Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Pasek rozrzadu pekł...


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 szo

szo
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:żory
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:06, 04.03.2010

Pekł mi pasek rozrzadu podczas wyprzedzania!!!!!!!!!..wspomne ze dwa tygodnie temu byl wymieniany w warsztacie cały komplet paskow wraz z pompa ..?czy czeka mnie generalny remont silnika???!!!!!!!!!!!!silnik f20 z1 rok prod 1997
  • 0

#2 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 17:17, 04.03.2010

czy czeka mnie generalny remont silnika?


Generalny może nie, ale głowica i zawory mogą być do roboty. Trzeba rozebrać i zobaczyć co dostało i jak mocno.
W najgorszym wypadku mogło uszkodzić tłoki i korbowody. Jeśli duże uszkodzenia to lepiej wymienić silnik.
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#3 szo

szo
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:żory
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:44, 04.03.2010

Cześći kupione na allegro
Pasek rozrządu - wzmocniony Gates PowerGrip

Pasek balansowy - wzmocniony Gates PowerGrip

Rolka napinająca - KOYO Japan

Rolka prowadząca - KOYO Japan

Pompa wody - NPW Japan

samochod jutro odstawiam do warsztatu w ktorym byl montowany komplet .Mechanik mowi ze wezwie rzeczoznawce ktory oceni szkody w silniku ,Nie obwinia siebie lecz pasek .Mieliscie podobna sytuacje??Jak wybrnac z tej niecodziennej sytuacji abym nie zostal z tym ze musze sam naprawic z wlasnej kieszeni silnik,,Bardzo zly i zdruzgotany jestem z tego powodu co sie stało..:(
  • 0

#4 Seraphin

Seraphin
  • Forumowicz
  • 478 postów
  • Skąd:Wrocław
  • Silnik:2.0
  • Wersja:ES
  • KM:131
  • Paliwo:PB
  • Rok:1994
  • Nadwozie:CC7
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:46, 04.03.2010

Zobacz co powie rzeczoznawca. Jeżeli to wina nowego paska możesz walczyć o odszkodowanie z producentem.
  • 0
"Człowiek jest wolny, kiedy niczego się nie boi ani niczego nie oczekuje..."
"Nie zgadzam się z tobą, ale zawsze bronił będę twego prawa do posiadania własnego zdania." - Voltaire

#5 Athar

Athar
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:58, 04.03.2010

Byly duze obroty podczas wyprzedzania najprawdopodobniej najlepiej bedzie kupic drugi silnik a te sa tanie tylko i tak przy drugim czeka cie to samo czyli rozrzad.Wykalkuluj co sie lepiej oplaca robic i walcz o swoje bo takie zdarzenia nie maja miec racji bytu.
  • 0

#6 koliberek-ak

koliberek-ak
  • Forumowicz
  • 853 postów
  • Skąd:Rzeszów
  • Silnik:1.8
  • Wersja:iS (F18A3)
  • KM:115
  • Paliwo:LPG
  • Rok:1997
  • Nadwozie:CE7
Reputacja: 2
Neutralna

Napisano 23:47, 04.03.2010

pasek musiał mieć wadę fabryczną albo przy zakładaniu został uszkodzony lub został zbyt mocno naciągnięty

a swoją drogą to co Cię skłoniło do zakupu paska Gatesa a nie Mitsuboshi?
  • 0
AK

#7 wrc

wrc
  • Forumowicz
  • 1400 postów
  • Skąd:Schwäbisch Hall
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:140
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Tourer
Reputacja: 3
Neutralna

Napisano 23:53, 04.03.2010

czy czeka mnie generalny remont silnika???

to sie okaze po otwarciu motoru, na forum nikt tego nie odpowie ;-) , ogolnie lipna sprawa :cry:

pozdr :mrgreen:
  • 0
pozdrawiam
kliknij aby zobaczyc srebrny turboklekot WRC

#8 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 07:43, 05.03.2010

jakie ma znaczenie czy pasek taki czy owaki - jeżeli robił to warsztat i masz rachunek/fakturę to sprawa jest wygrana - ewentualne naprawy/remont silnika powinni wykonać za darmo.
jakieś dwa lata temu podobna sytuacje miał kumpel w oplu - jakieś 3-4 tys km po wymianie rozrządu staną na drodze - holowanie, remont silnika był bez dyskusyjny/ASO Opel/
  • 0

#9 szo

szo
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:żory
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:03, 05.03.2010

Komplet paskow rolki i pompe kupiłem od DEXX-Auto na allegro dzisiaj holuje samochod do warsztatu w ktorym byl montowany .Niespelna 200 km zrobione na pasku .Bylem wczoraj u niego mowil ze wina paska (przy odbiorze auta po wymianie mowil ze ciezko było go mu zalozyc ,twardy )cos wspomnial o rzeczoznawcy .Jak wina paska skoro to byl wzmacniany Gates,,niby to nie on zawinił.Mam wielką obawe o zakonczenie tej calej sytuacji ....http://moto.allegro.pl/item907255698_rozrzad_honda_accord_prelude_2_0_2_2_pompa_japan.html
  • 0

#10 Athar

Athar
  • Forumowicz
  • 136 postów
  • Skąd:Chełm
  • Silnik:2.2
  • Wersja:ES-R
  • KM:212
  • Paliwo:PB
  • Rok:2002
  • Nadwozie:CH6
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 08:09, 05.03.2010

Mysle ze mechanik dal ciala i ponapinal za mocno wszystko a teraz bedzie odwracal kota ogonem ze on to fachowo zrobil. Znalesc mechanika w dzisiejszych czasach ktory wykona swoja prace dobrze to jak szukanie igly w stogu siana......
  • 0

#11 Jarek

Jarek
  • Klubowicz
  • 7399 postów
  • Skąd:Dębica i okolice
  • Silnik:1.8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:CG8
Reputacja: 43
Super

Napisano 08:11, 05.03.2010

zobacz na link http://www.rzeczozna...zm.pl/htm/2.htm
poszukaj właściwy oddział - zadzwoń - opisz sytuację - zobaczysz co poradzą
  • 0

#12 Salvius

Salvius
  • Forumowicz
  • 306 postów
  • Skąd:DW/DL
  • Silnik:1,8
  • Wersja:ES
  • KM:136
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2000
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:35, 05.03.2010

Bylem wczoraj u niego mowil ze wina paska (przy odbiorze auta po wymianie mowil ze ciezko było go mu zalozyc ,twardy )cos wspomnial o rzeczoznawcy


To będzie ewidentna spychologia. Mechanik,za żadne skarby się nie przyzna,że to jego wina, a producent,że to wina paska.
Potrzebny rzetelny rzeczoznawca by ocenił z jakiego powodu pasek się urwał. Wtedy z jego opinią można dochodzić swoich praw nawet przed sądem. Ale wiadomo nie od dziś jak długo ciągną się takie sprawy. Każda ze stron powołuje swojego rzeczoznawce i każdy wydaje inną opinię. :evil: Szczerze współczuję
  • 0
Landi Renzo Omegas
Od jakiegoś czasu czuję,że budzi się we mnie zwierzę. Boję się tylko, że to leniwiec.

#13 gomez405

gomez405
  • Klubowicz
  • 104 postów
  • Skąd:kraków
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:01, 05.03.2010

Czasami mechesy mają jakieś ubezpieczenie zapytaj czy go czasami nie ma twój mechanik???
  • 0

#14 szo

szo
  • Forumowicz
  • 71 postów
  • Skąd:żory
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:44, 05.03.2010

Jest duza szansa ze wyjde z tego obronna reka .Mianowicie ze w silniku nic sie nie stało .mechanik mowi ze na pierwszy rzut oka wyglada wszystko wporzadku nic nie uszkodzone(żona zaraz jak silnik zgasl wrzuciła na luz ).Jeszcze to pozniej obejzy bardzo wnikliwie ,sprawdzi kompresje itd,odczuwam wrazenie ze gosciu jest uczciwy i ze zalezy mu na dobrym zakonczeniu sprawy ...Odnosnie paska prawdopodobnie zostal mi sprzedany stary pasek ...Na przyszlosc nie robcie podobnego bledu co ja !! nie kupujcie na aalegro tak istotnych czesci ...c.d.n//

[ Dodano: 2010-03-08, 17:11 ]
Dzisiaj odebrałem Hanie po stresujacym weekendzie....Skonczylo sie na strachu :)).Teraz Hondzia smiga zbiera sie tak jak powinna.Dzieki natychmiastowej reakcji mojej żony silnik nie został zniszczony (momentalnie gdy silnik zgasl wrzuciła luz).Założył paski daytona nieznam sie i neiwiem co to za paski .60 tyś gwarancja WIosna zapowiada sie wiec pięknie...Oczywiscie wrzuce niebawem fotki i sami ocenicie o co było całe zamieszanie,,Dzieki za wsparcie i pomoc ... :ok
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 10:29, 18.03.2010

Witam

Jako firma, która sprzedała zestaw rozrządu chcieliśmy udzielić się w dyskusji nt. paska.

Jeśli uległ on uszkodzeniu - obowiązuje na niego gwarancja, proszę odesłać pasek, bardzo chętnie się tą sprawą zajmiemy i wyjaśnimy. Sprzedaliśmy do tej pory setki rozrządó do Accorda, paski sprowadzamy od przedstawiciela Gates na Polskę, który ma cały czas dostawy z fabryki, więc nie ma możliwości aby pasek był stary.

Jeśli uległ faktycznie uszkodzeniu z powodu wady fabryczej - obowiązuje na niego gwarancja.

Z opisu przebiegu sytuacji i zachowania mechanika polegającego na szybkiej wymienie pasków na inne bez dodatkowych kosztów itp. może sugerować zbyt mocne jego naciągnięcie lub nieprawidłowy montaż którejś z rolek. Montaż rozrządu musi się odbywać wg. ściśle określonych reguł i jest to sprawa bardzo indywidualna dla każdego samochodu.

Proszę także napisać czy był rzeczoznawca i ocenił przyczynę usterki.

Podsumowując - nie wykluczamy żadnej możliwości i zachęcamy do odesłania nam paska w ramach udzielonej gwarancji, prześlemy go do producenta w celu weryfikacji co się stało - wówczas sytuacja będzie klarowna.


pozdrawiam
Konrad Kowalewski
www.dexx-auto.pl
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq