Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Mieszanie OLEI !!! MINERAL + SEMI


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:46, 02.04.2010

SIema. Mam taki problem :)

Accorda mam od 3miesiecy. Kupilem z zalanym mineralem. Po kupnie od razu zmienialem olej i tez zalalem mineral bo balem sie zmieny na semi ale poczytalem troche i chce zmienic na semi!

Przez 5000tys ubylo mi litr oleju. ( z banki 5l litr mialem na dolewke:) )

Teraz nie mam juz tego minerala na dolewki.. Za to mam taki sam tylko ze semisyntetyk- poltora litra..
PYTANIE!!!

Moge go dolewac do mineralnego? Za 5tys bede zmienial olej na semi. Co sie stanie gdy doleje semi?

Moze zaszkodzic silnikowi?
------------------------------------------

przeczytaj Regulamin forum
:zolta:
  • 0

#2 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:09, 02.04.2010

Nic się nie stanie. Nie masz Ferrari tylko accorda z 1992 roku
  • 0

#3 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:24, 02.04.2010

i wlasnie o to mi chodzi. ferrari nie zalewa sie mineralem i nie ma nagarow ... bynajmniej nie tyle co moj accord;) to mowisz ze lac?
to nie leje;)
  • 0
kupie zderzak i blotnik prawy accord V

#4 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:28, 02.04.2010

Jakbyś miał rocznik 2008 albo jakiś wycackany po swapie z silniczkiem K20 to mógłbyś pytać o takie rzeczy. A Twój nie poczuje żadnej różnicy, chyba że na lepsze. Inna sprawa to nie widzę powodu żeby nie lać dalej dobrej klasy mineralnego oleju. Myślę że w instrukcji honda zaleca właćnie taki olej. Choć pewny nie jestem
  • 0

#5 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:36, 02.04.2010

Slyszalem ze zaden producent nie zaleca olei mineralnych. Ale moze zle slyszalem.
  • 0
kupie zderzak i blotnik prawy accord V

#6 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:43, 02.04.2010

Może masz rację ale pamiętaj, że to był rok 1992. Trochę nie na temat ale w instrukcji do mojego Civica było o paliwie: "nie mniej niż 87oktanów"
  • 0

#7 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:53, 02.04.2010

Miałęm wtedy 6latek :)

Nikt wiecej nie ma pomyslu jak z tym dolewaniem semika do minerala? A semi to chyba to samo co MINERAL + SYNT ? Czyli tak jak bym przerabial z mienerala na semi:D
  • 0
kupie zderzak i blotnik prawy accord V

#8 Daniel_wafel

Daniel_wafel
  • Forumowicz
  • 530 postów
  • Skąd:Otwock/Wawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2008
  • Nadwozie:CW1
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:19, 02.04.2010

Lej śmiało, nic się nie stanie.
  • 0

#9 zibi

zibi
  • Forumowicz
  • 164 postów
  • Skąd:Lublin / IRL
  • Silnik:2,2
  • Wersja:Executive
  • KM:147
  • Paliwo:ON
  • Rok:2005
  • Nadwozie:CN1
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:20, 02.04.2010

Zmian oleju z mineralnego na półsyntetyk lub na syntetyk nie zawsze może wyjść dobrze dla silnika , to zależy od tego jak długo ten silnik był na mineralnym , bo zmiana na lepszy może spowodować wypłukanie nagaru który zdążył się odłożyć co prowadzi do rozszczelnienia silnika , można to łatwo sprawdzić wystarczy zdjąć pokrywę zaworów , przy okazji możesz zaworki podregulować , z syntetyku na półsyntetyk , mineralny można zmienić zawsze niestety w odwrotną stronę to nie działa . A jeżeli chodzi o dolewkę to nie powinno w jakimś znacznym stopniu zaszkodzić , jeżeli po tej dolewce zauważysz jakieś wycieki z silnika których wcześniej nie było lub zwiększone zużycie jak najszybciej wróć do minerala .
  • 0

:B Pozdrowionka :B
-----------------------------------------------------------------


Niech będzie błogosławiony człowiek , który
nie mając nic do powiedzenia powstrzymuje się
od ubrania tego faktu w słowa


#10 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:11, 03.04.2010

Dolewka półsyntetyka napewno nie zaszkodzi.

Półsyntetyk to nie jest to samo co mineralny+syntetyk.

Rozchodzi sie tu o lepkość i gęstość oleju i klase np. 10W40 A3/B3

Co do przejścia z minerla na półsyntetyk to może nie być najlepsze wyjście. Olej mineralny jest dośyć gęsty i "uszczelnia" w pewnym stopniu silnik dlatego stosuje sie go w starszych motorach, które zaczynają "przeciekać". Zmiana na żadszy semi może spowodować wycieki (tak jak napisał Zibi).

Chociaż nie ma regóły znajomy do Civica `93 leje syntetyk 0W40 i nie cieknie ani kropla
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#11 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:30, 03.04.2010

Wlasnie. Mowi sie ze po zmianie z minerala na semi wyplucze sie nagar. Czytalem gdzies ze minerale maja teraz takie same wlasciwosci pluczace jak i semisytnetyki.
2- Olej mineralny po nagrzaniu sie silnika robi sie tak samo żadki jak semi. Wiec skoro teraz nie cieknie to czy bedzie cieklo na semi? No ale moze..semi robi sie jeszcze rzadszy od minerala po nagrzaniu:| W kazdym badz razie chcial bym zmienic na semi....
Co do wygladu zaworow.. Jakies 2000km temu uszczelnialem pokrywe. Zawory wygladaly ok. NIe widzialem zadnych zanieczyszczen typ nagar. Jedynie co mi sie nie podobalo to wyglad oleju- Ciemny.. prawie że czarny.:| Bylo to zaledwie 3000 po wymianie oleju.


Facet od ktorego kupilem samochod mowil ze od razu jak go kupil zalal mu mineral bo duzy przebieg i stary silnik.. Ale nie powiedzial co bylo wczesniej zalane;| Bynajmniej nie pamietam.
  • 0
kupie zderzak i blotnik prawy accord V

#12 RPcustoms

RPcustoms
  • Forumowicz
  • 21 postów
  • Skąd:Rościsławice
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:44, 03.04.2010

W moim przypadku po kupnie auta zalałem od razu Castrol EDGE 10W60(nie wiedziałem jaki był lany wcześniej) czyli niby porządny olej i efekt jest taki ok.50.000 tys.Km od zakupu obrócona panewka na korbowodzie :-(
  • 0
Moja Honda-http://www.accordklubpolska.pl/viewtopic.php?t=5259

#13 cuca77

cuca77
  • Forumowicz
  • 79 postów
  • Skąd:Węgrów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 00:58, 03.04.2010

:| Przykra sprawa.. No ale zalales pelen syntetyk. TO juz wiekszy hardkore niz w moim przypadku. Ale dobrze wiedziec !
Swoja droga 50k zrobil i dopiero ;\ To juz 5zmian oleju.. Ew. nagar powinien sie juz duzo wczesniej wyplukac i odejsc w niepamiec razem z kolejnymi wymianami oleju a bylo ich przeciez 5...
Na panewki to chyba nie ma regół:P
  • 0
kupie zderzak i blotnik prawy accord V

#14 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • Skąd:Mińsk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 05:54, 03.04.2010

niby porządny olej i efekt jest taki ok.50.000 tys.Km od zakupu obrócona panewka na korbowodzie

Jaja sobie robisz? :k Może inaczej. Ja wymieniłem żarówki w poprzednim aucie i po kilku tysiącach przebiegu wywaliło mi uszczelkę pod głowicą. Kijowa sprawa już nigdy nie wymienię żarówek na Osram. :roll:

zalales pelen syntetyk. TO juz wiekszy hardkore

No prawdziwy hardcore :-> . Jak kupowałem swój olej to nawet na etykiecie był napis " TYLKO DLA HARDCORE'OWCÓW"
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq