia etc. Olej zdaje egzamin. Ubytki oleju diametralnie spadły, silnik pracuje jakby równiej...przejechałem na nim już kilka tysięcy km i jest OK. Jak masz wysłużony silnik, który bierze dużo oleju - ten motul to dobra opcja wg mnie i kilku mechaników, których znam. Nikt oczywiście z forum nie musi się z tym zgadzać - ale ja zrobiłem test, który potwierdził moją tezę oraz wersje mechaników - i nie żałuję.

Koszta są różne....ale zależy to od importera. Najlepiej i najtaniej jest taki olej zamówić od usera Tencio
  • 0

#8 Marcinoo

Marcinoo
  • Forumowicz
  • 188 postów
  • Skąd:Jaktorów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:12, 06.04.2010

no ja mam F20A4 nie dawno wlozone, zalane Mobile 10W40. hmm no wiec tez bede sie zastanawial na zmiana oleju po przejechaniu limitu km :D, bo rowniez u mnie silnik dostaje po tylku, a nie chce by sie cos tam popsulo. na razie wyciekow nie mam a ni nic podobnego bo wszystkie uszczelniacze zewnetrzne mam nowe itp. ale wolalbym dmuchac na zimne.

ps a na pw napiszesz mi ile za litr??
  • 0
Drive Or Die

#9 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:51, 06.04.2010

Kolejny temat o olejach...niekończonca się opowieść
:| :| :|

każdy jest dobry pod warunkiem że jest często zmieniany czy to będzie Motul, Mobil, Shell itd nie ma to znaczenia liczy się częstotliwość wymian

Jeden mądry :db
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq