Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Duże spalanie ? Czy tak ma być?


  • Zaloguj siÄ™, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:49, 21.02.2010

Witam serdecznie wszystkich :-) . Do tej pory byłem tylko obserwatorem ale teraz myślę że mam problem z Hondą Accord 1,8 iS 2001r. Mianowicie od niedawna zacząłem sprawdzać spalanie podczas dojazdu do pracy ok 8 km w jedną stronę nie jest to centrum miasta a więc i korki nie są ogromne. Nie należę do osób katujących samochody ale czasem się zdarzy. Jeżdzę do 2500-3000obr/min i jestem przerażony. Słyszałem że accordeony dużo palą ale nie spodziewałem się że od momentu gdy zapala się rezerwa a ja wlewam ok. 10l benzyny to raptem przejeżdżam 56 km co daje jakieś 17l/100km, wcześniej tankując 22l przejeżdzałem 150 km.= ok.15l/100km. Auto ma przejechane 119 tyś km. co jest potwierdzone przez serwis. Do tej pory jezdziłem głównie dieslami i nie mam pojęcia czy to normalne. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to chętnie skorzystam. Bo jak się naczytam o gazie który pal 10-13l to już sam nie wiem( w dołku mnie ściska) wydawało się że gazu pali więcej. Jeżdziłem corolla 1,3 z gazem 3 lata i wymieniłem dwa silniki a i tak paliła 11-13l gazu. Pozdrawiam.

P.S. nie mogłem znależć takiego tematu więc przepraszam jeśli powtarzam ten wątek
  • 0

#2 GlinuÅ›

GlinuÅ›
  • Forumowicz
  • 3403 postów
  • SkÄ…d:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 23:34, 21.02.2010

http://www.accordklu...t=spalanie du¿e
  • 0

#3 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:44, 22.02.2010

check sie nie pali?
Może sonda lambda walnięta?
Może zasyfiona przepustnica? Filtr powietrze? Paliwa? Kiedy świece wymienione?
Rozumiem że dopiero go kupiłeś? Musisz posprawdzać co było robione w serwisie a co nie.
Podstawa regulacja zaworów!!!!
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#4 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 18:30, 22.02.2010

Dziękuje za zainteresowanie. Jutro sę za to wezmę poczytałem, zapisałem mam nadzieję że się jakoś unormuje. Tak naprawdę to chyba byłem zaślepiony przebiegiem i stemplem w ks. serwisowej żeby myśleć że coś mam robić. Kontrolki po zapaleniu wszystkie gasły i nic się nie zapalało Pozdrawiam. :-)
  • 0

#5 V12

V12
  • Forumowicz
  • 583 postów
  • SkÄ…d:Essen
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:50, 22.02.2010

17l/100 to na pewno nie jest prawidlowe spalanie. |Jezeli swiezo co kupione auto, to czyszczenie przepustnicy i zaworu EGR by sie przydalo.
  • 0

#6 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 19:08, 22.02.2010

E chłopaki nie czytacie dokładnie. Przeczytajcie to zdanie

Słyszałem że accordeony dużo palą ale nie spodziewałem się że od momentu gdy zapala się rezerwa a ja wlewam ok. 10l benzyny to raptem przejeżdżam 56 km co daje jakieś 17l/100km, wcześniej tankując 22l przejeżdzałem 150 km.= ok.15l/100km.

Jeśli tak się sprawdza spalanie to....powodzenia. Leje za 87,40 zł, jadę do babci i po zakupy dla żony co daje dokładnie 14,89 l/100km. Brawo za dokładność w obliczeniach.

A teraz dojogi47, Zatankuj do pełna i skasuj licznik kilometrów, wyjeździj cały zbiornik, znów zatankuj do pełna i ilość paliwa, którą włałeś za drugim razem podziel przez ilość kilometrów na liczniku, który wcześniej skasowałeś i pomnóż wynik przez 100. Wtedy napisz ile Ci pali i będziemy dyskutować
  • 0

#7 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 20:51, 22.02.2010

Wtedy napisz ile Ci pali i będziemy dyskutować


Zgadza się , ale tak czy inaczej kolega dopiero kupił acco więc czynności serwisowe po zakupie są niezbędne
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#8 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:05, 22.02.2010

17l/100 to na pewno nie jest prawidlowe spalanie. |Jezeli swiezo co kupione auto, to czyszczenie przepustnicy i zaworu EGR by sie przydalo.


brudny zawor EGR moze byc przyczyna duzego spalania? tak na marginesie pytam :-P
  • 0

#9 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 22:20, 23.02.2010

Witam. Poszło szybko i bez żadnych problemów (co mnie troche dziwi). Przepustnica była czysta ale na wszelki wypadek ją przeczyściłem ,co do zaworu EGR był troszkę zanieczyszczony ale poskrobałem i użyłem do tego zmywacza do czyszczenia tarcz hamulcowych w spreju a potem kompresorem przedmuchane . Zgodnie ze wskazówką wóz zatankowanypod korek i tylko jeszcze jutro nowe świeczki Denso i oby pomogło. :-)
  • 0

#10 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 11:14, 24.02.2010

zrób regulacje zaworów!
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#11 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:03, 24.02.2010

Witam. Dziś zauważyłem że mając około 2700 obr do 3500 i naciskając pedał gwałtownie do połowy lub 3/4 stanu, auto jet przyduszone dopiero jak odpuszczam lekko pedał to przyspiesza płynniej bez duszenia czy to jest normalne ? Pytam bo już od kilku lat nie miałem silnika benzynowego tylko diesle. Zrobiłem też test na zwierce ECU i nic nie wykazało bo podejrzewałem czujnik temperatury powietrza dolotowego w przepustnicy co by chyba mogło tłumaczyć duże spalanie albo sonde lambda. O wszystkim będę informował obecnie jestem na etapie sprawdzania spalania. Pozdrawiam.
P.S.
Czy metoda sprawdzania spalania nie byłaby skuteczniejsza gdyby zatankować pod sam korek prawie do wylewania się paliwa a potem po przejechaniu 100 lub 200km dolać też prawie na przelew ?
Szukaąc w necie widzę że nie tylko ja mam ten problem http://www.autocentr...nie-1817361569/
  • 0

#12 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:55, 24.02.2010

wedlug mnie to jest wlasnie najlepsza metoda zalac pod korek i po przejechaniu 100km zalac znów .Jezeli chodzi o spalanie to 17 lit to raz zaduzo ja jak sprawdzalem to na miescie mam jakes 10,6 na 100km
  • 0

#13 Seth

Seth
  • Partner HAKP
  • 5948 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Maz
  • Silnik:V12
  • Wersja:Mega
  • KM:500+
  • Paliwo:PB
  • Rok:3000
  • Nadwozie:Perfekcyjne
Reputacja: 104
Wzorowa

Napisano 10:17, 25.02.2010

Witam. Dziś zauważyłem że mając około 2700 obr do 3500 i naciskając pedał gwałtownie do połowy lub 3/4 stanu, auto jet przyduszone dopiero jak odpuszczam lekko pedał to przyspiesza płynniej bez duszenia czy to jest normalne ?


Przejedz to ci powiem czy to normalne

http://www.accordklu...opic.php?t=8296
  • 0

 Zaciski hamulcowe

Serwis Hond i nie tylko, zawory, płyny, hamulce, diagnostyka HDS itp
Opinie o mnie : KLIK


#14 lobuz52

lobuz52
  • Forumowicz
  • 433 postów
  • SkÄ…d:MiÅ„sk Mazowiecki
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 14:55, 25.02.2010

Czy metoda sprawdzania spalania nie byłaby skuteczniejsza gdyby zatankować pod sam korek prawie do wylewania się paliwa a potem po przejechaniu 100 lub 200km dolać też prawie na przelew ?

Nie. Im więcej wyjeździsz paliwa tym wynik będzie bardziej wiarygodny. A tankować po korek nie musisz byle tak samo jak poprzednio, np. jeśli poprzednio zalałeś do wyłączenia dystrybutora to teraz też tak zrób.

A z tym przyduszaniem i szarpanie coraz więcej tematów się zaczyna.... po zimie Accordy tak mają?
  • 0

#15 Guest_Anonymous_*

Guest_Anonymous_*
  • Guests

Napisano 21:48, 27.02.2010

Witam. Po pierwszym tescie, spalanie wychodzi na poziomie 11,5l/100km przy spokojnej jeżdzie co poprawiło mi znacznie samopoczucie :-> ale odczułem szarpanie o jakim było pisane wcześniej i faktycznie jest to wkurzające :-x . Pozdrawiam
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq