Skocz do zawartości


RODO w HAKP

Zdjęcie

Falują obroty czyszczenie silniczka krokowego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 21:39, 03.02.2010

Falują mi obroty znany temat jeżeli się jeździ na LPG chcę przeczyścić silniczek krokowy .. tylko nie za bardzo wiem gdzie on jest , i czy w moim silniku jest jeden czy dwa silniczki krokowe proszę o info jak ktoś może pomóc.
... jak będzie trzeba wrzucę fotkę silnika
  • 0

#2 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 13:15, 04.02.2010

Wrzuć fotki silnika.Masz V6 więc masz dwie elektroniczne przepustnice.Niestety w Twoim i VII gen Acco przepustnica jest elektroniczna i tworzy całość z silniczkiem krokowym.Znowu Cię zmartwię,samodzielne czyszczenie możesz przeprowadzić zdejmując gumowe doloty,ale nie gwarantuje,że jakiś czujnik się popsuje i czy nie wyskoczy Ci na zegarach jakiś błąd.Ja osobiście podczas regulacji zaworów w ASO kazałem wyczyścić przepustnicę i uniknąłem problemów.
  • 0

#3 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 15:02, 04.02.2010

samodzielne czyszczenie możesz przeprowadzić zdejmując gumowe doloty,ale nie gwarantuje,że jakiś czujnik się popsuje i czy nie wyskoczy Ci na zegarach jakiś błąd

wrzucę fotki jak tylko będe mógł , jak jakiś błąd wyskoczy to sobie go skasuje nie ma problemu
  • 0

#4 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 16:21, 04.02.2010

Wrzucaj i pochwal się czy pomogło.
  • 0

#5 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 07:19, 10.02.2010

Wrzucaj i pochwal się czy pomogło.

Miałem awarię laptopa dziś wrzucę wróciłem z nocki jak wstanę cyknę foto.
Ale mam jeszcze pytanie od paru dni zaczął mi mrugać check sprawdziłem co to i wyskoczyła informacja że wypada zapłon i błąd był na każdym cylindrze czyli wypada zapłon na każdym cylindrze, zauważyłem że kontrolka check mrugała zazwyczaj na zimnym silniku później już nie mrugała tylko świeciła czyli może oznaczać ze błąd wyskakuje gdy silnik jest zimny ... teraz nie wiem co jest powodem tego czy może to być związane z tym że te obroty falują zasyfiony silniczek krokowy i coś padło dalej czy może jakiś wadliwy LPG zatankowałem ... nie wiem czy jak będę na benzynie jeździł też wyskoczy sprawdzę to dzisiaj, może za wcześnie mi się na LPG przełączania nie zmieniałem temp. od lata jeżdżę na tych samych ustawieniach.
  • 0

#6 muzyczka

muzyczka
  • Partner HAKP
  • 2,946 postów
  • Skąd:Warszawa , LHR
  • Silnik:k24
  • Wersja:Executive AT
  • KM:strojenie
  • Paliwo:LPG
  • Rok:2004
  • Nadwozie:CM2
Reputacja: 40
Super

Napisano 09:15, 10.02.2010

wypadanie zapłonu czyli błędy P0300-P0306 w twoim przypadku spowodowane są wadliwym działaniem układy zapłonowego.... jeśli na zimnym wymień świece ...
  • 0

#7 dymek

dymek
  • Forumowicz
  • 57 postów
  • Skąd:Śląsk
Reputacja: 0
Neutralna

Napisano 18:31, 10.02.2010

...
  • 0

#8 Glinuś

Glinuś
  • Forumowicz
  • 3,403 postów
  • Skąd:Nie ważne
  • Silnik:0/1
  • Wersja:E
  • KM:120
  • Paliwo:PB
  • Rok:2003
  • Nadwozie:Sedan
Reputacja: 6
Neutralna

Napisano 22:38, 10.02.2010

Jak już chcesz się bawić zdejmij opaskę i zobacz jak w środek przepustnicy wygląda.To jest elektroniczna przepustnica zintegrowana więc jak będziesz czyścił (np.płyn w sprayu STP do czyszczenia gaźników)uważaj na czujniki.
  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

IPB Skin By Virteq