Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Stacyjka - zapłon


Ten temat został zarchiwizowany. Oznacza to, że nie możesz dodać do niego odpowiedzi.
25 odpowiedzi w tym temacie

#16 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 13:11, 15.12.2008

Właśnie chodzi o to, że sam to wymieniam i będę wiedział co mi sprzedaje :> I dodatkowo dostaje paragon na to, to może jednak nie będzie tak źle.

[ Dodano: 2008-12-15, 13:55 ]
To oryginalna kostka z jakimś dziwnym logo jakby Acura czy coś :>
Dołączona grafika

A to fotka zamówionej kostki Valeo i naklejka z opakowania, wygląda jakby to nie był zamiennik.
Dołączona grafika Dołączona grafika

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#17 pawpor

pawpor
  • Partner HAKP
  • 1276 postów
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 09:32, 18.12.2008

Siwy Valeo robi dla Hondy orginalne częsci, ta kostka to 100% orginał

Jeżeli długo nie odpisuję proszę pytania kierować na info@brakeparts.pl :)

 


#18 Siwy

Siwy
  • Klubowicz
  • 3775 postów
Reputacja: 10
Dobra

Napisano 00:02, 19.12.2008

Jasne, zamienili mi na tą co pasuje i okazało się że też była z tym samym znaczkiem co ta zużyta - czyli z tym znaczkiem niby Acura.

Całe forum pozdrawia Cię FairFaX.


#19 Guest_slajders_*

Guest_slajders_*
  • Guests

Napisano 15:21, 19.12.2008

Dzisiaj byłem w ASO i się dowiedziałem że 07.11.2002 roku w moim Accordzie wymieniono stacyjkę Pan z obsługi serwisowej wydrukował mi też całą historią mojego auta jaką miał w kompie :-) I tu zdziwko Na pierwszym miejscu wymiana termostatu Przebieg 35km !! Wygląda na to że wymienili termostat zanim jeszcze go sprzedali ??

#20 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:01, 12.08.2009

Wiem, że stary temat i trochę odgrzebany ale napiszę właśnie tu. Więc z kostką stacyjki to jest tak :arrow: Da się ją naprawić :!:
Przepraszam za niefachowe słownictwo. Napiszę tyle ile wiem i ile zdąrzyłem zobaczyć.
Nie wiem czy ktoś z Was ją rozbierał, ale jak się ściągnie tą białą część(nazwijmy to przykrywką) to pod nią jest mechanizm który się obraca. Taki jakby półokrąg metalowy. Jak się to wyjmie (uwaga bo są tam jakieś sprężynki) to pod tym są takie trzy styki. Są to styki do których przylutowane są te przewody, które widać na zdjęciach Siwego (wyżej). Problem z tą kostką jest taki, że te styki się wycierają. Coś na zasadzie ścierania elementów w kopułce i na palcu rozdzielacza. I teraz co zrobił pan elektryk...
Wziął lutownicę i coś jeszcze (kalafonia?) i nalutował trochę na te styki "towaru". Potem szlifierką delikatniutko przeszlifował powierzchnię. Złożył całość do kupy i na razie problemy (o których pisałem w temacie "zielony kluczyk") zniknęły. Nic się nie dzieje :mrgreen:
Można to zrobić samemu albo można przyjechać do Mińska, do pana elektryka i jemu zajmie to 30minut(wyciągnięcie, zrobienie i złożenie :shock: ) i zapłaci się za wszystko 40zł.
Można też kupić nowe w aso.
Jeśli się pośpieszyłem i coś nawali to będę edytował ten post ;-)

Więc edytuję. Na jakiś czas pomogło ale wczoraj wróciło. Dziś wymieniłem kostkę. 180zł w aso

#21 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 15:30, 04.11.2010

Byłem dziś w ASO (UK) i zaśpiewali mi 60F za kostkę stacyjki +40F robocizna (czyli 450zł - o zgrozo :k ). Pora uruchomić dostawców z kraju ojców :-P
Czy żeby wymienić tę kostkę trzeba ściągać kierownicę?? ma ktoś manuala może...

#22 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 17:25, 14.12.2010

Nie trzeba ściągać kierownicy cały zabieg trwa 15 min ;-) właśnie to przerabiam tylko kupłem używkę i powiem szczerze że niewielka jest poprawa i chyba będę musiał zakupić nową :-/ .

#23 ohus85

ohus85
  • Klubowicz
  • 32 postów
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 10:00, 25.02.2012

Witam niestety dosięgnął mnie ten sam problem z wadliwą kostką stacyjki w ASO w Poznaniu wołają za nią 200 zł ale na Allegro znalazłem zamiennik http://allegro.pl/ho...2083088399.html I pytanie czy ktoś już taki zamiennik zakupił i czy działa poprawnie ?Pozdrawiam

#24 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 14:18, 25.02.2012

Działa, nie ma wyjścia. :mrgreen:

#25 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 09:32, 08.03.2012

Mam prosbe.Niech ktos powie jak sie trzyma ta oslona od kostki stacyjki ??Za nic jej nie moge z kolumny odpiac ;/

#26 accord034

accord034
  • Klubowicz
  • 3481 postów
Reputacja: 22
Super

Napisano 12:29, 08.03.2012

Nie pamiętam, ale chyba jest przykręcona wkrętami.




IPB Skin By Virteq