Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Benzyny 98+ (verva, vpower)


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:07, 06.11.2008

Wlasnie zapodalem sobie caly bak orlenowskiej vervy 98. Tak z ciekawosci - wyszlo mnie 12 zl roznicy do 95 eurosuper na baku wiec nie jest zle.

Pierwsze wrazenia to ciszej silnik pracuje ... czy jest wiecej mocy - hm, to moze byc subiektywne ale chyba troszke latwiej wchodzi na obroty. I na pewno wieksza kultura pracy silnika.
Gdzies wyczytalem ze warto czasem takiej lepszej benzyny nalac zeby oczyscic wtryski i uklad paliwowy - i verva orlenu i vpower shella maja dodatki uszlachetniajace i czyszczace.

Jak wiadomo zwykle 98 jedyne co daja to cichsza prace bo maja wieksza liczbe oktanowa ale co nie kazdy wie spada moc silnika - dopiero dodatki zawierajace "uwieziony" tlen powoduja ze benzyna 98 moze dawac taka sama lub wieksza moc.

Jezdzicie/jezdziliscie na takich lepsiejszych benzynach ??
Jakie wy mieliscie wrazenia ??
Czy wogole warto - to sie okaze jak ten bak wyjezdze i jak wyjdzie spalanie :-)

Pozdrawiam,
Jaro.

#2 Grzehu

Grzehu
  • Forumowicz
  • 80 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:18, 06.11.2008

ja jezdze od 1,5 roku na vervie 98 i.... to wszstko co ci powiem bo w tym czasie raz zatankowalem 95 i z tego co pamietam to byla roznica ale w spalaniu tylko.
O wiekszej mocy nie ma co marzyc... zreszta ja to tankuje bo sie tak przywyczyailem. Teraz jeszcze kupilem sobie buteleczke StP do wtrysków bo raz na 10 tys warto to wlac.

#3 szagratus

szagratus
  • Forumowicz
  • 61 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:48, 06.11.2008

Tu nawet nie chodzi o moc - raczej o kulture pracy silnika :-). Wazne zeby nie bylo kucy mniej niz przy benzynie 95 - co jest normalne dla zwyklej 98 ...

A wrazenia narazie tylko takie ze silnik pracuje ciszej ...

Pozdrawiam,
Jaro.

#4 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 22:56, 06.11.2008

Ja też jakieś 2 miesiące temu przeszedłem na Verve
moje odczucia:
-lepiej wchodzi na obroty
-trochę mniej spala
Reszta raczej niewyczuwalna

#5 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 22:56, 06.11.2008

ja od 2 latek smigam na wysokooktanowce i to co zauwazylem to: zdecydowanie mniejsze spalanie, co do mocy nie wiem nie testowalem, jesli chodzi o doswiadczenia na dieslu to zdecydowanie poprawiona kultura pracy silnika, nie dusi sie. Co do benzyny to nie powiem bo od kiedy mam hanie zawsze leje wysokie oktany i jedynie na sprawdzonych stacjach. Poruszanie sie dieslem na pompowtrysku nauczylo to i tamto :-) Zdecydowanie jestem za paliwami wysokooktanowymi!!

#6 Blade

Blade
  • Forumowicz
  • 590 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:25, 06.11.2008

ja latam od pol roku na VPR wczesniej Neste Pb98 ;)

Fajne paliwko jak chcesz tankować z tej samej rury co S4, RS4, S5... itd :P No i 223KM mi wypluło na VPR wiec.. coś w tym musi być :-)

#7 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:30, 06.11.2008

Kiedyś zajechałem na Shell i podszedł mechanik ze stajni żeby dotankować bolid - to ja mu mówie że VPR za 50zł , jak zatankował, a ja kluczyk przekręciłem to zobaczyłem że coś za mało urosło - i spojrzałem wtedy na cenę 4,99 :shock: ( a wtedy 95 - 4,45 czy jakoś tak)

Ale powiem szczerze że nie odczułem większej różnicy jak na Vervie

#8 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5949 postów
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 06:22, 07.11.2008

Ja tankuje 98Ulimate na BP i silniczek pracuje troche lepiej, dodatkowo spalanie jest niższe więc wg mnie opłaca się zdecydowanie tankować wysokooktanowe. Na orlenie nie tankuje, bo jakość paliw podobno mają słabą, ale z tego co piszecie to chyba się skusze i zatankuje 98 verve ;-)

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#9 tomi

tomi
  • Forumowicz
  • 1262 postów
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 08:31, 07.11.2008

Na orlenie nie tankuje, bo jakość paliw podobno mają słabą

duzy wplyw na jakosc paliwa ma to co ile jest uzupelniane i od wieku zbiornikow podobno. Dla przykladu byl kolo mnie stary bardzo orlen i paliwo bylo tragiczne caly czas ganialem 15km na shella a w niedawnym czasie otworzyli nowego i praktycznie caly czas juz tam tankuje. Moim zdaniem wiele zalezy od stacji a nie od koncernu.

#10 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:13, 07.11.2008

Ja wczoraj zatankowalem po 4.10 95tke ...najtansze w miescie :mrgreen: zobaczymy ile km zrobie bo roznicy w mocy nie ma :k

#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:48, 07.11.2008

od dawna wiadomo ze koncerny paliwowe to mafia :-D
wszystko zalezy od
1, dostawca do rozlewni
2, rozlewnia do ciezarowek
3, ciezarowka do cpn-u

najlepiej na stacji zapytac z jakiej rozlewni maja przywozone paliwo bo podejrzewam ze w okolicy w 50kilometrow od waszego zamieszkania macie tego samego dostawce nie wazne czy to orlen czy bp jedynie mogo sie roznic ciezarowki wozace paliwo a dokladniej naklejki

takze wszysto zalezy czy rozlewnia kantuje,czy moze kierowca ciezarowki bo napewno kantuja cpn-y
wiadomo ze na nowy cpn nie wstawia lipnego paliwa bo sa czestrze kontrole przez jakis okres, i moglo by to pociagnoc powazne konsekwencje, a wiadomo ze wszyscy kantuja tylko jedni na mniejsza skale a inni na wwieksza zalezy od znajomosci :mrgreen:

#12 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 17:37, 07.11.2008

a Ty też kantujesz ?? :> u siebie na stacji ??

Całe forum pozdrawia Cię KulawyJohn.


#13 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:37, 07.11.2008

no i komu wierzyć. na oleju kantują, na paliwie kantują ...

#14 [H]-CluB-

[H]-CluB-
  • Forumowicz
  • 148 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:40, 07.11.2008

no i komu wierzyć. na oleju kantują, na paliwie kantują ...


Chyba musimy otworzyć swój własny koncern :-P i do tego rozlewnię oleju :-P

#15 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
Reputacja: 43
Super

Napisano 18:42, 07.11.2008

to chyba nie jest rozwiązanie. Dostawcy będą kantować i co dalej ...




IPB Skin By Virteq