Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Bulgotki i swisty


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
25 odpowiedzi w tym temacie

#16 slawex9

slawex9
  • Forumowicz
  • 930 postów
Reputacja: 12
Dobra

Napisano 01:57, 16.05.2015

To że silnik chodziÅ‚ 15 minut to nie znaczy wcale że to jest dÅ‚ugo. 

Ja ostatnio w swojej Hani wymieniaÅ‚em chÅ‚odnice i caÅ‚y ukÅ‚ad pÅ‚ukaÅ‚em i na postoju przy temp. 15 stopni na dworze czekaÅ‚em aż mi siÄ™ zagrzeje ponad 20 minut. 

Bo jak Ci się nie nagrzeje to duży obieg nie będzie chodził w pełni i nie odpowietrzy się wszystko. np. nagrzewnica która potrzebuje trochę więcej czasu na odpowietrzenie.

Odpowietrz ukÅ‚ad zgodnie z opisem i zobacz czy nadal bÄ™dzie wystÄ™pować problem. 



#17 AniaW

AniaW
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:37, 21.05.2015

Wczoraj udalo mi sie odpowietrzyc uklad. Czekalem cos okolo 40 minut az do wlaczenia wentylatora. Bulgotanie zniklo, przewody zrobily sie miekkie i moglem zauwazyc jak plyn przechodzi do zbiornika wyrownawczyego. Wczoraj poziom plynu w zbiorniku byl na Max przy goracym silniku, dzisiaj rano mniej, normalne, dolalem wiec plyn, odkrecajac pokrywke zbiornika wyrownawczego i wyjmujac ten gumowy przewody ze srodka, dolalem plyn i zamknalem.
Objawy wrocily. Czy ja moglem zapowietrzyc uklad chlodzenia wyjmujac ten gumowy rurke ponad poziom plynu w zbiorniku?

#18 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 20:56, 21.05.2015

Wyjęcie pokrywki zbirniczka wyrównawczego nie może zapowietrzyć układu.

 

Cały czas dziwie się jak mogą być problemu z odpowietrzeniem układu. Jak wywaliło u mnie czujnik temp i rozwaliło przy okazji chlodnicę to po jej wymianie i zalaniu układu odpowietrzałem tak:

zalanie płynu

pompowanie przewodami aż przestał ubywać płyn z chłodnicy (dolewając jak się żeberka pokazały)

15-20 minut silnik pracował bez korka w chłodnicy i dolewałem jak bylo potrzeba

zakręcone i normalna jazda + 1 może 2 uzupełnienia zbiorniczka

 

Żadnych problemów z bulgotaniem czy zapowietrzonym układem nie miałem.



#19 AniaW

AniaW
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:38, 22.05.2015

Pokrywki z gumowym wezykiem z zbiornika.
Czy istnieje jakas inna mozliwosc ze mi uklad zapowietrza?

#20 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 08:14, 22.05.2015

A jak pamietam powinien być odpowietrznik gdzies. Jest dobrze zakręcony?

Nie jest chociażby lekko wilgotny?

Korek chłodnicy sprawny?



#21 AniaW

AniaW
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:01, 22.05.2015

Korek, sprawny. Piszesz o odpowietrzniku, gdyby byl to chyba nie bylo by tej calej procedury. Dzisiaj sprobuje jeszcze raz odpowietrzyc i tym razem wleje wiecej plynu do zbiornika na zapas.
Silnik sie ostudzi zassie plyn ze zbiornika, I mniejwiecej bedzie pomiedzy Max I min.
Pojezdze pare dni I jak symptomy wroca, to Bede mial pewnosc ze Sam sie zapowietrza.

#22 AniaW

AniaW
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:04, 22.05.2015

Przyszlo mi cos do glowy,jak kupilem autko 3 mc temu zauwazylem ze pod wykladzina od strony pasazera (auto brytyjskie, czyli kierownica po prawej stronie) bylo sporo jakiegos plynu. Pomyslalem ze moze deszczowka przez jakas uszczelke, albo poprzedni wlasciciel tak auto myl, lub cos wylal.
Ale moze to przeciek jest z nagrzewnicy, pomalu mi gdzies Tam sobie scieka, zassysa powietrza I uklad chlodzenia znowu zapowietrzony?
Co o tym myslicie? Jak to sprawdzic?

Użytkownik AniaW edytował ten post 10:05, 22.05.2015


#23 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 11:25, 22.05.2015

słodki zapach w aucie?

wykładzina jakby mokra ale tłusta?

zaparowane szyby?

 

Jeśli to był płyn to nagrzewnica gdzieś puszcza lub w okolicy



#24 AniaW

AniaW
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:41, 22.05.2015

Slodki zapach chyba nie, wachalem I raczej to nie pachnie.
Wykladzina mokra nie jest natomiast gabka pod wykladzina jest mokra, wsiaka wode.
Plyn ukladu chlodzenia mam niebieski, wiec chyba ten Sam kolor powinien byc na podlodze, I jest Tam tego naprawde duzo. Mi sie wydaje ze to woda deszczowa, gdzies uszczelka padnieta I nie laczy.

#25 przemkowal

przemkowal
  • Administrator
  • 8881 postów
Reputacja: 111
Wzorowa

Napisano 15:54, 22.05.2015

To pewnie to co zwykle czyli ściana grodziowa ma dziurę.

#26 AniaW

AniaW
  • Forumowicz
  • 19 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:01, 24.05.2015

U mnie na szczescie to nie dziura w scianie grodziowej. Poprzedni wlasciciel mial malowany blotnik i jakis pajac zniszczyl uszczelke tam gdzie rurka z plynem szyby tylniej wchodzi do kabiny. Woda sie lala po tej rurce do srodka. Naprawilem i przetestowalem z wezem ogrodowym. Zobacze co bedzie po dluzszym okresie.

Co do ukladu chlodzenia to dalej sie za powietrza. Nie wiem juz co robic?

Użytkownik AniaW edytował ten post 08:10, 26.05.2015





IPB Skin By Virteq