Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Filtr przeciwpyłkowy w VI generacja


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
91 odpowiedzi w tym temacie

#46 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 13:37, 03.05.2010

Lu1988, zanim napiszesz kolejny nowy temat rozglądnij się na forum wiele tematów jest już omówionych.
  • 0

#47 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:45, 09.07.2010

Dodam tylko od siebie że jeśli chodzi o VI gen Coupe to już sprawa ma się trochę inaczej. Ta osłona pod schowkiem to nie tylko kwestia wyciągnięcia z zaczepów trzeba też odkręcić popielniczkę i wykręcić śrubę która tą osłonę trzyma. Pozatym sam filtr też jest inny niż w sedanach bo to właściwie dwa filtry tak jakby ten z sedana przeciąć wzdłuż na pól no i jest troszkę dłuższy(np. na allegro filtr do sedana pasuje tez niby do coupe, dzwoniłem pytałem i tak właśnie mówią a tak nie jest).
  • 0

#48 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:47, 22.08.2010

Hey,dzięki wszystkim za miłe powitanie.Proszę o podanie symbolu i producenta filtra kabinowego tzn.przeciwpyłkowego do Hondy Accord wersja VI .Gdzie go najlepiej kupić?
  • 0

#49 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 19:23, 22.08.2010

przeczytaj kilka postów wcześniej wszystko jest napisane :))
  • 0

#50 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:29, 06.09.2010

Witam,
Mam pytanie bo nie wiem czy filtr przeciwpylkowy jest do wymiany czy trzeba sie klima zajac. A mianowicie przy wylaczonej klimie z nawiewu czuc tak jakby stechlizna/wilgocia (ciezko zdefiniowac) przy klime wlaczonej tego nie czuc ale i tak mi sie wydaje ze trzeba ja nabic. Jak pada to strasznie paruje szyba przednia i musze wlaczac "podgrzewanie przedniej szyby/nawiew" ale wtedy tez wlacza sie klima a nie chce jezdzic z klima w zimne deszczowe dni. Przy nabijaniu i odgrzybianu klimy oni czyszcza ten filtr czy licza sobie ekstra?

Pzdr
  • 0

#51 superplus2

superplus2
  • Forumowicz
  • 53 postów
  • Skąd:Kraków
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 00:50, 07.09.2010

A kiedy wymieniałeś filtr przeciwpyłkowy ? Na 99% musisz go wymienić i jak dalej będzie ten zapach to jedź na odgrzybianie .Parowanie szyb to objaw zabrudzonego filtra .Filtr się wymienia nie czyści .
  • 0

#52 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 06:01, 07.09.2010

Witam,
Mam pytanie bo nie wiem czy filtr przeciwpylkowy jest do wymiany czy trzeba sie klima zajac. A mianowicie przy wylaczonej klimie z nawiewu czuc tak jakby stechlizna/wilgocia (ciezko zdefiniowac) przy klime wlaczonej tego nie czuc ale i tak mi sie wydaje ze trzeba ja nabic. Jak pada to strasznie paruje szyba przednia i musze wlaczac "podgrzewanie przedniej szyby/nawiew" ale wtedy tez wlacza sie klima a nie chce jezdzic z klima w zimne deszczowe dni. Przy nabijaniu i odgrzybianu klimy oni czyszcza ten filtr czy licza sobie ekstra?

Pzdr


jedno jest pewne, że jeżeli czuć jakiś nieprzyjemny - nieświeży zapach z nawiewów lub nadmiernie paruja szyby w aucie z klimatyzacją to pierwszą czynnością jaką trzeba wykonać jest wymiana filtra przeciwpyłkowego. Oczywiście jeżeli takowy jest w samochodzie. Filtr się wymienia, a nie czyści i oczywiście za nowy filtr trzeba zapłacić - cena powiedzmy średnio 60 zł. Bywa i tak że po wymianie filtra dale czuć nieprzyjemny zapach, wtedy należy odgrzybić - wyczyścić układ klimatyzacji. To już musisz zrobić w serwisie który posiada urządzenie np do ozonowania klimatyzacji lub urządzenie ultradźwiękowe do oczyszczania kanałów wentylacyjnych. O wszystkim przeczytasz na naszym forum w dziale Klimatyzacja/Wentylacja/Ogrzewanie
Jeżeli chodzi o sprawę podgrzewania przedniej szyby. Otóż w accordzie nie istnieje funkcja strikte podgrzewania przedniej szyby - funkcja ta polega na osuszaniu przedniej szyby, a dodatkowo jeżeli to dzieje się w zimie i masz ustawiony układ klimatyzacji na grzanie to szyba jest podgrzewana. Niemniej jednak, aby pozbycie się pary wodnej z przedniej szyby odbywało się skutecznie powinna załączyć się klimatyzacja zwłaszcza w samochodach z klimatronikiem układ automatycznie załącza klimatyzację przy włączeniu osuszania-podgrzewania przedniej szyby.
Zwłaszcza w zimne deszczowe dni docenisz role klimatyzacj w samochodzie - oczywiście sprawnej klimatyzacji
  • 0

#53 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:02, 07.09.2010

Dzieki wielkie za odpowiedz. Wymienie filtr jezeli nie pomoze to zajme sie klima.

Pozdrawiam.

[ Dodano: 2010-09-07, 11:17 ]
Aha a zna ktos symbole albo wymiary filtra do coupety 98r? bo w sklepie chca zybym wykrecal i przyjechal a znajac zycie to beda ze dwa dni sciagac...

Kolega powyzej pisal ze filtr jest ciut inny.

Pozdrawiam i dzieki za pomoc
  • 0

#54 Kuba_

Kuba_
  • Forumowicz
  • 89 postów
  • Skąd:Zagłębie
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:59, 22.10.2010

Jako ze czytałem rozne opinie spytam jeszcze tu. Warto dopłacic i kupic filtr weglowy czy nie warto i kupic "zwykly"? A jak warto to jakie sa korzysci?
  • 0

#55 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:43, 27.10.2010

Filtr węglowy pochłania zapachy...taka jest różnica
  • 0

#56 Rafal

Rafal
  • Forumowicz
  • 49 postów
  • Skąd:Lublin
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type S
  • KM:227
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:CU3
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:22, 25.01.2011

Witajcie,
w dniu dzisiejszym wymieniałem filtr przeciwpyłkowy, zamówiłem wcześniej z katalogu MANN i okazało się, że filtr nie pasuje. W katalogu wyszło CU2839. Jest za duży, więc odradzam zamawiać, no chyba, że była to jednostkowa pomyłka..., ale nie sądzę.
  • 0
Rafał

#57 ticol

ticol
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:07, 09.02.2011

Ja rowniez kupilem filtr i okazalo sie ze jest za duzy...ale chodzi o to ze jest to sam wklad a ma wymiar identyczny wkladu mniejszego wraz z ramka. Zamontowalem sam wklad i pasuje idealnie ale nastepny juz bede wiedzial i kupie ten mniejszy pasujacy do ramki. Nietety wlasnie ten wiekszy wklad pasujacy bez ramki wyskakuje w katalogu filtrow w sklepie w ktorym sie zaopatruje:) Tak wiec uwaga na wymiar wkladu
  • 0

#58 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:03, 09.02.2011

ticol, do naszych Hond wchodzi
wymiar 20x276x202 i o taki trzeba pytać sprzedawcę.
A jak im mówisz że są błędy w katalogach - niemożliwe :om:

Wczoraj sam kupiłem, Japan parts - 40pln
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#59 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 10:20, 09.02.2011

filtr przeciwpyłkowy który na 100% pasuje do accordów VI wyglada tak - opakowanie-numer katalogowy
Dołączona grafika

i jeszcze jeden który pasuje na 100%
Dołączona grafika
  • 0

#60 ticol

ticol
  • Forumowicz
  • 58 postów
  • Skąd:Poznań
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:155
  • Paliwo:PB
  • Rok:2006
  • Nadwozie:CL7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 13:12, 11.02.2011

Dzieki za podanie konkretnych wymiarow filtra:) nie wiem niestety jaki wymiar ma ten moj zbyt duzy filtr. Z tego co pamietam to wlasnie wg katalogu sagi byl sprawdzany ale skoro u was nie bylo problemow z wymiarem to blad w sklepie musial nastapic. W kazdym razie zapisalem sobie w samochodowym notatniku wymiary:)
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq