Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

xenon accord


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
32 odpowiedzi w tym temacie

#16 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:00, 16.11.2008

A mam pytanie z czystej ciekawości czy z tego typu żarówkami http://www.allegro.p...ver_vision.html jest tak jak to opisują na aukcji?
Nie mam zamiaru instalować prawdziwych xenonów, ale jeśli tym mógłbym poprawić sobie widoczność to może bym się skusił. Odpiszcie coś na ten temat ;-)

#17 Adas

Adas
  • Forumowicz
  • 59 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 01:13, 16.11.2008

Śmiem wątpić w te 4000K, bo to jest uzyskiwane dopiero przy zastosowaniu przetwornicyi odpowiednich żarników. Wątpię też w zamieszczanie tam gazu i nie dość że ksenonu to jeszcze "kryptonu" (od tego sam SUPERMAN cierpiał). Pomalowali zwykłe h4/h7 niebieska farbą taką samą, jaką maluje się żarówki do kierunków ( taka sama wytrzymałość farby na wysoką temperaturę) i tylko to daje efekt błekitnej poświaty, ale zapewne skuteczność jest maksymalnie taka jak żarówek o podwyższnej mocy, ale białych :-D

#18 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 07:53, 16.11.2008

Żarówki xenonowe za 19.90 zł :r i ten kto to wystawił to jakiś :blee:

#19 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:25, 16.11.2008

Jak mi sie spali zarnik(nie daj boze) :k :mrgreen: to kupie taka zarowke hehehehe bedzie DUZO taniej :shock: :lol: a efekt ten sam :r

#20 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 10:22, 16.11.2008

Rafi,a orientowałeś się ile kosztuje żarówka xenonowa :k :shock:

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:02, 16.11.2008

Chodzi ci o palink ?? tak ok 120zl ...ale nikt nie zaleca wymieniac sztukami tylko parami hehe to 240zl :k

#22 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:11, 16.11.2008

Nie no Panowie i Panie ja wiem, że to podróba, i na allegro jest kilka aukcji z podobnymi żarówkami, gdzie jest napisane, że "jak xenon" a nie, że xenon, ciekawi mnie tylko czy to faktycznie troszkę polepsza widoczność czy jednak wcale. Bo przyznam się, że na moich mijania to naprawdę mało co widzę, jeszcze spróbuje je trochę podregulować ale nie wróżę super efektów...

#23 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:12, 16.11.2008

Tak o palniki i jasne,że parami i mam nadzieje,że jak najdłużej poświecą.Ważne jest też (nie wiem czy czytałeś)że nasze świeczki irydowe wytrzymują długo.

#24 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 11:47, 16.11.2008

http://www.gryfalarm...temperatury.jpg tu tak dla informacji o kol. xenonu jak ktos chce 8-) 6tysK mnie sie podobajet :mrgreen: co do swieczek irydowych to ja mam juz je do wymiany....bo juz z 20tys zrobilem a nie wymienialem a w dodatku nie wiem jak poprzedi wlasciciel bo auto sprowadzone

#25 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3403 postów
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 12:54, 16.11.2008

Podobno wytrzymują do 100 tys pytałem w dwóch niezależnych serwisach,ale tak jak mówisz,że nie wiesz to jasne-trzeba wymienić.Jak uda Ci się kupić komplet za 200 zł to będzie dobra cena.

#26 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 14:38, 16.11.2008

Bo przyznam się, że na moich mijania to naprawdę mało co widzę, jeszcze spróbuje je trochę podregulować ale nie wróżę super efektów...


Kupując te co podałeś link do allegro będziesz jeszcze gorzej widział m.in. w nocy a najgorzej jak będzie wieczór. Sprawdziłem na własnej skórze, montując takie w byłej Lagunce. Jadąc do zakładu na ustawienie świateł facet zapytał mnie skąd mam i skąd pomysł na takie żarówki ?? Bo zamiast rozpraszać, skupiały światło :-? Męczyłem się tak ok 2-3 miesięcy aż w końcu wymontowałem i od razu wyrzuciłem na śmietnik aby się jeszcze nikt po mnie nie męczył :evil:

Jeżeli chcesz dobrze widzieć to kup sobie te co wszystkim piszę, Philips Blue Vision http://www.allegro.p...n_w5wx2szt.html po zamontowaniu tych zacząłem widzieć w nocy :mrgreen:

Philips'y przede wszystkim posiadają homologację, żarówki są niebieskie ale świecą białą barwą coś pomiędzy 4300K a 5000K

http://www.gryfalarm.pl/img/xenon/temperatury.jpg tu tak dla informacji o kol. xenonu


Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#27 Marecki

Marecki
  • Forumowicz
  • 531 postów
Reputacja: 5
Neutralna

Napisano 15:35, 16.11.2008

Tak jak pisał kolega wyżej kup sobie Philipsy Blue Visoin miałem takie w poprzedniej hance i świeciły super. (Kolega miał blue coś tam z Helli w A4 na gładkim kloszu to moje na ryflowanym szkle swieciły jaśniej)

#28 cieniu_

cieniu_
  • Forumowicz
  • 41 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:18, 17.11.2008

Dziękuję wszystkim oraz Tobie Siwy za podpowiedź konkretną :-)

#29 Beef

Beef
  • Forumowicz
  • 724 postów
Reputacja: 8
Neutralna

Napisano 19:28, 08.05.2009

Żarówki jakie posiadam to HB3 i HB4.Temperatura którą wybiore to napewno 6000 lub pozniżej więc wiochy nie bede robił :) zależy mi na idealnie biały świetle. Podajcie moze jakieś linki do xenonów pasujących pod żarówke HB3 (o ile sie nie myle te są do krótkich) pozdrawiam



Kolego ja mam HB4/ HB3 i tutaj jest problem bo skoro masz takie żarówki to pewnie nie masz granicy światło-cienia a to oznacza że jak zamontujesz HID-y to lepiej od razu opuść lampy w dół gdyż na bank przy seryjnym ustawieniu będą oślepiać innych.
Ja zapakowałem zestaw Tennon 6000K i narazie jest git ale myslę nad zmianą na 4300K bo te mnie denerwuja przez swoją niebieską poświatę.

 


#30 Waldi

Waldi
  • Forumowicz
  • 6 postów
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 01:33, 01.11.2009

Przerabiałem ten temat w kilku pojazdach i doszedłem do wniosku, że w samochodach, które nie są fabrycznie wyposażone w lampy xenonowe absolutnie nie powinno się ich instalować. Montaż spryskiwaczy można jeszcze pokonać ale z samopoziomowaniem jest zbyt duży problem, że nie wspomnę o samym reflektorze, który ma zupełnie inną konstrukcję optyki. Takie modyfikacje w konsekwencji zawsze prowadzą do obniżenia bezpieczeństwa przez uciążliwe oślepianie kierowców jadących z przeciwka.
Jeżeli brakuje Wam światła (co potrafię zrozumieć bo sam osiągnąłem już wiek kiedy w nocy słabiej się widzi), proponuję inne rozwiązanie, którym jest zainstalowanie do świateł mijania normalnych żarówek o temperaturze barwowej 3200 K ale jaśniej świecących. Takimi żarówkami są sprawdzone przeze mnie VISION PLUS (Philips) one naprawdę dają o połowę więcej światła i przy tym nikogo nie oślepiają. Jedyną ich wadą jest to, że mają nieco krótszą żywotność przy wyższej cenie. Jeżeli zaś chodzi o estetyką wizualną lamp przednich sugeruję wymianę żarówek świateł pozycyjnych ze zwykłych "świeczek" na żarówki BLU VISION (Philips), które świecą jasnym białym odcieniem o temperaturze około 4300 K i przy okazji są stosunkowo trwałe.




IPB Skin By Virteq