Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie
VIII

Dziwny dźwięk z silnika buczenie rezonowanie

VIII

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pawel_s

Pawel_s
  • Nowy
  • 1 postów
  • Skąd:Warszawa
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:151
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 20:43, 06.07.2016

Witam,
Jestem posiadaczem Hondy VIII benzyna 2.0 automat z 2009/2010r. Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Samochód ma przebieg 45000km. Od jakiegoś czasu na wolnych obrotach siedząc w środku słyszę buczenie. Tak jakby jakaś część wchodziła w rezonans. Tak jak pisałem skrzynia automatyczna buczenie występuje we wszystkich położeniach dźwigni. Niezależnie czy jest to park, neutralny, wsteczny czy drive. Buczenie występuje tylko przy wolnych obrotach. W momencie dodania lekko gazu nie przekraczając wolnych obrotów od razu ustaje. Jest bardzo denerwujące i jest głośne. Nadmienię jeszcze że będąc na przeglądzie w ASO Honda Plaza zgłosiłem im ten objaw. Stwierdzili że winna jest tej sytuacji przednia duża poduszka silnika. Chodzi o tę dużą poduszkę za chłodnicach która sterowana jest pneumatycznie. Jakoś nie do końca wierzę w ich diagnozy. W ASO z reguły są wymieniacze a nie prawdziwi mechanicy. Byłem dzisiaj w serwisie w którym do tej pory zawsze naprawiałam wszystkie swoje samochody. Chołopaki znają się na hondzie. Razem na podnośniku szukaliśmy przyczyny tajemniczego buczenia. Samo buczenie najlepiej słyszalne jest w kabinie. Na zewnątrz pod samochodem na podnośniku nic nie słychać. Sprawdziliśmy wszystkie poduszki pod silnikiem i musieliśmy się poddać. Nie wiemy co jest przyczyną tego okropnego dźwięku.
Nadmieniam że w samochodzie nie było nic zmieniane wszystko jest oryginalne.
Może któś z was miał podobny problem?
Może jesteście w stanie polecić jakiś dobry warsztat w Warszawie lub w okolicy który zna się na Hondzie.

Z góry dziękuje za pomoc.
  • 0

#2 mlodyolek

mlodyolek
  • Forumowicz
  • 1296 postów
  • Skąd:Wołomin
  • Silnik:2.4
  • Wersja:Executive
  • KM:200+
  • Paliwo:PB
  • Rok:2005
  • Nadwozie:sedan
Reputacja: 33
Super

Napisano 21:06, 06.07.2016

Być może strzał z tą poduszką okaże się celny, ponieważ minimalne drgania powodują taki dziwny dźwięk jakby buczenie. Na zewnątrz tego słychać nie będzie bo przecież nie znajdujesz się wtedy w miejscu, które odbiera drgania wywołane przez silnik. Miałem do czynienia z VIII w automacie i tam również występował taki sam efekt ale właściciel stwierdził, że w automatach tak jest więc nawet nie kłóciłem się z nim bo klient nasz pan :) 


  • 0

Krótki bieg, dlugi dyfer. To jest pie**olnięcie


#3 grinmint

grinmint
  • Forumowicz
  • 473 postów
  • Skąd:Błonie
  • Silnik:2.0
  • Wersja:Executive
  • KM:156
  • Paliwo:PB
  • Rok:2009
  • Nadwozie:CU1
Reputacja: 11
Dobra

Napisano 11:56, 09.07.2016

Też to miałem poszukaj w moich postach. 1300 zapłaciłem za poduchę z wymianą i jest cisza. Na początku myślałem że to wydech gdzieś dotyka nadwozia.
  • 0

#4 hord

hord
  • Forumowicz
  • 27 postów
  • Skąd:gdynia
  • Paliwo:PB
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 12:54, 09.07.2016

Witam,
Jestem posiadaczem Hondy VIII benzyna 2.0 automat z 2009/2010r. Mam problem z którym nie mogę sobie poradzić. Samochód ma przebieg 45000km. Od jakiegoś czasu na wolnych obrotach siedząc w środku słyszę buczenie. Tak jakby jakaś część wchodziła w rezonans. Tak jak pisałem skrzynia automatyczna buczenie występuje we wszystkich położeniach dźwigni. Niezależnie czy jest to park, neutralny, wsteczny czy drive. Buczenie występuje tylko przy wolnych obrotach. W momencie dodania lekko gazu nie przekraczając wolnych obrotów od razu ustaje. Jest bardzo denerwujące i jest głośne. Nadmienię jeszcze że będąc na przeglądzie w ASO Honda Plaza zgłosiłem im ten objaw. Stwierdzili że winna jest tej sytuacji przednia duża poduszka silnika. Chodzi o tę dużą poduszkę za chłodnicach która sterowana jest pneumatycznie. Jakoś nie do końca wierzę w ich diagnozy. W ASO z reguły są wymieniacze a nie prawdziwi mechanicy. Byłem dzisiaj w serwisie w którym do tej pory zawsze naprawiałam wszystkie swoje samochody. Chołopaki znają się na hondzie. Razem na podnośniku szukaliśmy przyczyny tajemniczego buczenia. Samo buczenie najlepiej słyszalne jest w kabinie. Na zewnątrz pod samochodem na podnośniku nic nie słychać. Sprawdziliśmy wszystkie poduszki pod silnikiem i musieliśmy się poddać. Nie wiemy co jest przyczyną tego okropnego dźwięku.
Nadmieniam że w samochodzie nie było nic zmieniane wszystko jest oryginalne.
Może któś z was miał podobny problem?
Może jesteście w stanie polecić jakiś dobry warsztat w Warszawie lub w okolicy który zna się na Hondzie.

Z góry dziękuje za pomoc.

mam taki sam model accorda i te same objawy opisane przez Ciebie,przebieg 115tk  niestety okazalo sie ze jednak to wlasnie wina tej poduszki

Po jej wymianie  problem znikl!


  • 0





Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: VIII

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq