Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Problemy z dpf

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 base13

base13
  • Forumowicz
  • 148 postów
  • Skąd:toruń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:11, 11.07.2016

Cześć.
Mam problemy z filtrem dpf, który został usunięty z braku możliwości jego oczyszczenia w trasie. Diagnoza zapchany.
Po fizycznym jego usunięciu i poprawki w sofcie przejade jakieś 400-500km i pojawia się znów magiczna kontrolka o wypalaniu dpf.
Czasem auto znika w obłoku jasnej chmury o zapachu jakby parafiny albo nie spalonej ropy....a na skrzyżowaniu wstyd na maxa i ludzie pukają w szyby z gaśnicą w ręku...

A auto to civic ufo 09' 2.2 itdci 140ps.

To wszystko wykonał warsztat co usuwa dpf tyle że już męczące jest jeżdżenie do nich i zostawianie auta na caly dzień. Coś tam zrobią ale...temat powraca.
Albo zakład słaby albo civic uparty jak osioł.

Macie jakieś pomysły na ten problem??
  • 0

#2 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 14:08, 11.07.2016

Kupic nowy/regenerowany filtr DPF I przywrocic auto do stanu fabrycznego ?

Ewentualnie kupic benzyniaka I cieszyc sie bezproblemowa jazda - nie moglem  sie powsztrzymac :)

 

PS. A tak pozatym to wyglada na jakis problem z tym przerabianym/pirackim softem ktory Ci wgrywaja.


  • 0

#3 base13

base13
  • Forumowicz
  • 148 postów
  • Skąd:toruń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 14:52, 11.07.2016

Ha ha.
Wiem że to smieszne dla niektórych, ale cóż nie moje auto ale przyjaciółki. Ona wybierała sobie. I nie dokonca posłuchała.
Wiec chcę jej pomóc bo autko fajne.
To że coś tam wgrywaja albo kasuja to niech to robią. Ale czemu jest dobrze by po paru setkach znow dpfa wypalić??
  • 0

#4 hangie

hangie
  • Forumowicz
  • 422 postów
  • Skąd:Londyn
  • Silnik:3.5
  • Wersja:Lexus GS 450h
  • KM:340
  • Paliwo:PB
  • Rok:2012
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 4
Neutralna

Napisano 10:15, 12.07.2016

Ja tak czy inaczej szukalbym przyczyny w tym ich sofcie. Nie wiem dokladnie jak process wycinania dpf przebiega ale pewnie jakis czujnik trzeba oglupic/emulowac.

Moze ten jest walniety I co jakis czas wysyla zle odczyty I calosc glupieje.

 

Na Twoim miejscu polecilbym inny zaklad aby sprawdzili ale obstawiam problem z softem/jakis czujnikiem dokladanym.


  • 0

#5 kamilski

kamilski
  • Forumowicz
  • 92 postów
  • Skąd:Warszawa/Puławy
  • Silnik:2.2
  • Wersja:Type-S
  • KM:227
  • Paliwo:ON
  • Rok:2010
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 13:09, 12.07.2016

Ha ha.
Wiem że to smieszne dla niektórych, ale cóż nie moje auto ale przyjaciółki. Ona wybierała sobie. I nie dokonca posłuchała.
Wiec chcę jej pomóc bo autko fajne.
To że coś tam wgrywaja albo kasuja to niech to robią. Ale czemu jest dobrze by po paru setkach znow dpfa wypalić ??

 

Na bank kwestia softu, nie wyłączyli czujników, które odpowiadają za kontrolę DPF w mapie silnika i tyle. Zabieg wygląda tak, że po usunięciu DPF powinny zostać deaktywowane czuniki różnicy ciśnień i spalin w DPF i wyłączenie komunikatów. Możliwe, ze Civic miał wgrany jakiś nowszy soft w aso i Mietki usuwające DPFa wgrały soft nie obsługujący nowej wersji. Miałem taką sytuację w Accordzie, po chipie, że w nowym sofcie pojawiły się jakieś dodatkowe opcje zabezpieczające.


  • 0

#6 base13

base13
  • Forumowicz
  • 148 postów
  • Skąd:toruń
  • Silnik:1.8
  • Wersja:s
  • KM:116
  • Paliwo:PB
  • Rok:1995
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 1
Neutralna

Napisano 06:02, 13.07.2016

Właśnie tak podejrzewałem że moga coś z softem mieć nie tak albo sami nie wiedzą już co jest grane.
Za pierwszym razem chcieli dziewczyne na kasę naciągnąć wmawiając wymiane czegoś tam przy rozmowie przez telefon.
Ale jak pojechaliśmy tam razem i zacząłem im tłumaczyć że mają robic to do skutku w ramach gwarancji bo usluga jest nie kompletna.
Sam się zdziwiłem jak usunięciu dpf temat powraca jak bumerang. Teraz już wiem jak z nimi gadać podpowiem co mają patalachy robic.
Niech przyjaciółka się cieszy civikiem bo i auto fajne i dziewczyna też fajna☺.
  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq