Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

okleina


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
84 odpowiedzi w tym temacie

#61 Mikolaj

Mikolaj
  • Forumowicz
  • 3396 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Sport
  • KM:146
  • Paliwo:ON
  • Rok:2007
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 21:01, 16.11.2010

blackfly, a to nie wiem, nie przygladalem sie jak to wyglada.
  • 0

Accord i-CTDi Sport Sedan 2007
Jazz 1.4 ES 2002
CB600F Hornet 2009


#62 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 21:30, 16.11.2010

tam jest 5 srubek w srodku i 2 inne na gorze. wszystko odkrecilem i dalej trzyma jak cholera ale nie przy samej krawedzi, gdzies bardziej w srodku i sam juz nie wiem co z tym zrobic. a jak juz to oklejam to chcialbym zeby to wygladalo jak powinno.
  • 0

#63 HCCT

HCCT
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ostróda/Samborowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 23:16, 13.12.2010

witam.
jeśli jest ktoś zainteresowany to mogę pokryć te listwy prawdziwym włóknem węglowym ;-)
przykładowo tak wyglądają elementy z civic 5D:
Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 0

#64 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 00:17, 14.12.2010

HCCT, pozniej to lakierujesz bezbarwnym czy jak ze to jest takie gladkie u Ciebe? kiedys jak mialem do czynienia z prawdziwym carbonem to fakt jest on znacznie bardziej blyszczacy niz folia 3M ale w dotyku da sie wyczuc ze sa to wlukna a nie idealnie gladka powierzchnia jak u Ciebie.
  • 0

#65 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 07:22, 14.12.2010

HCCT, pozniej to lakierujesz bezbarwnym czy jak ze to jest takie gladkie u Ciebe? kiedys jak mialem do czynienia z prawdziwym carbonem to fakt jest on znacznie bardziej blyszczacy niz folia 3M ale w dotyku da sie wyczuc ze sa to wlukna a nie idealnie gladka powierzchnia jak u Ciebie.


nie jestem pewien, ale widziałem kiedyś na YT jak facet po pokryciu elementu carbonem szlifował ten element aż do uzyskania równej powierzchni, a następnie lakierował bezbarwnym.

BTW - ile bierzesz za komplet 6 elementów do naszych Accordów? Chodzi o 4 listewki boczne - z drzwi, 1 listewkę z nad schowka pasażera + obramówkę lewarka zmiany biegów?
  • 0

#66 HCCT

HCCT
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ostróda/Samborowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 09:09, 14.12.2010

HCCT, pozniej to lakierujesz bezbarwnym czy jak ze to jest takie gladkie u Ciebe? kiedys jak mialem do czynienia z prawdziwym carbonem to fakt jest on znacznie bardziej blyszczacy niz folia 3M ale w dotyku da sie wyczuc ze sa to wlukna a nie idealnie gladka powierzchnia jak u Ciebie.

Elementy na koniec pryskam bezbarwnym lakierem lub poleruje, zależy to od użytej żywicy i sposobu wykonania.
To co widziałeś może nie było jeszcze wykończone? nie spotkałem jeszcze takiego wykonania, elementy z carbonu robi się na gładko.

BTW - ile bierzesz za komplet 6 elementów do naszych Accordów? Chodzi o 4 listewki boczne - z drzwi, 1 listewkę z nad schowka pasażera + obramówkę lewarka zmiany biegów?

cena byłaby w okolicach 400-600zł, aby dokładniej określić cenę muszę znać wymiary tych elementów, szczególnie ramki lewarka zmiany biegów.

lepiej zrobione zdjęcia lusterek do civic pokrytych carbonem, nie jestem dobrym fotografem :-P
Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 0

#67 blackfly

blackfly
  • Forumowicz
  • 4932 postów
  • Skąd:jastrzebie zdroj
  • Silnik:3.0
  • Wersja:m-pakiet
  • KM:306
  • Paliwo:PB
  • Rok:2008
  • Nadwozie:e92
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 11:11, 14.12.2010

HCCT, kiedys jak gralem jeszcze hokeja to mialem lyzwy gdzie ten element miedzy butem a ostrzem byla wlasnie z karbonu a nie plastiku jak w pozostalych. lyzwy byly naprawde bardzo lekkie jak i sztywne przez co jezdzilo sie bez porownania. Waslnie tam dalo sie wyczuc jakby te wlokna jednymi ninus to ze kazde mocne uderzenie krazka w tant, czy tez ktos kopnal lyzwa konczylo sie takim jakby mialym odpryskiem/ukruszeniem tego karbonu wiec bylo zal bo lyzwy swoje kosztowaly.

powiedz jeszcze o ile grubszy jest ten element? bo w VIIgen sa takie elementy jak otwierany schowek czy zamykane pojemniki na kubki wiec jak sie za wiele poszerza to nie beda sie otwieraly...
  • 0

#68 HCCT

HCCT
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ostróda/Samborowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 11:50, 14.12.2010

w przypadku łyżew jest to możliwe, prawdopodobnie próżniowo został odessany nadmiar żywicy w celu zmniejszenia wagi i zwiększenia wytrzymałości, dlatego wyczuwalna była struktura włókna.

warstwa pokrytego elementu ma około 0,5-1mm zależy od użytej tkaniny, ale elementy te są przed pokryciem zmniejszane przez szlifowanie o tą warstwę i trzymają wymiary ;-)
  • 0

#69 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 11:56, 14.12.2010

u cena spora,

biorąc pod uwagę że z arkusza takiej folii za 100pln można okleić to wszystko

ale co lakier to lakier, choć na folię chłopaki nie narzekają
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#70 HCCT

HCCT
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ostróda/Samborowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:18, 14.12.2010

ale tu jest mowa o prawdziwym włóknie węglowym (carbonie) a nie o pseudo carbonie - folii lub hydrografice która carbon tylko przypomina :-)
  • 0

#71 kardas

kardas
  • Forumowicz
  • 4275 postów
  • Skąd:ZS
  • Silnik:1.8
  • Wersja:LS
  • KM:136
  • Paliwo:PB
  • Rok:1999
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 12:24, 14.12.2010

no ok, ale ten element i tak nie jest Z prawdziwego carbonu, a jedynie "malowany" carbonem

co kto woli, ale wygląda bardzo ok na Twoich przykładach, jednak cena mnie odstrasza
  • 0
Tarjei86 napisał:Zarób i wpakuj w auto trochę więcej niż kasę wyciągniętą z odszkodowań, to pogadamy, wtedy może zrozumiesz, że takie hobby kosztuje kupę pracy, czasu i pieniędzy. I wtedy możesz debatować o tym, co się powinno robić, kiedy i jaki to ma sens, ok?

 


#72 HCCT

HCCT
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ostróda/Samborowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:23, 15.12.2010

z tego co wiem oem listwy w pseudo carbonie kosztują około 500zł w ASO.
jeśli ktoś chce mogę wykonać te elementy w całości z carbonu, będzie tylko problem z mocowaniem tych elementów, nie będzie zaczepów jak w oem listwach i dlatego lepiej jest pokryć oem elementy co gwarantuje dobre spasowanie i nie będzie problemu z ich mocowaniem ;-)
jutro jeśli się wyrobie dam zdjęcie nakładki licznika z carbonu do accorda coupe :-)
  • 0

#73 tarjei86

tarjei86
  • Forumowicz
  • 6037 postów
  • Skąd:Śląsk
  • Silnik:1.5
  • Wersja:Business
  • KM:150+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2018
  • Nadwozie:Liftback
Reputacja: 24
Super

Napisano 13:46, 16.12.2010

z tego co wiem oem listwy w pseudo carbonie kosztują około 500zł w ASO.


Dokładnie. Niedawno dzwoniłem do ASO - przy zniżkach chcą ok 550 PLN za komplet listwewek z ATR'a :k
  • 0

#74 HCCT

HCCT
  • Nowy
  • 7 postów
  • Skąd:Ostróda/Samborowo
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:55, 16.12.2010

obiecane zdjęcia nakładki
Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika
  • 0

#75 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 19:03, 13.01.2011

Ok, przyszła mi okleina ala karbon, zapakowana ok. Teraz prosze czy ktoś mi napisze czy mam oderwać te listewki na *ama, czy jakoś mądrze to poodkręcać (chodzi mi o te nad drzwiami) wiem ze ta przy schowku sie odkręca, natomiast koło skrzyni biegów można wyciągnąć. Dodam że mam polifta 2001. Może ktoś próbował z tego roku coś kombinować ? Z góry dziękuje za pomoc, bo chce to czym prędzej zrobić :)
Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq